Otomatik cam motoru ???

Başlatan alitutuncu, Mart 30, 2011, 07:08:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

emre_ozk

Benim araçta 3 senedir otomatik cam kaldýrma sistemi var. ilk 5 ay güzeldi. zamanla camýn fitilleri kirlediði için camý kaparken elle kaldýrmak zorunda kalýyorum cam sýkýþýyor. Daha güçlü cam kaldýrma motoru bulmam lazým.

Araçta merkezi kilitte var. Bu zamana kadar bir sorun yaþadým
kablolarýn kapýya geçiþ yerlerinden kablo ezildi ve kýsa devre yaptý. Araçtan birden dumanlar yükselmeye baþladý. Montajýný yapan akýllý elektrikçi Devreden 5 amperden fazla akým geçmeyen devreye 25 amperlik sigorta koymuþ. Kablo yanýp bitti ama sigorta bir türlü yanmadý.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

sonata007dr

95 model manuel ve kelebek camlý aracým için otomatik cam dönüþümü yapmak istiyorum.
Bunun için önerebileceðiniz veya kullanýp memnun kaldýðýnýz bir marka varmý?
Üniversal kitlere netten baktým hepsi çin malý nivanýn camlarýný kaldýrýrmý kaldýrmazmý diye tereddüt ettim. O nedenle tavsiyelerinize ihtiyacým var.

Baþka araçlarýn mesela tofaþ kuþ grubu,  broadway vsvsvs de uyumlu olan varsa onlarýda deðerlendirebilirim.

Saygýlar....

Harun

ben kol gücüyle çalýþandan yana olsam da,konu içindeki tavsiyelere bir gözat istersen.
kuþ serisi uygulanmýþ Nivalar var.
selamlar...

sonata007dr

teþekkürler tüm sitedeki konularý ezbere biliyorum sanýyordum ama bu konu gözümden kaçmýþ çok utandým þimdi....
konuyu en ince ayrýntýsýna kadar inceliyorum hemen.

dogan54

Alıntı yapılan: sonata007dr -  Nisan 07, 2012, 01:50:32
95 model manuel ve kelebek camlý aracým için otomatik cam dönüþümü yapmak istiyorum.

Zamanýnda ayný þeyleri bende düþünmüþ ve camcýya gidip sormuþtum.
Bana "abi ne yapýyorsun bu kelebek camlarý garibanýn klimasý, bunlar çýkarýlýr mý" demiþti..
Ben de düþününce,adamýn doðru söylediðine karar vermiþ ve kelebek camýný iptal etmekten vazgeçmiþtim.
Kelebek camý yerinde kalarak, sadece mevcut cama motor takabilirsen, daha iyi olur derim. 
Sýcak havada,daha hareket eder etmez rüzgarý içerde hissetmek güzel duygu..
Kelebeksiz camlarda ayný tadý alamazsýn. ;)
4x4 baska,
NiVA baska..

sonata007dr

doðan bey çok haklýsýnýz;

kelebek camlar kalacak diðer camý otomatik yapmayý düþünüyorum. klimadansa sýcak havalarda yönlendirmesi elinizde olan kelebek camlar benim için daha iyi oluyor.hareketle beraber hemen içeriyi havalandýrabiliyorsunuz.

Bir yerde okumuþtum bu kelebek camlar  uzun yolda boyun tutulmasý veya aðrýsý yapmýyormuþ klima gibi, tabi terli terli devamlý ayný bölgeye soðuk hava tutulmazsa. yönlendirmeyi ihitiyaç halinde kullanmak gerekli.

klimayý sýcak havalarda devamlý soðuk verecek þekilde kullanýp çok fazla araca in bin yapýyorsanýz yani sýcak bir yerden aniden soðuk bir bölgeye ve soðuktandanda aniden sýcak bir bölgeye giderken felaket derecede insan saðlýðýna olumsuz etkileri var.Ani hava deðiþimleri geliþtiðinden bünyeyi etkiliyor.

Tabi klimalardan bulaþan legionella Pneumophilia denen hastalýk etkeninin klimanýn yoðunlaþtýrýcýsýndaki nemli ortamda bulunup orada üremesiyle klima hastalýðýda olarak bilinen pnomoni de diðimiz akciðer iltihabýnýda es geçmememiz lazým.

Bu nedenle dönemsel olarak klimayý kullansakta kullanmasakta klima dezenfektanlarý ile periyodik olarak temizlik yapmamaýz gerekiyor.

http://shop.wurth.com.tr/klima-temizleme-spreyi-300ml       bu ürün güzel ama ayný iþi yapan daha düþük fiyatlý farklý marka olanlarýda var onlarda iþ görür. piyasada 10 tlye kadar satýlmakta. yaptýðým araþtýrmalarda

burdan klima kötüdür tavsiye etmiyorum gibi bir anlam çýkmasýn bugun imkan bulsam hemen taktýrýrým ama klimayý bilerek ve dikkatli kullanmak gerekir. teknolojiyi amaçlarýmýz ölçüsünde gerektiði gibi kullanmalýyýz.

canbulat55

Merhaba arkadaslar bende 89 model niva aldim yavas yavas elimden geldigince toparlamaya basliyorum. Merkezi kilit takma asamasindayim merkezi kiliti olana rakadaslar kapilara kablolari nal aldi acaba bu konuda bilgi verirseniz sevinirim.