20 NÝSAN KAZDAÐLARI GEZÝSÝ

Başlatan Yevgeni, Şubat 19, 2007, 02:21:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 9 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

yusuf

yevgeni

güneyden gelecekleri Bandýma - gönen yolu ilgilendirmiyor.ben kaz daðlarýný  detaylý iþlemiþtim.resim olarak yayýnlamak üzre bir e-mail gönderiyorum. bu daha yararlý olur arkadaþlar için.

Yevgeni

Pardon, bahsettiðin harita da yukarýdaki sanýrýmsa..

Yevgeni

GE'deki uydu fotoðrafýnda tam rota üzerinde puslu bir vaziyet var. Yine de açýklayýcý olur sanýrýmsa..

Yevgeni

Harekete 1 ay kala kadro Yusuf Abi ve Yevgeni (Ýstanbul), Taiga (Mudanya), Erco ve MCC (Ýzmir) olarak toplamda 5 Niva.

Ee? Yok mu baþka gelen?

Yevgeni

Merak ettiðim de baþka bir detay var. Külliyen daðda olacaðýmýzdan kelli çýkarken yetkili bir takým mercilere haber veriyor muyuz? "Biz dolanacaðýz, þu gün inmiþ olacaðýz" gibi..

Yevgeni

Gezinin rotasý, sitede "Off Road" baþlýðý altýndaki "Rotalar" bölümünden indirilebilir. Sýkýþtýrýlmýþ .zip dosyasýnýn içinde .gdb ve .gpx uzantýlý dosyalar mevcut..

dogan54

Kaz daðlarý rotasýný diðer rotalar gibi gtm uzantýlý olarakta yayýnlarmýsýn trackmaker üzerinden GE de açabiliyorum ancak.Belki yayýnladýðýn uzantýda da açýlýr ama ben bilmiyorum.
4x4 baska,
NiVA baska..

taiga

Valla TrackMaker la açtým ama hiçbir þey anlamadým. :-[

Rotayý az çok GE görüntüsünden anladým.

Birde direk yörenin coðrafi haritasý üzerinde görmek mümkün mü?

Yevgeni

Alıntı yapılan: dogan54 -  Mart 20, 2007, 10:14:44
Kaz daðlarý rotasýný diðer rotalar gibi gtm uzantýlý olarakta yayýnlarmýsýn trackmaker üzerinden GE de açabiliyorum ancak.Belki yayýnladýðýn uzantýda da açýlýr ama ben bilmiyorum.

.gpx uzantýlý halini Trackmaker ile açýp Save as seçeneðinden .gtm olarak kaydedebilirsiniz. Her ihtimale karþý sitedeki indirilebilir rota dosyasýna bir de .gtm uzantýlý hali eklendi. Ýndirebilirsiniz..

Yevgeni

Alıntı yapılan: Nejat -  Mart 20, 2007, 04:58:30
konu ile alakalý olmasa'da bilgilerinizden yararlanmak amacý ile:

böyle bir gezide araç açýsýndan ne gibi donanýmlara sahip olunmalý ?

tþk/

Standart ve diferansiyel kilidi+aðýr deviri düzgün çalýþan bir niva yeterlidir. OK144 gibi bir lastiði varsa ayrýca arazide rahat eder ki, üzerindeki normal bir lastik de tutunduðu sürece yol alýr.

Geziye katýlan Niva'lardan 2 tanesinde OK144, diðer 3'ünde standart kýþ lastiði, Yokohoma ATR ve Falken asfalt lastiði var.

Arazide konaklama için çadýr, uyku tulumu, mat, vs gibi malzemelere ihtiyaç var ki, bunlar zaten aracýn dýþýndaki malzemeler.

http://www.nivatr.com/olmazsaolmazlar.html linkinde ayrýca arazide ihtiyaç duyulan malzemelerin bir listesi var. Listenin hepsini deðil elbet ama arazide ihtiyaç duyabileceðinizi düþündüklerinizi edinebilirsiniz..

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

taiga

Evet dostlar...
Bir aydan az kaldý...
5-6 niva olacaðýz sanýyorum...
Kendi adýma ziyadesiyle heyecanlýyým...
Ýlaç gibi gelecek Kazdaðlarý...
Sizde durumlar nasýl?

Yevgeni

Dað baþýnda yýkamacý olmayacaðýndan kelli, ben Niva'nýn altýnda birikecek çamuru nasýl temizlerim diye düþünüyorum sadece. Bende durum bu..

yusuf

bunuda hallettim. Benim su tabancasýný alýrýz. Bir 220 v birde  musluk bulduk mu orman iþletmesinin bungalovlarýndan iþlem tamamdýr. Ayrýca gürül gürül akan çok fazla dere var. Tekerleklerin yarýsýna kadar içine giresen doðal temizlik olur.

Yevgeni

Su tabancasý tesisatý nefis olur bak. Çeþme buluruz. Dere de hiç aklýma gelmemiþti.

Bu arada 3 ton kapasiteli 6 metrelik bir strap ve 2 tane U-kilit çözdüm. Ýnceden malzemeyi toparlýyorum..