KÜÇÜK DÝZÜSTÜ PC

Başlatan Yevgeni, Ocak 17, 2008, 03:59:13

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Araç içinde GPS sistemi için kullanýlmasý olasý dizüstü bilgisayar ne kadar küçük olursa ön panele yerleþtirmesi o kadar kolay olur diye düþünürkene (kablo yumaðý da bir nebze olsun önlenmiþ olur, þahane olur gibi) internet üzerinde üretilmiþ en küçük dizüstü PC'nin izini kovaladým (cep bilgisayarý deðil).

Nihayetinde bir Vaio buldum, amma küçük derkene çok küçük çýktý, arasýný bulamadým hala. Bu 4.5" civarý, üzerinde Win XP çalýþýyor, yani bildiðimiz PC ama bit kadarmýþ. 7-8" civarýnda bir ekraný olan bulsam nefis olacak hayat..

Akabinde linki http://www10.shopping.com/xPC-Sony-Sony-VAIO-VGN-UX280P-4-5-inch-Core-Solo-1-2GHz-1GB-40GB-XP-Pro-Micro-PC-System

yusuf

Buna ne dersin ?    7"

Asus R2H-BH059T 7 Ultra Mobile PC

Yevgeni

Miyadý dolmuþ Celeron iþlemci kullanmasýna da fitim lakin iþletim sistemi Tablet PC OS. Üzerinde harita programý çalýþýp çalýþmayacaðýný bilmek gerek. Windows XP çalýþtýrýyor olsa nefis olurdu.

Yine de dahili GPS, dokunmatik ekran falan ehven görünüyor..

babacandar

Yavuz Hocam,
Ben buldum benim arkadaþtan beleþ bi tane 9'' lik biþey USB side var ..Klavyesi çalýþmýyor ama Yusuf Abemin tarzý bi klikli :)çakarýz ön konsola .. WinXP çalýþmaz ama 98 rahat, programlarý da çalýþtýrýrsa yaþadýk.. 

bilgi00

senin bulduðundamý asus yoksa baþka bir modelmi
denediðinde haber varmeyi ihmal edme
Kýbrýstan Sevgilerle
Bilgi

babacandar

Yok Asus deðil eski bi modelde.. Hafta sonu inþallah deneriz Kastro yollarýnda..
Bilgi Kardeþim yol yakýn olsa sizleri de görmek isterdik..

yusuf

bilgi00

nekdar çok orda olmak istediðimi bilemezsiniz. burda yalnýzým, kendi baþýma ormana gidip geliyorum ama tadý çýkmýyorki umarým birgün mersin adana taraflarýnda olursanýz elimden geleni yapacayým oraya gelmek için
Kýbrýstan Sevgilerle
Bilgi

Yevgeni

Sen atla uçaða, gel Ýstanbul'a.

Gireriz ormana, çamura, akabinde yollarýz seni uçakla aynen Kýbrýs'a..

babacandar

CD Roma gerek olur mu acep Yusuf Abem, USB var, Flash diskten atýlmaz mý ne ilazýmsa?

yusuf

bendeki harita programi CD de onu yükleriz diye sorduydum

yusuf

Flash diskten atýlabilir. CD 150 MB. Bunu alabilecek bir flash disk bulabilirsek yevgeni'nin de yardýmýyla atarýz.

Yevgeni

Bendeki Flash bellek 512 MB.

CD'yi önce belleðe akabinde bellekten dizüstüne yükleriz..

yusuf

Ben cd tüm içeriðini masa üzerine kopyaladým. Yeterli mi?

Yevgeni

Yeterli tabi. Sonuçta içinde programý kurmak üzere olan data mevcut.

Ama þöyle bir durum var, eðer CD içeriði sadece set up malzemesi ise sorun olmaz. Ama yazýlým "Ben orijinal CD olmadan kat'a çalýþmam" derse (yani Orijinal CD içinde bir koruma kodu varsa bu anlamda, sorun olur. Sanal disk yaratmak olasý ama nasýl yapýlýr bilmiyorum..

Map Source'dan bahsediyosak direkt kuruluyor, ama GPS tanýtmadan çalýþmýyor (GPS olmadan niye çalýþsýn zaten?), dolayýsýyla GPS'im olmadýðýndan kelli evdeki makinada kurulu ama çalýþmýyor meret.

Trackmaker'ýn bir derdi yok, o kütür kütür çalýþýyor..