sigorta atýyor

Başlatan mustafa07, Ekim 06, 2015, 11:56:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mustafa07

arkadaþlar bnm  niva nýn geri vites ýþýklarý. göstergedeki yað benzin el freni hararet devir saati benzin ölçer  in sigortasý atýyor    sebebi ne olabilir

bkerti

Merhaba, þase vardýr muhtemelen. Acil bir elektirkçiye gösterin derim. Geçmiþ olsun

mustafa07

sol arka stop entegresinde   geri vites  ýþýðýnda kýsa devre var  öðle arasýnda deneme yöntemiyle buldum

bkerti

En güzel yöntem deneme yanýlma. Çözdünüz mü sorunu

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Ekim 06, 2015, 03:48:33
Merhaba, þase vardýr muhtemelen. Acil bir elektirkçiye gösterin derim. Geçmiþ olsun

Sevgili Bayram, bak iþte ne güzel, ''soru sorma''  kademesinden, ''sorulara yorum yapma'' aþamasýna gelmiþsin..

Yani; ustalaþmaya baþlamýþsýn.. Ama yine de sen beni dinle, elektrik sistemine ''DEVRE KESÝCÝ'' koymayý ihmal etme..

Ben, ancak dün fýrsat bulup koyabildim devre kesiciyi.. Çok da güzel oldu.. Bir ara fotoðrafýný çeker paylaþýrým..

Kolay gelsin.. Sevgiler, saygýlar.. :)

bkerti

Soracak sorular varda Suat amcacým caným hiç sormak istemiyor.:)

Niva67

Alıntı yapılan: bkerti -  Ekim 08, 2015, 03:35:46
Soracak sorular varda Suat amcacým caným hiç sormak istemiyor.:)

Farkýndayým.. Dostumuz NÝVACI' nýn rahmetli olmasý, seni ziyadesiyle sarstý..

Ama, ölen ile ölünmüyor.. Hayat da devam ediyor, Nivalardaki sorunlar da..

NÝVACI rahmet istedi.. Nur içinde yatsýn..

bkerti

Allah rahmet eylesin aynen öyle oldu Suat amca. Burhan amca öldüðünden beri niva benim için çok anlam kaybetti.

Niva67

Alıntı yapılan: Niva67 -  Ekim 07, 2015, 10:11:23,,,,,,,,,,,,,, elektrik sistemine ''DEVRE KESÝCÝ'' koymayý ihmal etme..

Ben, ancak dün fýrsat bulup koyabildim devre kesiciyi.. Çok da güzel oldu.. Bir ara fotoðrafýný çeker paylaþýrým..,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

Bayramcýðým, iþte elektrik devresine koyduðum ''DEVRE KESÝCÝ ÞALTER''

Araçtaki herhangi bir tamirat esnasýnda aracýn þasi devresini kesmeye yarýyor. Muhtemel kýsa devrelere karþý emniyet önlemi.

ÞASÝ DEVRE DIÞI ( =OFF= POZÝSYONU )  Þalterin anahtarý çýkartýlýp, toz kapaðý kapatýlabilir.

ÞASÝ DEVRESÝ BAÐLI ( =ON= POZÝSYONU ) Þalterin anahtarý kilitlendiðinden, çýkartýlamaz.

bkerti

Suat amca süper olmuþ bu þalter. Ben her seferinde seni anarak negatif kutup söküyorum hala. Zaten ne yaptýysam rolanti düþmesi ve stop etme sorunu halledemedim. Sýkýntý büyük anlayacaðýn.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Ekim 15, 2015, 02:20:09
Suat amca süper olmuþ bu þalter. Ben her seferinde seni anarak negatif kutup söküyorum hala. Zaten ne yaptýysam rolanti düþmesi ve stop etme sorunu halledemedim. Sýkýntý büyük anlayacaðýn.

Aracýn lpg limi bayram kardeþ?

bkerti

Evet Muhammed abi lpg li.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: bkerti -  Ekim 19, 2015, 08:11:56
Evet Muhammed abi lpg li.

lpg beynini en son ne zaman deðiþtirdin?

bkerti

Abi lpg beynini hiç deðiþtirmedim. :) 15.000 km dir bende haka üstündeki beyin var.