Acil satýlýk Niva aranýyor......

Başlatan YALI HERYERDE, Ekim 26, 2014, 04:38:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

YALI HERYERDE

Merhabalar,

Ýstanbul yada çevresinde 1.7 karbüratörlü  Niva arýyorum.

0535 654 96 91 nolu telefondan ulabilirsiniz....

Þimdiden teþekkürler.

Maestro

Alıntı yapılan: YALI HERYERDE -  Ekim 26, 2014, 04:38:00
Merhabalar,

Ýstanbul yada çevresinde 1.7 karbüratörlü  Niva arýyorum.

0535 654 96 91 nolu telefondan ulabilirsiniz....

Þimdiden teþekkürler.

Niye karibiratörlü...  bak akþam akþam kafama takýldý.   

Yevgeni

Alıntı yapılan: Maestro -  Ekim 27, 2014, 11:19:59
Niye karibiratörlü...  bak akþam akþam kafama takýldý.   

Sensör yok, besleme ayarý rahat, aksýrsa týksýrsa söküp temizler, iki üflersin.
Yani daðda kalsan iki kurcalar yürürsün, karbüratörlü basittir, ondan..

NÝVACI

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 28, 2014, 08:06:59
Sensör yok, besleme ayarý rahat, aksýrsa týksýrsa söküp temizler, iki üflersin.
Yani daðda kalsan iki kurcalar yürürsün, karbüratörlü basittir, ondan..
Aynen þahsen tarzým oluyor kendileri
müdahanesiz hayat
kýs gazý tasarruf siga siga
aç gazý yükle 6 keçiyi vur rampaya  doooðru yaylaya :D :D :D
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

SinanATASOY

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Ekim 28, 2014, 11:00:02
Aynen þahsen tarzým oluyor kendileri
müdahanesiz hayat
kýs gazý tasarruf siga siga
aç gazý yükle 6 keçiyi vur rampaya  doooðru yaylaya :D :D :D

Kýs gazý cümlesinde gizli kalan minimum yakýt tüketimi nedir?
Benim için zor yoktur, imkansýz ise zaman alýr..

Maestro

hava filtresi borusuna  yarým kapatacak kadar bant ile kapatýyordum   ;D   al sana  ayar...  gaz yemiyordu ama illaki gidiyordu .

alýrsam 97 sonrasý  tek nokta diyorum... karibiratör ün kaprisini çekemem...   tek nokta enjeksiyonlu ford ecort um vardý... yllarca beni hiç üzmedi , ben tek noktalarý severim.. LPG bile karbüratörlü sistem takýlýyor.. 

NÝVACI

Alıntı yapılan: SinanATASOY -  Ekim 28, 2014, 11:13:23
Kýs gazý cümlesinde gizli kalan minimum yakýt tüketimi nedir?
Evet
bir dostun önerisiyle geliþtirdiðim boru sistemiyle katalizör denen aleti kullanmýyordum
filtre kapaðýyla tek hareketle (2 saniye) benzine geçer lpg bittiðinde yada tam güç gerektiðinde
rahatlýkla hayata devam ederdim
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

YALI HERYERDE

hala bir niva bulamadým yaklaþýk 40 gün oldu arayýþtayým para evde çürüdü resmen..
ya araçlar çok bitik yada 95 niva ya 12/15.000 istiyorlar.

8/9.000 TL arasý 95 eli yüzü düzgün bir niva bulmak çok mu zor ben mi farkýnda olmadan pintilik yapýyorum.

bir tarafta 95 model 8-9 arasý bakýyorum sitelerde 2004 model 14,000 e niva var sonunda yüksek model almak zorunda kalýcam galiba yardýmcý olabilecek birisi var mý þuraya bak buraya bak gibi internet üzerinden araç bulamayacaðým anlaþýlan istanbul ve çevresinde öneri bekliyorum.

Teþekkürler

Maestro

Alıntı yapılan: YALI HERYERDE -  Ekim 28, 2014, 10:01:02
hala bir niva bulamadým yaklaþýk 40 gün oldu arayýþtayým para evde çürüdü resmen..
ya araçlar çok bitik yada 95 niva ya 12/15.000 istiyorlar.

8/9.000 TL arasý 95 eli yüzü düzgün bir niva bulmak çok mu zor ben mi farkýnda olmadan pintilik yapýyorum.

bir tarafta 95 model 8-9 arasý bakýyorum sitelerde 2004 model 14,000 e niva var sonunda yüksek model almak zorunda kalýcam galiba yardýmcý olabilecek birisi var mý þuraya bak buraya bak gibi internet üzerinden araç bulamayacaðým anlaþýlan istanbul ve çevresinde öneri bekliyorum.

