lastik olayýný kapattým:)

Başlatan vehbi, Haziran 28, 2011, 06:21:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

vehbi

merhabalar
nivayý aldýðým günden beri lasitk olayýna takmýþ durumdaydým.. sonunda Mt lastik kategorisinde nivaya olabilcek en küçük ebatlý lastiði tesdüfen buldum..
kl 71 kumho 195/80/15 dir..
delta lastikte son bir set kaldýðýný söylediler hatta normalde bu sattýkalrý bir ebat deðilmiþ, yanlýþlýkla gelmiþ..
buraya yazmadan önce 4-5 gün sadece asflatta kullandým.. sessizlik gayet iyi, kuru zeminde fren mesafesinde bir farklýlýk göremdim..ýslak zeminin bilemiyorum,çamur ve arazi için iþimi fazlasýyla göreceðine inanýyorum, extrem koþullar için yeterli olmayabilir. en güzeli Yeþil Efe'me müdahele etmeden, sorunsuz takýlmasý oldu.. þimdilk ciðeri yetiyor.. jantlardaki offsetten dolayý uygun koþullarda çamuluða sürteceði garanti ama henüz ellemeyeceðm.. çap 70 cm vivarý..
selamlar..
"free as a bird"

Yevgeni

Gerçekten kapatmýþsýn Vehbi Abi.
Ýzmir koþullarýnda fazlasýyla iþini görür bu desen..

Harun

Vehbi abi hayýrlý olsun yeni lastikler,
güzel durmuþ efenin üzerinde :)

vehbi

niva jantýnýn orjinalde 16 inch olmasýný esprisi var mýdýr.. neden bir çok hatta daha iri arazi arçlarý 15 kullanýyor..
jaznt ebadýnýn +/- si nedir ? aydýnlansak iyi olur..
"free as a bird"

Harun

Alıntı yapılan: vehbi -  Haziran 29, 2011, 10:09:51
niva jantýnýn orjinalde 16 inch olmasýný esprisi var mýdýr.. neden bir çok hatta daha iri arazi arçlarý 15 kullanýyor..
jaznt ebadýnýn +/- si nedir ? aydýnlansak iyi olur..

15/16 olayýna ben de epey bakmýþtým,zira 15 jant da lastik seçeneði daha fazla diye biliyorum,bir zaman aþaðýda gündeme gelmiþti.

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=1979.0

Harun

Vehbi abi jantlar neydi sende bilgi verir misin?

vehbi

Alıntı yapılan: Harun -  Haziran 30, 2011, 01:25:13
Vehbi abi jantlar neydi sende bilgi verir misin?

Harun abi
ben jimny jantý kullanýyorum.. 5,5 * 15 ölçüsü ,hafif çok memnunum ..
offset deðrini bilmiyorum ama offsetin bu kadardan fazlasý bozar gibi .. hatta þimdikinden  az içerde kalsaydý daha  iyi olurdu benim için. bu þekilde sadeece görsel daha iyi.. :)
"free as a bird"

Harun

Alıntı yapılan: vehbi -  Haziran 30, 2011, 01:38:10
Harun abi
ben jimny jantý kullanýyorum.. 5,5 * 15 ölçüsü ,hafif çok memnunum ..
offset deðrini bilmiyorum ama offsetin bu kadardan fazlasý bozar gibi .. hatta az daha içerde kalsaydý daah iyi olurdu benim için bu þekilde görsel daah iyi.. :)

eyvallah abi,lastikler ilgimi çekti,orjinale yakýn bir çözüm bulmuþsun,
lakin ilk mesajýnda lastiklerin zor bulunduðunu yazmýþsýn :(
kýsmet artýk. :)

vehbi

Harun abe,
son kalan set için Yavuz abi dahil bir  arkadaþý da aradým.. 15 e geçiþ önemli bir karar sanýrým ondan deðerlendirmediler..
ekonomik olarak sorun olmazsa bu son seti de alýrým.. çünkü bu ebat camur  ya da mt lastik YOK..
sen ayna mahruti yaptýn sanrým,o sebeple çok dþünmeden federal couriaga tak.. hoþ ben yine bu deðiþmin olumlu olduðunu düþünmüyuorum.. lastik 10 numara o ayrý.. ayna mahruti  yapmadýysan bence hiç durma deltayý ara.. arabada en ufak bir zorlanma belirtisi yok..
"free as a bird"

Harun

Alıntı yapılan: vehbi -  Temmuz 01, 2011, 10:12:09
15 e geçiþ önemli bir karar sanýrým ondan deðerlendirmediler..

evet abi bu önemli bir karar,benim araca ayna mahruti yapmýþtýk Kaner ile.
Öte yandan Yusuf abi'nin orjinal canta 205/80/16 Federal ile güle oynaya yürümesi beni cesaretlendiriyor.
aslen niyetim orjinale en yakýn bileþke ile çözüp olayý,çaylaðý minimum yormak. :)

Yevgeni

vehbi

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Temmuz 01, 2011, 10:41:09
Couragia MT al devam et, evet sýradaki?
dediydim ben de ayna mahrutim olsaydý idealim Couragia MT alýrdým diye..
ama ustalar, araca ellemenin uzun vadede domino etkisi ile bir yereleri
ni de etkileyeceðini söylemiþti.. Harun abe sen zaten modifiye oldun artýk ,bence geri dönüþü yok :)
ha þöyle baktýðýnda ayrý bir yorum da yapýlabilir mi ; yeni ayna mahruti ile benim kombinasyon ile de tadýndan yenmez bir alet olur.. düþün derim  ;D
ben olsam yine Couragia MT yaparým..en güzeli daha yükselceksin.. ??? ;D :-\
"free as a bird"

Harun

Vehbi abi kafa iyice karýþýk bende :D
du bakalým Allah kaza bela vermez ise benim lastikler biraz daha idare eder.
sonra bakacam artýk halline ;D

av.mehmet

bende sipariþi geçtim, pazartesi takýlacak. Kafamdaki tereddütlerde yorumlarýnýzý okuyunca geçti.
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar