LADA SAMARAM VAR

Başlatan ozan151291, Haziran 17, 2015, 09:14:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ozan151291

LADA SAMARA NEDEN ÇALIÞMAZ!
USTALARIM ABÝLERÝM
SELAMIN ALEYKÜM, 93 model lada samara karbüratörlü arabamla sabah iþe gittim. hiçbir sýkýntýsý yoktu performansý falan süperdi ancak son hesaplarýmda 260km yolda 80tl lpg yakmýþým.

bende eve gelince karbüratörden gaz ayarý yapayým dedim ve tornavidayla karbüratör ayar vidasýyla oynadým araba rölantideyken ama hiçbirþey deðiþmedi.

sonra motoru durdurdum ve vidayý sonuna kadar saða sýktým. çalýþtýrdým baktým yine biþey olmadý. sonra yine motoru durdurdum ve bir çalýþtýrdým çalýþmýyor kafayý yiycem.

vidayý þimdi ortaladým, marþ motoru basýyor ama motor bir türlü çalýþmýyor yardýmlarýnýzý bekliyorum.

Önemli NOT (Karbüratör üzerinde bir ayar vidasý vardý arkasýnda hava hortumu var orayý oynadým, sonra baktým hortumun diðer ucu(motora giden) uç kýrýlmýþ yerine soktum ama galiba kaynak olacak. Arabayý 1 e takýp gaza sonuna kadar kökleyip kontaðý çevirince gidiyor ama çalýþmýyor teklemeye baþlýyor, ...)..

muhammedcelik1983

Aleykümselam,Lpg li araçlarda gaz ayari beyinden veya beyinden motora giden hortumun uzerindeki vanadan yapilir siz nereyi kurcaladýnýz anlamadým ama lpgli araçta karburatorun zaten bir fonksiyonu yok mikserden gazý emer ve çalýþýr hava filtresini sökün kontagi açýnca gaz gelip gelmedigi belli olur gaz geliyorsa atesleme kablolarini kontrol edin birde arac bogulmus olabilir biraz dinlendirin gaz vermeden çalistirmayi deneyin,son olarak eger calismadiysa hava girisinden sinek ilaci,deodorant,balata spreyi gibi gazli spreylerden sýkýn biride kontaða bassin birde oyle calistirmayi deneyin