iPHONE ÝLE NAVÝGASYON

Başlatan yusuf, Temmuz 05, 2010, 10:48:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Squawk diye bir özellik var; ayný programý kullanan baþka bir arkadaþ ile eþleþip harita üzerinde hem kendi hareketlerinizi hem de arkadaþlarýnýzýn hareketlerini canlý olarak izleyebiliyor ve onlarla chat de yapabiliyorsunuz. Arazide farklý iki rotadan ilerleyen, buluþmaya çalýþan veya birbirini takip eden iki grup için faydalý olabilir :)  gerçekten enteresan uygulama..
No mud, no fun...

burakbudak

Alıntı yapılan: kocaali -  Aralık 13, 2011, 10:44:12
Squawk diye bir özellik var; ayný programý kullanan baþka bir arkadaþ ile eþleþip harita üzerinde hem kendi hareketlerinizi hem de arkadaþlarýnýzýn hareketlerini canlý olarak izleyebiliyor ve onlarla chat de yapabiliyorsunuz. Arazide farklý iki rotadan ilerleyen, buluþmaya çalýþan veya birbirini takip eden iki grup için faydalý olabilir :)  gerçekten enteresan uygulama..

kullandýðýnýz versiyon nedir?

kocaali

v6.0 hocam..  9,99$'a aldým..
No mud, no fun...

burakbudak

Alıntı yapılan: kocaali -  Aralık 13, 2011, 11:28:19
v6.0 hocam..  9,99$'a aldým..

Bende 5.7 var. þimdi update ediyorum.

teþekkürler.

kocaali

ben bu programý çok sevdim.. bi de araç þarj cihazý aldým telefon için, çünkü pazar günkü aktivitede yoðun gps kullanýmý gün sonunda þarjý %10'a kadar düþürmüþtü.. 2 günlük aktiviteyi mümkün deðil kaldýrmaz..

telefon tutucu ile, tutucunun ayaðý kamera açýsýna girmeyecek þekilde telefonu cama tutturdum, böylece hareket halinde hem haritayý görebiliyorum, hem de gerektiðinde kolayca video çekebiliyorum :)

bu arada az önce ilk harita indirme iþlemimi de gerçekleþtirdim.. daha önceki denemelerimde baþarýlý olamamýþtým, daha küçük bir alan seçince çalýþtý :)
No mud, no fun...

burakbudak

Alıntı yapılan: kocaali -  Aralık 13, 2011, 12:00:12
ben bu programý çok sevdim.. bi de araç þarj cihazý aldým telefon için, çünkü pazar günkü aktivitede yoðun gps kullanýmý gün sonunda þarjý %10'a kadar düþürmüþtü.. 2 günlük aktiviteyi mümkün deðil kaldýrmaz..

telefon tutucu ile, tutucunun ayaðý kamera açýsýna girmeyecek þekilde telefonu cama tutturdum, böylece hareket halinde hem haritayý görebiliyorum, hem de gerektiðinde kolayca video çekebiliyorum :)

bu arada az önce ilk harita indirme iþlemimi de gerçekleþtirdim.. daha önceki denemelerimde baþarýlý olamamýþtým, daha küçük bir alan seçince çalýþtý :)

bende çok sevdim. bende artýk devamlý bunu kullanýyorum. Yusuf abinin çýkardýðý rotalarý mesajla emen ekleyebiliyorum. bu özelliði çok güzel.

harita indirme iþlemini ben yapamadým. ekran görüntülerinide  koyarak burda anlatma þansýnýz varmý?

kocaali

bu alette screenshot nasýl alýnýr biliyorsanýz çok hýzlý halledebilirim.. yoksa evde fotoðraf makineyisle tek tek çeker yine anlatýrým.. :)
No mud, no fun...

burakbudak

Şöyle yapabilirsiniz. iphone'un açma-kapama tuşu ile ekranın altındaki yuvarlak tuşa aynı anda birkere basıp çekerseniz ekranın fotoğrafını çekip fotoğraf bölümüne atıyor.

birazdan bir örnekte ekliycem

kocaali

vvaaayyy, süper kolaymýþ.. teþekürler bu pratik bilgi için..

hemen hallediyorum iþlemi..
No mud, no fun...

kocaali

ana ekrandan diþli butonuna basýp ayarlara giriyoruz;

Manage offline maps butonuna basýyoruz;

Add new cache region'a basýyoruz;

Ýstediðimiz harita tipini seçiyoruz; ben google hybrid seçiyorum;

ne þekilde bir seçim yapmak istediðimizi seçiyoruz; ben rectangular seçtim;

Çözünürlük (resolution) seçiyoruz,

very high seçip 15 ve 17'yi iþaretli býraktým;

dörgen bir alan beliriyor ekranda,

haritayý oynatarak yaklaþýp uzaklaþarak istediðim bölgeyi bu dörtgenin içine yerleþtiriyorum, 1000 tiles'ý aþmamasýna dikkat ediyorum, 1000'i geçince indirmiyor;

Tepeden cache'e bastýðýmda, indirmeye baþlýyor;

indirme ilerliyor;

indirme bitiyor;

indirme tamamlandýðýnda indirilmiþ kýsmý bu þekilde gösteriyor; sað üst köþeden "done" deyip çýkýyorum..

kolay gelsin :)

No mud, no fun...

burakbudak

Öncelikle teþekkür ederim.

Yanlýz ben ayný iþlemi yapmýþtým ayný þekilde. ayný ekran benimde ekranýma geliyor ama ben bu ekrandayken zoom yapýnca yine ekran bulanýk oluyor.

Ben bir þeyleri yanlýþ yaptýðýmý düþünüyordum ama sizin anlattýðýnýzýn aynýsýný yapýyormuþum.

sizde de öylemi yoksa net mi?

kocaali

öncelikle veri alarak haritayý güncellemeyeceðinden emin olmak için telefonu uçuþ moduna geçirdim. sonra GPS Kit'i açtým.. daha önce hiç gitmediðim, haritada detay açýp bakmadýðým bir bölgeye zum yaptým; sonuç aþaðýdaki gibi, bence gayet net..

peki, bulanýk dediðiniz bölgeyi cache'e almadan zumladýðýnýzda net görebiliyor musunuz? belki de google earth o bölgede sýnýrlý görüntü saðlýyordur, çünkü bazý yerlerde ben de istediðim netlikte görüntü alamýyorum.. ama bu GPSKit'ten baðýmsýz, google earth'in sýkýntýsý..
No mud, no fun...

burakbudak

galiba benim cache iþleminde sorun var diye düþünüyorum.

akþam evden bidaha yapýp yazayým.

farmacc

Alıntı yapılan: burakbudak -  Aralık 13, 2011, 10:04:47
"Harita yedeklemesi yapmak gerçekten þaþýrtýcý derecede basit .Tüm boðaz hattýnýn 10 km kýyýlarýný google earth hybrit secerek tüm ayrýntý(yükseklik )seçeneklerini iþaretleyerek wireless ile 10-15 dk da indirdim,baðlantý kesildi ve otomatik pause oldu,gelince yeniden baþladý ..."

Gürol Selam,

Bunu bende yapmak istiyorum ama bi türlü yapamadým. belki versiyon farklýlýðýndan olabilir. vkullandýðýn versiyonu ve bu iþlemi nasýl yapacaðým konusunda yardýmcý olurmusun?
Hangi kýsmý yapamadýn ,tam anlayamadým ..

farmacc

Alıntı yapılan: kocaali -  Aralık 13, 2011, 10:44:12
Çok güzel ama internet eriþimi istiyor,arazide internet olsa çok iyi uygulama ...