20 NÝSAN KAZDAÐLARI GEZÝSÝ

Başlatan Yevgeni, Şubat 19, 2007, 02:21:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 14 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

Yevgeni

Kazdaðlarý'na týrmanýyoruz!

20 Nisan Cuma'dan 22 Nisan Pazar gününe kadar 3 gün boyunca, gezi, kamp ve uygun parkur bulunabildiði ölçüde off road halinde olacaðýz.

Çekirdek kadro þimdilik Ýstanbul'dan 2, Bursa'dan 1 olmak üzere 3 Niva..

RUNE

Gezinin belirlenmiþ bir rotasý varsa ya da programý, bir þekilde foruma aktarýrsak güzel olur. 3 günlük bir gezi ve Cuma günü baþlýyor anladýðým üzere. Ben de geziye katýlmak isterim ama Cumartesi günü olabilir bu mesela. Programý ve rotayý bilirsem kendime göre bir program yapabilirim örneðin.

Yevgeni

Geziye 2 ay kadar bir zaman var, yani henüz fikir aþamasýnda. Dolayýsýyla rota ve program zaman içinde netleþtikçe bu baþlýk altýnda duyurulacaktýr..

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

MCC

rota bildirilirse iyi olur, katýlma ihtimali olursa ancak c.tesi olur büyük ihtimalle
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

Yevgeni

Þu an için þekillenen þu:

2 Niva Perþembe akþamý ya da Cuma gününden Bursa'ya geçiyoruz. Orada Taiga ile buluþup Edremit körfezi'ne doðru gidiyoruz. Konuþlanýlacak mekan konusunda Taiga'nýn fikirleri var. Misal termal keyfi es geçilmeyecek bir detay gibi görünüyor. Gece için ya pansiyonda kalacaðýz ya da kamp yapacaðýz. Arazideki rotamýz belli deðil ama bol bol týrmanacaðýz, orasý kesin. Cumartesi gecesi de konakladýktan sonra  Pazar günü dönüþ yolunda olacaðýz.

Yusuf Özbek rotayý belirlediðinde program da ortaya çýkmýþ olur..

Yevgeni

Ýzmir tayfasý ile Edremit'te buluþulur. Baþka illerden katýlým olursa yine ayný noktada toplanmak olasýdýr..

ERCO

www.guvenlada.com

yusuf

selam

ekiplerin toplanacaðý ortak bir þehir ya da kasaba seçmek gerekir önce.

Kaz daðlarýnýn bir yüzü istanbula bir yüzüde de güneye bakýyor. Kuzeyden ve güneyden ayrý girersek GPS sistemi olmayan arkadaþlarla ida daðlarýnýn içinde buluþmak çok zor olur. . 3 gün için burasý zaten  kýsa bir süre. Birde biribimizi bulmak için zaman kaybetmeyelim.Yani, ya Bandýrma ya da Edremit. Bir araya geleblirsek sonrasý çok keyifli olur.

Eðer güneyden gelip Edremit'ten giren ekipte GPS i olan bir araç varsa bu sorun da kolaylýkla çözülür.Tlf ile koordinatlarýmýz bildirir ve ortada buluþuruz.

yusuf

Yevgeni

Ýzmir tayfasýnda GPS yok. Sanýrým olasý katýlýmcýlar içinde sadece sende var GPS Yusuf abi. Dolayýsýyla tek bir noktada buluþup öyle devam edecez gibi görünür..

ERCO

abiler bizde yok yl iz bilmeyýz ona gore takýlalým
www.guvenlada.com

taiga

Dostlar,

Cuma günü çok geç olur... Ben perþembe gece derim...

Kazdaðlarý cidden büyük bir yer... Ben egeye bakan yüzünü seviyorum ama diðer tarafýn orman olayý ise çok güzel... Yalnýz 2 sene önce pek çok yerde gsm çekmiyordu bilesiniz... Yani telefonla buluþma olayý zor...

Diðer yandan Ýstanbul grubunun Bursa üstünden gelmesi yolu uzatýr.

http://www.ido.com.tr/index.cfm?page=SubPage&kapsam=223&textid=578&ln=TR

Linktede görüleceði üzere 19 Nisan perþembe günü Yenikapý Bandýrma saat 18:30 da. Ona binerek 2 saatte Bandýrmaya geçebilirsiniz. Bende sizinle Bandýrma da buluþurum.

Ýlk gece dediðim yerlerden birinde de kalabiliriz direk kampta kurabiliriz.

Ýzmir grubununda perþembe den gelmesi çok iyi olur.

Kocaelinden gelecekler olursa zaten ben onlarla Bursada buluþur Bandýrmaya geçerim.

Perþembe gecesi için 2 yer alternatifini yazmýþtým.

Ki Yusuf abi biliyor birini Tuncel Kurtiz in yeri.

http://www.zeytinbagi.com

Bir diðer alternatifte gene ayný köyde olan Ýdaköy...

http://www.idakoy.com

Eðer Cuma dan buluþulacaksa bu yerlerde kalma þansýmýz olmaz çünkü hafta sonlarý genelde dolu oluyor.

Bence Cuma günü buluþma olayýný hiç düþünmeyelim bile ki, o kadar yol gittiðimize deðsin, 2-3 gün rahat rahat debelenelim gezelim keþfedelim... ;D

yusuf

Ýlk kez gittiðimize ve ekipte gps olmadýðýna göre EDREMÝT te buluþmak en iyisi."Önce milli park" giriþinden çýkmaya baþlayalým. Buradan giriþte zorunlu olarak bir rehber veriliyormuþ. Bandýrma Edremit arasý daha önce gittiðim çok keyifli bir yol var. GPS kayýtlarýný Yevgeniye gönderdim. Açmak için sitede navigasyon bölümünde yeterli bilgi var.

taiga

yusuf

ben rotayý çýkarmaya baþladým. Yakýnda iletirim. Ama  þimdiden uyarmak isterim: Bir depo benzin yetmeyecek gibi.   20 litre daha yedek almakta yarar var.