HOLUX GPS

Başlatan yusuf, Eylül 23, 2011, 12:08:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

yusuf

Þöyle yapalým. EZ tourda saðdaki kutucuktaki Bir resmin kenarýndaki tarýhi ve saati, birde o resmin çekildiði noktadaki track saatini ve tarihini buraya yaz. Birlikte yapalým ayarlarý.

yusuf

Bu geldiðin son aþamanýn dosyasýný attach yapýp bana mail atsana. Daha kolay olacak galiba.

Harun

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 11:12:42
Bu geldiðin son aþamanýn dosyasýný attach yapýp bana mail atsana. Daha kolay olacak galiba.

ok abi

yusuf

bir soru abi,holux u açtým gezdim geldim,ez tourdan  yaptýðým rotayý yine map source vasýtasý ile mi paylaþabilirim sitede.

Holux'un paylaþabilen bir formatý yok. Ancak þu yolla map source a aktarabilirsin.

Ez tourda tracklarý aç. > view in google earth > save trackz as KLM >  track maker > save as gpx > map source.

gpx e çevirdikten sonra siteye koyabilirsin.

yusuf

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 12:44:39

bir soru abi,holux u açtým gezdim geldim,ez tourdan  yaptýðým rotayý yine map source vasýtasý ile mi paylaþabilirim sitede.

Holux'un paylaþabilen bir formatý yok. Ancak þu yolla map source a aktarabilirsin.

Ez tourda tracklarý aç. > view in google earth > save trackz as KLM >  track maker > save as gpx > map source.

gpx e çevirdikten sonra siteye koyabilirsin.

Sayenizde ben de birþeyler öðreniyorum:

EZ tourda

file > export tracks > save as gpx

yapýldýðýnda her nedense map source bunu açmýyor.   trackmaker da açýp tekrar gpx olarak kaydederseniz açýyor.

Böylece google earth aradan çýkmýþ oluyor. Üstelik GE aracýlýðý ile yaparsanýz tarih ve saat bilgileri map source (MS) a gitmiyor. Yeni yöntemde gidiyor

Harun

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 02:24:41

Sayenizde ben de birþeyler öðreniyorum:

EZ tourda

file > export tracks > save as gpx

yapýldýðýnda her nedense map source bunu açmýyor.   trackmaker da açýp tekrar gpx olarak kaydederseniz açýyor.

Böylece google earth aradan çýkmýþ oluyor. Üstelik GE aracýlýðý ile yaparsanýz tarih ve saat bilgileri map source (MS) a gitmiyor. Yeni yöntemde gidiyor

Ez Tour da fotolarla süslediðimiz bir track bu yöntemle,yine fotolarýyla gpx formatta paylaþýlabilir mi Yusuf abi?

yusuf

Alıntı yapılan: Harun -  Eylül 30, 2011, 03:05:23
Ez Tour da fotolarla süslediðimiz bir track bu yöntemle,yine fotolarýyla gpx formatta paylaþýlabilir mi Yusuf abi?

gpx te paylaþamassýn. Çünki fotolar senin makinada duruyor. Ben bile pc yaptýðým bir geotagý kendi laptopumda göremiyorum.

yusuf

Harun

EZ den HTML ya da kmz olrak kaydedip gönderirsen EZ dosyasý olmayanlar bile fotolarý ve tracklarý görebilir.

Sana her ikisinide  mail attým. Akþam bakarsýn.

Yevgeni,

Ekte izin verilen  dosya türlerine KMZ (google earth dosyasý) ekleyebilir miyiz ?

Biz iþleri geliþtiriyoruz da.

Harun

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 03:56:14
Harun

EZ den HTML ya da kmz olrak kaydedip gönderirsen EZ dosyasý olmayanlar bile fotolarý ve tracklarý görebilir.

Sana her ikisinide  mail attým. Akþam bakarsýn.

tamamdýr abi,akþam bakarým.

nefis oldu bu topic bilgi açýsýndan.

wastiee

Holux için bir bilgi vereyim, ileride sorunu yaþayan olursa yardýmcý olur.

