20 NÝSAN KAZDAÐLARI GEZÝSÝ

Başlatan Yevgeni, Şubat 19, 2007, 02:21:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

ERCO

ee benim aracý cekersiz artýk ben asfalt tipi lastiklerle gelecem
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

taiga

ERCO

hadi beysel sýkmaya baþlayalým artýk eþalarý  araclar hazýrdýr umarým ;D
www.guvenlada.com

Yevgeni

Bugün bagajý temizledim, düzenledim. Gereksiz ývýr zývýrlarý (trafik seti içindeki çamaþýr ipi kýlýklý çekme halatý, trafik seti kutusu, eski silecekler, lastik pompasýnýn kutusu, vs) attým. Krikonun çalýþmadýðýný farkettim, sonsuz vida þeklinde çeviriyorsun, milim oynamýyor. Gerektiði anda bir sürprizle karþýlaþabilirdim, bir ara gidip parçacýdan yenisini sormam gerekiyor.

20 lt'lik bir yakýt bidonu aldým. Gerçi aðzýnda bir aparat var ama ne olur ne olmaz diyerekten bir tane huni alýp bagaja koydum.

Ýlk yardým setini (geçen yaz hazýrlamýþtým, eczaneden bir ton malzeme alýp) gözden geçirdim. takviye yapmam gerekiyor.

Bagajda oraya buraya savrulmuþ portatif el feneri, vs gibi ýþýk kaynaklarýný torpidoya týktým.

1 kg'lik kuru tip yangýn söndürücü aldým. Islak tip 1 kg'lik olanýn yanýna, þoför koltuðunun arkasýna koydum.

Bugün kürek bakýndým Bauhaus'da. Uygun malzemeler var ama acayip pahallýlar (60-100 YTL arasý). Geçen gün nalburda gördüðüm bir tane vardý, fiyatý uygun, üstelik ayný mal. Onu alýrým bir ara.

Trafik berbattý (miting varmýþ Kadýköy'de). 2 dakikalýk yolu 30 dakikada aldým, yokuþta dur kalk debriyajý biraz yaktým, belki de önümde debelenen R9'un debriyajý kokuyordu bilemedim..

ERCO

oh oh sen hAzýrsýn bende baþladým yavaþ yavaþ hazýrlamaya inþallah hava da guzel olur
www.guvenlada.com

jýr 09

size böyle birþey lazým olurmu  :D

leondede

herkese selamlar;

ismim ýþýk aslandede, leondede adýyla üyeyim..

gezi planlarýnýzý ilk sayfadan itibaren okudum ancak maalesef iþyerindeyim..kafamda iþlere acayip takýlý durumda..arada yazýlmýs da ben kacýrmýs olabilirim..affola:

99 nivam var..aracim lpg li..bakimdan cikti..yürürü saglam..viteslerde sorun yok..lastikler ok144..haftasonlarý þile civarinda cimen - camur ile oynamaya baþladýk beraber...ancak zor bir rota vsr yol yapmadým fazla..

gezi ile ilgili konuya kýsaca girersem:

haftaya yýllýk izinde olacagým..edremit  - ayvalýk tarafýna gitmeyi planlamaktaydým..gezi planým da niva yoktu...ancak sizin gezi planýnýzý okuyunca aradýgým gezi budur dedim. sorularým olacak, lütfen acýklama yaparsanýz sevinirim:

1 - anadolu yakasýndan gelmeyi düþünüyorum, haftaya izinde olacagim icin herhengibir gun yola cýkmak gibi luksum var..persembe de  - cuma da bana uygun..cýkacak olan arkadaslarla bir yerlerde bulusabiliriz..nereye karar verildi? bandýrma feribotunu kullanmayacagým..karadan gelirim..istanbul cýkýslý - yada bursa vsr civarindan geziye katýlacak arkadaslar nerde toplasýrsýnýz....baslangýc noktasý kesinlikle edremit mi olacak ::)

2 - yol dýþýnda pek sürüþ yapmadým..gideceginiz parkur zor olmayacaktýr eminim....ancak benim gibi sürücülerin ( niva da yeniyim..motosiklet ve otomobil kullanýcýsýyým uzun zamandýr )zorlanýp / zorlanmayacagý bir rota mýdýr....aksatmak - tempoyu yavaslatmak istemem ( bu motosiklet de istemedigimiz bir durumdur dürüst olmam gerekirse  ;D )
camura - suya batmadým henuz.. ;)yolda kalmadým..tecrübem ve ciddi off road icin ekipmaným yok..dolayýsýyla bastan sormak istedim..standart bir niva ile ?!?!?!

