Kaza geliyorum demez!

Başlatan 06niva, Ocak 25, 2008, 08:34:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

06niva

1 hafta önce kaza yaptým arkadaþlar.3x2 otoyolda sol þeritten seyrederken virajda sol þeritte kalan karlý bölgede araba yan wermeye baþladý.kontra direksiyonla öbür tarafa toplamaya yetiþsemde tekrar diðer tarafa toplayamadým we refuja çýkarak 1 aðaç we çift taraflý otoyol aydýnlatma direðini dewirdim.allaha bin þükür birþey olmadý emniyet kemerim takýlýydý.açýkcasý 1 aðaç ve o direkten sora arabanýn tamponu kopmuþ sol lastik jant pert we kaputla ön ýzgara kýrýldý içerden de sadece radyatör delinmiþ.geriye kalan saðlam anlayacaðýnýz.malesef olayýn sýcaðý ile fotoðraf çekmeyi unuttum ilk kazamdý benim :-\Bunlarýn yaný sýra hiç bir þey hissetmedim kaza sýrasýnda gerçi araç saðlam fakat bundan dolayý darbeyi emmeden sürücüye iletmeli hiç bir yerim aðrýmadý sýzlamadý.
sadece arabamý özledim bu karlý günlerde sadece arkadan itiþliyle zor oluyor :)

Yevgeni

Geçmiþ olsun.

Lastikler OK144 müydü?

ctkn

gecmiþ olsun . gelen mala gelsin

06niva

Yevgeni

Asfalt ve kar OK144'ün sevmediði bir ikilidir der kullananlar..

06niva

kalýn karda bilemeyeceðim(20-25cm hatta 10-15cm de dahil) ama 5-10cm arasýnda hiç beklemezdim 60-70km civarýndaydý ve virajda keskin deðildi yollarda temiz we açýktý fakat o tam virajýn en çok açýyý yaptýðý yerinde kalan kara girince gazdan ayaðýmý çekmedim aslýnda çeksem belki yan vermezdi ama neyse olmuþ artýk birþey diyemiorum tecrübedir.fakat kesinlikle bakýn siste nemden oluþan yerdeki buzlanma ezilmiþ kar we yeni yaðmur baþlangýcýnda tam daha asfalt ýslanmadan toprak we tozla ilk çamurumsu geldiði kýwamda kesinlikle çok zayýf bi lastik baþka lastik kullanmadým bu araçta ama diðer aracým arkadan itiþli olmasýna raðmen kaliteli wakumlu lastiklerle böyle bi sorun yaþamadým hýzlý kullanmama raðmen(karda) hatta diyebilirimki düz yolda daha saðlam tutuyor yeri...büyük we derin diþleri çok az sayýda kýlcalý we kýlcalsýz yerlerin tamamen dümdüz olmasý ekstra diþ olmamasý bence bu kaymalarýn sebeplerinden...yani %60 arka olan bi araç ýslak zeminde U dönüþü yaparken önden kaymamalý bence lastiðimin büyük etkisi olduðunu düþünüyorum...

ERCO

güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

eko

geçmiþ olsun...lastik kusurunu iyi tespit etmiþsiniz...lastiðin deseninden hariç hamurundanda yol tutamamasý mümkün...lastik hamurlarýný aþýnma ömrü uzun olmasý için sert seçiyor üreticiler...kaygan yollarda lastiðiniz deðil, kýzaðýnýz oluyor...ne yazýk ki nivalarýmýz için lastik seçenekleri çok fazla yok...

diff-lock86

büyük geçmiþ olsun diliyorum,ben ve tüm niva kullanýcýlarýna bi ders olsun diyorum,lastiklerimiz ayakkabýlarýmýzdýr,dolayýsýyla ihmale gelmez çoðunluðu asfaltta niva kullanan arkadaþlara asfalt lastiði(bol kýlcallý tahliye kanallý) kullanmalarýný tavsiye edicem..
herkese keyifli ve dikkatli sürüþler diliyorum....
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

babacandar

Büyük geçmiþ olsun..
Allah beterinden saklasýn..

vetadem

geçmiþ olsun. birkaç ay önce benzer bi kazada ben atlatmýþtým.r9la ayrýntý ve resme
linkten ulaþabilirsiniz.
http://renault9-11kulubu.forumotion.com/genel-sohbet-f2/kaza-yaptyk-t659.htm
emniyet kemerimizi takmayý unutmayalým.

bkerti

Taa 2008 de olmus ama gecmis olsun. Bir hortlatma daha benden. Abilerim bugun ilk kucuk kazami yaptim. Belediyenin bodrumundaki bol kolonlu otoparktan cikarken duvara tosladim. Baya tok bir ses cikti. Hasara bakmak icin durmadim kendime kizdim cunku baska bir tarafa agzimi ayiriryordum. O sirada fren bile yapmadan beton kolona sag taraftan onden girdim. Evin otoparkina geldigimde aractan inip one geldim. Gozumu kapattim. Birden baktim. Hic birsey olmamis. On tampon korumaliginda biraz duvardaki sari boya ve orjinal tampann ustndeki plastik seritte de catlak vardi. Sari boyayi islak mendille sildim. Plastikteki catlagi da biraz japonla doldurdum. Hepsi bu kadar. Araci bir kez daha sevdim. Kazasiz gunler diperim

morhan06

Geçmiþ olsun kardeþ, Niva 'yada maþallah diyelim.
Daha da çok sevmeye baþladým bu mereti
içimdeki zehir , son zamanlarda daha da fazla yayýlmaya baþladý. Allah sonumu hayreyler inþallah  :P

bkerti

Teþekkür ederim Orhan abi :) . Ben kazaya üzülmedim hatta bizzatihi sevindim. Saðlam bir araçmýþ. yeni model bir araçla vursaydým muhtemelen maddi hasarlý bir bir durum meydana gelirdi. Haftada en az bir kiþinin çarptýðý bir nokta orasý zaten. Ayaðým debriyajda frene basmadan en direk ben vurdum herhalde. Japonla da hallettik kazanýn izini :)

Maestro

Alıntı yapılan: bkerti -  Haziran 26, 2014, 09:33:58
Teþekkür ederim Orhan abi :) . Ben kazaya üzülmedim hatta bizzatihi sevindim. Saðlam bir araçmýþ. yeni model bir araçla vursaydým muhtemelen maddi hasarlý bir bir durum meydana gelirdi. Haftada en az bir kiþinin çarptýðý bir nokta orasý zaten. Ayaðým debriyajda frene basmadan en direk ben vurdum herhalde. Japonla da hallettik kazanýn izini :)

Ýzmir  Kemaraltý giriþindeki katlý otoparkýnda iniþ kýsmýnda soldaki kolanlarýn alayýnda darbe var  ;D