niva aþký

Başlatan mehmet22, Şubat 14, 2012, 05:22:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mehmet22

sevgili niva sevdalýlarý ve niva aþýklarý .bu gün sevgililer günü niva ile olan aþkýnýz kutlu olsun daða uzunca yýllar niva ile inþallah  hep beraber dost olarak ve dostlarýmýzla uzak veya yakýn...
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

karakeçi67

bugün nivama ne alayým diye bakýndým ama ona layýk, sevgimi tam olarak eksiksiz anlatacak birþey bulamadým
niva sevgisi hep bizimle olsun.
Murat 1972
kara keci 1991

NÝVACI

Bu fikri  ve bu köþeyi tuttum.
evet bende  yanýnýzdayým. 
HASRET ÇEKENLERÝ ALLAH KAVUÞTURSUN. :-*
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

@rhan

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Şubat 14, 2012, 05:49:39
Bu fikri  ve bu köþeyi tuttum.
evet bende  yanýnýzdayým. 
HASRET ÇEKENLERÝ ALLAH KAVUÞTURSUN. :-*
AMÝN burhan amca

ati

ne olursa olsun bizim nivalar baþka off roadýn çoðunu sanayide yapýyorum :)) ustayla gerçekten kanka olduk ama namussuz arabaya aþýðým :)) gerçekten atsan atýlmýyor satsan satýlmýyor satsam kesin piþman olurum ama kesin. gerçekten arabamý çok seviyorum yaptýrýp yaptýrýp biniyorum inþallah nasip olursa erco ustanýn yanýna gidecem hususi göstermek için bu iþin doktoru o. bu arada nivayý alýnca beni bayaðý akýllandýrdý gereksiz harcamalarýmý býraktým dýþarý yemeðini kestim sadece evden yiyorum abur cuburlarý býraktým. tüm masrafým nivaa :))) hatta saðlýklý yaþamaya baþladým nivadan sonra. :))  içimden geldi.saygýlar.

Harun

nivaya olan aþký dillendirmeye buradan devam edelim ;)

mehmet22

Alıntı yapılan: ati -  Şubat 23, 2012, 11:44:26
ne olursa olsun bizim nivalar baþka off roadýn çoðunu sanayide yapýyorum :)) ustayla gerçekten kanka olduk ama namussuz arabaya aþýðým :)) gerçekten atsan atýlmýyor satsan satýlmýyor satsam kesin piþman olurum ama kesin. gerçekten arabamý çok seviyorum yaptýrýp yaptýrýp biniyorum inþallah nasip olursa erco ustanýn yanýna gidecem hususi göstermek için bu iþin doktoru o. bu arada nivayý alýnca beni bayaðý akýllandýrdý gereksiz harcamalarýmý býraktým dýþarý yemeðini kestim sadece evden yiyorum abur cuburlarý býraktým. tüm masrafým nivaa :))) hatta saðlýklý yaþamaya baþladým nivadan sonra. :))  içimden geldi.saygýlar.
niva her ne kadar bizleri ustalar ile kanka yapsada bizleri üzecek cok maliyetli arýzalarý olmuyor  normal binek tip arabalar ile kýyaslanýrsa onlara nazaran daga cok sorun cýkarmasý normal ayný yerlere binekler ile girilse kimlerle kanka oluruz hic belli deyil...yinede niva farklý bir sevdadýr..
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

nivaoffroad

þu nivalarýn hidrolik direksiyonu ve klimasý ucuz olsada taktýrabilsek tadýndan yenmez ama yok :(
satarsam nivayý bu sebepten satarým

Yevgeni

Ýlk kullandýðým Niva eþþek ebat lastikli, kara direksiyonlu bir tane idi. Park edene kadar tüm sülale hep beraber aðlýyorduk. 91 modeldi, arkadaþtan ödünç almýþtým.
Akabinede bir tane 96 model karbüratörlü 1700 aldýmdý..

mehmet22

yavuz abi þimdikinde hidrolik  serce parmak þov yaparsýn direksiyondaa
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Yevgeni

Hidrolik rahat elbet.
Ama hareket halinde hepsi ayný, lastik ebadý da önemli tabi..

emre_ozk

Hidrolik direksiyonlu niva kullanmadým kullanmak isterim.
samarasý olan bir arkadaþým benim nivayý kullanmak istedi.
Direksiyona oturdu bir kaç tur attý inince ilk sorduðu direksiyon hidrolikmi
deðil dedim ama inandýrmak biraz zor oldu.
Benim araçtaki direksiyon kutusu opelinmiþ aldýðým kiþi taktýrmýþ.
Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Emre, HD bildiðin hidrolik direksiyon. 205 lastikle bile yað gibi. Arazide kanal içinde ayný þekilde.
Bir ara sizin oralara geldiðimizde ayarlayýp buluþalým, kullanýrsýn Çaylak'ý..

emre_ozk

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 19, 2012, 09:35:40
Emre, HD bildiðin hidrolik direksiyon. 205 lastikle bile yað gibi. Arazide kanal içinde ayný þekilde.
Bir ara sizin oralara geldiðimizde ayarlayýp buluþalým, kullanýrsýn Çaylak'ý..

Tamam abi  geldiðinizde görüþelim.
En çok sizin araçlarda yapýlan deðiþiklikleri merak ediyorum. chip ayna mahruti vs.

Emre özkaradeniz
Ýzmit

Yevgeni

Chip için bir fikrim yok (hala), zaten doðru dürüst bir ölçüm de yapmadým.
Ama ayna mahruti farký ziyadesiyle hissedilir, accayip bir þey. Standart lastikle Harun pati çekiyor kalkarken, bir de duramýyor çocuk, öyle seri.
Ama 5. vites oldu 4. Acilen 6. vites ister..