3 - kamp ekipmaným var..konaklama kamplý olacaktýr sanýrým..oda fiyatlarýný okudugumda acýkcasý banada yüksek geldi..

özetlersek geziye iliþkin son noktayý koyacak bir arkadaþ günü  - yeri vsr konusunu burada ilan ederse çok teþekkür ederim.umarým bir aksilik olmayacak..görüþmek dilegiyle

saygýlar

ISIK
NÝVA - 96

Yevgeni

Selam,

Sorularýnýzý yanýtlayayým ben.

1-Ben de Anadolu yakasýndayým. Perþembe akþamý Yenikapý'dan 2 Niva (Yevgeni+Yusuf) Bandýrma'ya geçeceðiz. Feribotu kullanmak istemiyorsanýz ilk buluþma noktasý Bandýrma'dýr. Sanýyorum 18:30 feribotu akþam 20:00-20:30 gibi Bandýrma'da olur. Bandýrma'da 1 Niva (Taiga) ve 1 Feroza (Ophtha) ile buluþacaðýz. Feroza Ýzmit'ten geliyor, muhtemelen Bursa üzerinden gidecek Bandýrma'ya. Bandýrma'da buluþan tayfa direkt Edremit'e doðru yola çýkacak.

2-Gezideki araçlardan 2 tanesinde OK144 var, 1 tanesi Çavuþ desen Petlas ve +Çamur lastiði ile geliyor. Diðer 2 Niva normal lastikli. Bu size bir fikir verir. Nivalar ve Feroza standart, sadece Feroza'da ve 1 Niva'da vinç var. Yani OK lastik ve standart Nivanýzla (Diferansiyel kilidi ve aðýr devir çalýþtýðý sürece) diðer araçlardan farklý deðilsiniz. Ýnanýn OK144'lerle çamurda ve suda kalmazsýnýz.

3-Görünüþe göre sürekli arazide konaklayacaðýz, yani kamp vaziyetinde olacaðýz. Dolayýsýyla çatý altýnda olmayýz.

19 Nisan Cuma akþamý, Bandýrma sonrasý Edremit'e hareket ediyoruz. Gece yarýsý gibi o civarda olacaðýz. Gece kamp halindeyiz. Ýzmir'den gelecek 1 Niva (ERCO) var. Cuma günü erken gelirse onu alýp (gecikirse birimiz dönecek ve alacak) Kaz Daðlarý rotamýzda ilerleyeceðiz.

Son vaziyet planý budur ve deðiþeceðini sanmam..

taiga

Erkanla (Ophtha) 19 Nisan da Bursa da buluþup (Ýzmir yolu üzeri, Uludað üniversitesi sapaðý vb. gibi bir yerde) Bandýrmaya geçeceðiz.

ophtha

evet haldun abi, salý veya çarþamba kesin saatlari belirleriz. Þu an her þey yolunda ...

leondede

19 Nisan persembe aksamina bandirma /  edremit'e yetismek mümkün olmazsa 20 Nisan Cuma sabah Edremit de bulusma yeri ve saati nedir acaba?

NÝVA - 96

yusuf

Muhtemel kamp yeri Alabalýk çiftliði - Gomçi  arasýnda  bir çeþme baþýnda olacaktýr. Edremit'e 5 - 8 km mesafede. Telefonun çektiði bir yer .

Yevgeni

Erco Ýzmir'den gelemiyor. 22'sinde 3 araca servis verdiði hacý murat cup varmýþ, yarýþ tarihini deðiþtirip 22'sine almýþlar. Çok özür diledi.

Bu durumda 20'sinde kimseyi beklememiþ oluyoruz sanýrýmsa.

Bu arada Leondede katýlacak mý geziye?

Yevgeni

Son kardoyu da netleþtireyim, þunun þurasýnda 3 gün sonra yoldayýz.

Yusuf, Yevgeni (Ýstanbul), Ophtha (Ýzmit), Taiga (Bursa). 4 araç, rafine kadro.

Leondede geliyor mu? Geliyorsa bize nerede katýlýyor?

yusuf

Ýzmirden gelen olmadýðýna göre daðlara güneyden girelim sonra sakar ve armutçuk daðlarýný da geçip bandýrmaya girelim. Böylece yeni bir yer keþfetmiþ ayný yolu da geri dönmemiþ oluruz