2 senedir kullandýðým Holux M1000C, Moðolistan'da da baþarýlý þekilde hizmet etti. Fakat dönüþ yolunda þarj tutmamaya baþladý. Inverter'dan þarj olan laptopa takýlý þekilde þarj ediyordum. Son 2-3 hafta boyunca sadece USB kablosu baðlýyken çalýþýyordu, çýkardýðým anda da kýrmýzý düþük pil ýþýðýný yakýp bir kaç saniyeye kendisini kapatýyordu.

Eve dönünce, artýk ölmüþtür diye tahmin etmeme raðmen, masaüstü bilgisayardan þarj ettim bütün bir gece boyunca. Ertesi gün kablo takýlý deðilken yine kýrmýzý pil ýþýðýný yaktý, fakat akþama kadar çalýþtý. Pilinin bitmesini bekleyip, bir daha bütün gece boyunca þarj ettim ; ve ertesi günü yine pili bitene kadar (10+ saat) çalýþtýrdým kýrmýzý pil ýþýðý yanarak.

Bu döngüyü 3-4 defa tekrarlayýnca (masaüstü bilgisayardan tamamen þarj edip, ondan sonra da gün boyu açýk tutup bitirmek), þarj ýþýðý da normale döndü aletin, sadece biterken kýrmýzýya dönüyor artýk.

Kullandýðýmýz inverter'lar gerçek sinüs dalgasý vermiyor, sadece benzer bir dalga veriyor ("pure sine wave" inverterlar bir kaç bin lira) ; muhtemelen 3 ay devamlý kullanýmda bunun bilgisayar ve dolaylý olarak GPS'in þarj sistemi üzerindeki etkisinden kaynaklandý diye düþünüyorum. Bir þekilde masaüstü bilgisayardan defalarca þarj/deþarj döngüsüyle düzeldi.
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

bymuammer

bugün bi holux sipariþ ettim merakla bekliyorum...  kendi hafýzasýna iz kaydý alýyormu acaba.

wastiee

Alıntı yapılan: bymuammer -  Ekim 15, 2012, 06:05:11
bugün bi holux sipariþ ettim merakla bekliyorum...  kendi hafýzasýna iz kaydý alýyormu acaba.
evet alýyor. Ýster bluetooth ile direkt bilgisayara baðlayarak kullanýyorsun, istersen bilgisayarý hiç karýþtýrmadan sadece kendisini kullanýyorsun, akþam evde bakýyorsun bilgisayara atarak. 2mb gibi bir hafýzasý var.

Bu arada hiç bir dökümanýnda yazmýyor, fakat bluetoothsuz, USB kablosuyla bilgisayara baðlayarak da kullanmak mümkün cihazý, ben bluetooth'tan pek verim alamýyordum kendi bilgisayarýmdan kaynaklý olarak, kabloyla kullanýyordum genelde

Harun

Alıntı yapılan: wastiee -  Ekim 15, 2012, 07:52:11
Bu arada hiç bir dökümanýnda yazmýyor, fakat bluetoothsuz, USB kablosuyla bilgisayara baðlayarak da kullanmak mümkün cihazý, ben bluetooth'tan pek verim alamýyordum kendi bilgisayarýmdan kaynaklý olarak, kabloyla kullanýyordum genelde

aynen ben de netbooka baðlý olarak kullanýyorum,sýkýntý yok...

Muammer hayýrlý olsun cihaz,güle güle kullan.

bymuammer

tesekkurler harun abi.
kerem abi bilgiler icin tsk. 2 mb az degilmi kayit icin

wastiee

hafýzasý fazlasýyla yeterli oluyor -- hafýzada periyodik olarak kayýt noktalarý tutuluyor sadece (o anki saat ve koordinat bilgisi), ve bunlar 10 saniyede bir, ya da 60 saniyede bir gibi kaydediliyor (programndan ayarlamak mümkün, saniyede 1 kere de yapabiliyorsunuz, kullaným amacýna göre).

þimdi sitesine baktým, 200.000 nokta kaydedebilir demiþ hafýzasýna, saniyede bir kere bile kayýt alsa 50-60 saat eder