MUHTELÝF SORUNLAR VE ÇÖZÜMLERÝ

Başlatan Yevgeni, Mayıs 23, 2008, 12:28:46

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

wastiee

aman abi, hidroliðe de deðil diþli yaðýna benziyor, aks keçesi cortlamýþ olabilir. Böyle yað aktýkça ben 2000 km nasýl olsa Türkiye'ye gelicez evde baktýrýrým diye umursamamýþtým, Giresun'da tekerlek aksla birlikte baðýmsýzlýðýný ilan etmiþti, yaylalara doðru ayrýlmýþtý yolda giderken :)

Diþli yaðýysa bilyayý ve aksýn yüzüðünü yýpratmaya baþlamadan önce kontrol ettir
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Yevgeni

Aks keçesi sýzdýrýyor, deðiþecek.
Fren ikaz yanýyorsa fren tertibatýnda kaçak var, sökülüp yapýlacak ki halihazýrda zaten sökülecek o lastik ve altýndaki kapak..

Harun

en önce frenden þüphelendim,
eve geldiðimde arabanýn altýna uzanýp sývýyý peçeteyle sýyýrdým,gittim fren hidroliði kabýný açtým ayný peçeteye bir damla damlattým,çok benzeþiyorlardý. :D
lakin hidrolik lambasý yanmýyordu,sývý eksikliði var mý?açýkçasý çok bariz eksiklik görünmedi gözüme,
sonradan aks keçesinden þüphelenmeye baþladým,
bayram sebebiyle her yer de kapalýydý yol üzerinde gelirken.
olmadý yarýn lastiði ben bir sökeyim,bakalým ne çýkacak altýndan ???

wastiee

diþli yaðýyla hidroliðin farkýný anlarsýn parmaðýný sürdüðün zaman, fotoðrafta ikisi de siyah görünüyor bize. Fren hidroliði ýþýðý kaptaki seviye belli bir miktarýn altýna inene kadar yanmaz, iki ufak kabýn birleþtði noktaya kadar inince yanýyor sanýrým (kapaðýnda sensörü)

hidrolikse muhtemelen balataya bulaþmýþtýr, bulaþmýþsa sol arka zor tutmaya baþlar, çekme gibi hissettirir kendini. Her durumda fazla erteleme :)
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Harun

Alıntı yapılan: wastiee -  Ekim 27, 2012, 07:17:51
diþli yaðýyla hidroliðin farkýný anlarsýn parmaðýný sürdüðün zaman, fotoðrafta ikisi de siyah görünüyor bize. Fren hidroliði ýþýðý kaptaki seviye belli bir miktarýn altýna inene kadar yanmaz, iki ufak kabýn birleþtði noktaya kadar inince yanýyor sanýrým (kapaðýnda sensörü)

hidrolikse muhtemelen balataya bulaþmýþtýr, bulaþmýþsa sol arka zor tutmaya baþlar, çekme gibi hissettirir kendini. Her durumda fazla erteleme :)

ben hidroliðe benzettim,
ama baktýracaz illa,
lakin bayram tatili malum,salýdan sonra iþ var,mecburen önümüzdeki hafta sonuna kalabilir.
bakalým kýsmet

kaneruslu

büyük ihtimal fren silindirin kaçýrýyor abi

NÝVACI

Kalýcý bilgi hidrolik su ve tükürükle bile temizlenir parmaðýný yaðlý yere sürt
sonrada sade suyla yýka net durum anlaþýlýr.
sakin olun daha 3 teker  var nasýlolsa  durur.

Ayrýca hidrolikj iyibir arýtýcýdýr eller çok yaðlandý su vs yok beze biraz dökün ve elleriniz  silin ama boyalara dokunmayýn
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Ekim 28, 2012, 02:55:14
Ayrýca hidrolikj iyibir arýtýcýdýr eller çok yaðlandý su vs yok beze biraz dökün ve elleriniz  silin ama boyalara dokunmayýn

Kaner'in bahsettigi sekil sebebiyle Caylak sol arka cantin ic taraftaki boyasinin tamamini doktuydu.
Boya sokucu olarak hidrolik sivisi sahane bir malzeme..

NÝVACI

Yevgeni canlý þahit hemde aike boyu durmadýmý saða bile çektik ne tekim :D :D

Yevgeni

3 teker gidiyor, dogru.
Bu tip dingillerde firlayan aks ve tekerlegin aracin kendisini solladigi da goruluyor siklikla.
Bu anlamda Cenker Celik beyfendinin isaret ettigi uzere salincakli tip duzen ehven olabiliyor.
Buradan hareketle dingilli sistemi modifiye etmek daha kolay gibi gorunse de salincakli tip duzen de ugrasilirsa eger pek saglikli sonuclar verir.
Misal baja tip yaris kosan 4 cekerler veyahut muhtelif buggy araclar konuya isik tutacaktir..

Harun

çaylak garajda yatmakta an itibari ile,
sabah ziyaret ettim, ;D
sývý sankim hidrolik,Kaner'in iþaret ettiði husus olabilir.
yarýn gösterecek bir yer bulabilirsem ne ala,yoksa baþka hal düþünecez :D

mehmet22

caylakta kan kaybý gecmiþ olsun harun abii
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Harun

Alıntı yapılan: Harun -  Ekim 27, 2012, 03:27:46
selamlar ve iyi bayramlar...
bayram dedik atladýk bizim keçiye hýsým akraba,büyüklerin elleri,küçüklerin gözleri derken...
baya biz gezdik.
bu sabah Anadolu yakasýndan Þiþli'ye son bir ziyaret akabinde eve dönmek üzere gazladýk.
Sabah çýkýþta keçiyi þöyle bir etraflýca kontrol ettik (herzaman araca binmeden elimden geldiðince yaparým.)
Keçi saðlam...
Þiþli'ye vardýk,park ettim.
2 saat sonra dönüp yine keçiye binmeden bir kontrol daha....
Ahanda arka sol lastik içi tertibatta karþýlaþtýðým manzara...
Bu halde 20-25 km daha yapýp eve geldim,
bu kadar sürede asfaltta,bu kadar büyük sýzýntý için neolmuþ olabilir ??? :o

bugün Dursun Usta ile baktýk derdi neymiþ diye çaylaðýn,
keçeden sýzdýðý yönünde teþhis koyuldu,fren tertibatý sorunsuz olarak izlendi,
bilyaydý,yüzüktü normal göründü gözümüze.
keçe deðiþti oldu bitti...

seko

NÝVACI

Bayramlýk naz yapmýþ
geçmiþ olsun.
bizmkide caným sýkýlýyo camýmý kapatmam biraz hava alýcam diye diretiyor. :D