Teþekkürler

zannýmca sen pintilik yapýyorsun   ;D    piyasada 8000 TL  nin altýna motor bile zor bulunuyor . 

kocaali

piyasanýn da gereksiz þiþirildiðini unutmayalým... bence aracýn kasko deðeri esastýr... bu rakamýn etrafýnda dolanmalýdýr fiyatlar aracýn durumuna göre...

birkaç yýl önce 10.000 TL'ye sattýðým 92 model Samurai, üzerinden özel yapým tamponu, vinci sökülmüþ halde 17.000 TL'ye ilanlarda... almaya niyetlenip bir þekilde bana ulaþan bir vatandaþa kesinlikle o parayý vermemesini söyledim... insaf yaaa...  o rakamlara 2004 jimny alýnýyor; hidrolik direksiyon, otomatik cam, klimalý vs.... 
No mud, no fun...

Maestro

Alıntı yapılan: kocaali -  Ekim 29, 2014, 09:32:56
piyasanýn da gereksiz þiþirildiðini unutmayalým... bence aracýn kasko deðeri esastýr... bu rakamýn etrafýnda dolanmalýdýr fiyatlar aracýn durumuna göre...

birkaç yýl önce 10.000 TL'ye sattýðým 92 model Samurai, üzerinden özel yapým tamponu, vinci sökülmüþ halde 17.000 TL'ye ilanlarda... almaya niyetlenip bir þekilde bana ulaþan bir vatandaþa kesinlikle o parayý vermemesini söyledim... insaf yaaa...  o rakamlara 2004 jimny alýnýyor; hidrolik direksiyon, otomatik cam, klimalý vs.... 

güzelde , bak sen 92 model Samurai yi  10 bin e vermiþsin..   95-96 model   Nivayý 8-9  binlere   almayý düþünüyor arkadaþ...  bu mantýkla senin Samurai  5-6 bin TL olmasý gerek     !!

piyasayý þiþirenler olduðu kadar  iyice öldürmek isteyenlerde var...  sonuçta  serbest piyasa ,  farzedelim bu  8-9 bin e Niva arayan arkadaþ  paraya sýkýþan birinden kýstýrdý aldý , 1 ay sonra satmaya niyetlense en az 12 bin TL fiyat koyacak...  yalanmý ?

bu arada Niva arayan arkadaþ ile hiç bir husumetim yoktur  ;D     arkadaþ alýnmayasýn , günümüz gerçeklerini irdeliyoruz.

þu sýkýntýlý dönemimde  dahi   8-9  bin e temiz bulayým vallahi ben bile alýrým...  piyasayý  az biraz takip eden biri olarak þunu söyleyeyim  , en son temiz ve kelepir niva bundan 2 sene önce  Ýzmir Foça  da  satýldý , yalan olmasýn ya 91  yada 92 model di... 8750  ye  gitmiþti... tepesinde sepet bile vardý.

YALI HERYERDE

95 model 12 bin TL iken 2004 model çok nokta enjeksiyonlu aracýn 14 bin civarýnda olmasýndan yola çýkarak böyle bir düþünceye kapýldým. söylediðim araçlarda hiç bir donaným yok sade 95 model araç 12.000 ise bu bana þiþirme gibi geliyor.çok bilgim olmadýðý için forumda konuþup bilgi edinmeyi düþündüðüm için yazdým.

erzurumda çok güzel donanýmlý 95 model bir araç vardý 9.750 ye satýldý benden önce arayan kiþi almýþ bence donanýmsýz boþ bir niva için 12 abartý þiþirme rakam araç aldýðýmda foto ve fiyat bilgisi paylaþýrým.

Ýnternette gereksiz yere fiyatlarýn uçtuðu inancýndayým.

Tþk.

vehbi

Alıntı yapılan: kocaali -  Ekim 29, 2014, 09:32:56

dimek seni aradý beni nasýl bulduysa !! :o
sonra ilan numarasýný söyledi bu bizim
Kocaalinin dedim. sana yönlendirdim :)
"free as a bird"

vehbi

yok bence piyasa deðeri cok kritter deðil.. hele Kasko deðeri hiç deðil.. adamlar kasko bile yapmýyor.. neyine deðer biçebiliyorlar..
þimdilik benim arabam 2006 model 65 bin civarý bir yerde..  her biþeyi orjinal sayýlýr.. ben 20 derim misal.. hemi de yeþil.. :D
"free as a bird"

kocaali

Alıntı yapılan: Maestro -  Ekim 29, 2014, 11:21:48
güzelde , bak sen 92 model Samurai yi  10 bin e vermiþsin..   95-96 model   Nivayý 8-9  binlere   almayý düþünüyor arkadaþ...  bu mantýkla senin Samurai  5-6 bin TL olmasý gerek     !!

samurai orjinal kapalý kasa olunca iþler biraz deðiþiyor  ;) 

ama serbest piyasa haklýsýnýz, mal sahibi istediði fiyatý söyler, alacak olan da gönlündekini söyler, arada bi yerde iþ baðlanýr.. baðlanmazsa kýsmet deðilmiþ denir geçilir :) herkesin gönlüne göre olsun...
No mud, no fun...