Araç içi kamera

Başlatan Tolga, Nisan 08, 2010, 07:07:59

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Tolga

geçenlerde de bir yerde de yazýþtýk, en sýkýldýðým konu hep en enterasan noktalarda, en heyecanlý geçiþlerde,  parkura odaklanýp bu geçiþleri kayýt edememek, fotoðraf çekememek sonra evde piknikçi muamelesi görmek :)

Bullet Cam, Helmet Cam vs. derken, kendi iþimizi çözdük gibi...

8-9 TL güvenlik kamerasý ayaðý ama metal rengi, siyahý malesef yok.

Allah'tan sökülüyor, akabinde sprey boya müdahalesi,

toplanýnca þýk gibi oldu.

torpidoya da benim roll barlardan birene monte edilince, ister kamera ister fotoðraf makinasý tak, mis gibi araç içi yada seyir halindeyken çekim aparatý...

Helmet Cam (kask kamerasý) vs. lerin HD kayýt yapanlarý çok pahalý diðerlerinin hepsi 640x480 30 pfs kayýt yapýyor birde çoðu Çin çakmasý. Çekerken ýþýðý, odak noktasýný vs. ayarlarý görememekte cabasý, geldin evde bir baktýn komple kaputu çekmiþin yol boyu :) yada kafaya taksan ayrý konu, sallandý, düþtü, nereye bakýyorsan orayý çekti, bilmem ne.

bakalým ilk fýrsatta denemek lazým ama oldu gibi sanki...
Tolga

babacandar

Hocalar,
Ahanda böyle biþey var en dandiðinin bile çekimi bence gayet iyi gibi...
Amma velakin nerden buluruk... Türkiye'de yok gördüðüm kadarý ile...

http://www.goprocamera.com/index.php?area=2&productid=6

diff-lock86

kayýttayken çok sarsýntýlý çekermi bunlar acaba görüntüyü,iyi hoþta.
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

babacandar

HD olanlarýnýn görüntüsü muhteþem ...
Normal olanlarýn da sarsýntýda ve gece görüntüleri benim hoþuma gitti baþarýlý buldum.. HD ler 250 USD diðerleri 100 USD civarý

Tolga

Pazar günü Beykoz Offroad gezisinde denedim ama kameradan daha önemlisi ön camýn temizliði, ikide bir durup kameranýn önü temizlenmiyor doðrusu.

Tolga

Maestro

araç içi kamera kullanan varmýdýr ?   var ise örnek videolarý görmek mümkünmüdür.. 

Maestro

üsttekilerin haricinde demek istedim..   ;D   4 sene olmuþ.. HD vs kameralar þu anda 30 TL  lere kadar indi.. alýp denesem bari..

kocaali

Ben kullaniyorum, eklemeye calisirim ornek video, 50tl'ye aldiydim.. bi de asýl gopro3 black var ki muhtesem ;) fiyat 1000tl'nin uzerinde ama hem genis aci hem gercek HD.
No mud, no fun...

Maestro

Alıntı yapılan: kocaali -  Mayıs 09, 2014, 07:15:50
Ben kullaniyorum, eklemeye calisirim ornek video, 50tl'ye aldiydim.. bi de asýl gopro3 black var ki muhtesem ;) fiyat 1000tl'nin uzerinde ama hem genis aci hem gercek HD.

bazý arkadaþlarým paraya kýyýp kask tipi kamera aldýlar..  yamaç paraþütü ve uçaktan atlayýþlarda baþarýlý.. ama fiyat aynen dediginiz gibi..biraz daha ucuzlasýn bakayým..

geçenlerde araç içinden yolda seyir esnasýnda cep telefonu ile çekim yapmýþtým..HD güzel bir þey.. youtube a koymuþtum.. bir kaç hafta sonar youtube dan bir mail geldi..  '' Videonuzda telif hakký ödemeli Müzik var ''   diyor..  bende sildim videoyu.. video çekerken  radio açýktý.. orada çalan müzik bunlara batmýþ..  çekim vs yaparken Müzik açmamak  gerekiyormuþ.. yeni ögrendim..

kocaali

Ayný þey benim de baþýma geldi hocam :) radyonun azizliði..

Bende jimny varken cep telefonu ile çekiyordum, bir telefon tutucu vantuzluydu ön camda, gayet memnundum sonuçlardan..

Sonra motosiklete geçince telefonla çekemez oldum, Polonya'da nispeten uygun fiyata bi Gopro aldým, hem kaska takýyordum hem de motorun on kýsmýna.. Cidden güzel alet..

Geçenlerde bi de 50 liralýk mini kamera aldým, sureklý arabada camda sabit, çakmakta baðlý. Marþa bastým mý çalýþýyor, kontaðý kapadým mý kapanýyor, bütün yolculuðu çekiyor. Hafýza dolunca eskileri silip üzerine yazýyor, boþaltma derdi yok. Görüntü HD falan deðil tabi ki, sadece cihazýn adý HD. Yolda basýmýza birþey gelirse kanýt olsun diye taktýk iþte.. Bol bol kýrmýzý ýþýk ihlali, þeride tecavüz, kasksýz motosiklet sürücüsü, camdan dýþarý çöp atan vs denk geliyor...
No mud, no fun...

kocaali

þu aþaðýdaki fotoðraflar da bu sabah iþe gelirken araç içi kameranýn çektiði videodan aldýðým ekran görüntüleri.. karþýlaþtýrma yapabilmeniz için..  

cihaz þu linkteki; http://www.hepsiburada.com/liste/cyber-an-4501-arac-ici-kamera-25-hd-dvr-sesli-kayit8-gb-kart-hediyeli/productDetails.aspx?productId=otatshd25&categoryId=26027&SKU=OTATSHD25

No mud, no fun...

kocaali

bunlar da GoPro çekimlerinden aldýðým ekran görüntüleri... aslýnda iki kamerayý yanyana takýp ayný anda ayný görüntüyü çektirip kýyaslamak lazým.. ilk fýrsatta bunu da yapmaya çalýþýrým, daha kolay bir kýyaslama olur o zaman, çünkü ýþýk ve hýz çok etkiliyor sonucu...

No mud, no fun...

Yevgeni

Karþýlaþtýrma yapmaya gerek bile yok.
Geniþ açý farkýný saymazsak (bana göre deformasyon iyi deðil) GoPro HD kalitesiyle açýk ara koþuyor..

vehbi

kocaali.  ne güzel þeyler yapmýþýn sen öyle... :)
"free as a bird"