Jant parlatma _?_

Başlatan ****OZGUR****, Kasım 23, 2011, 10:20:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

****OZGUR****

Abiler jantlarýmý parlatmak için önereceðiniz bir uygulama varmý _?_ Jantlar küflü gibi ve nikelaj gibi birþey kaplanýyormu yoksa parlatarak bu nikelaj sorununu çöze bilirmiyim _?_ Stac Italy Gazsýz Jant Temizleyici,Parlatýcý gibi veya Arexons Jant Temizleyici + Parlatýcý Köpük  gibi parlatýcýlar benim iþimi görürmü _?_
SuSu SUZÝKÝ SuSu SUZÝKÝ çýkarýmsenle herDAÐASUZUKÝ

mehmet22

Alıntı yapılan: ****OZGUR**** -  Kasım 23, 2011, 10:20:48
Abiler jantlarýmý parlatmak için önereceðiniz bir uygulama varmý _?_ Jantlar küflü gibi ve nikelaj gibi birþey kaplanýyormu yoksa parlatarak bu nikelaj sorununu çöze bilirmiyim _?_ Stac Italy Gazsýz Jant Temizleyici,Parlatýcý gibi veya Arexons Jant Temizleyici + Parlatýcý Köpük  gibi parlatýcýlar benim iþimi görürmü _?_
abi jant lar  parlak nikelaþmýý ???
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

****OZGUR****

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Kasım 23, 2011, 10:45:28
abi jant lar  parlak nikelaþmýý ???

Mehmet abi malesef yakýndan fotosu yok suan ama bu yardýmcý olurmu

cenker

önce gazyaðý ile yýkayýp, akabinde, sirkeli su ile durulayýp ovup, daha sonra cif ve arapsabunu nu karýstýrarak sabýrla ovarsan oldukca parlatabilirsin  ;)
oldukçada ekonomik olur  ;)
divers do it deeper

****OZGUR****

Alıntı yapılan: cenker -  Kasım 23, 2011, 10:52:49
önce gazyaðý ile yýkayýp, akabinde, sirkeli su ile durulayýp ovup, daha sonra cif ve arapsabunu nu karýstýrarak sabýrla ovarsan oldukca parlatabilirsin  ;)
oldukçada ekonomik olur  ;)

Tmm deneyeceðim cenker abi tþk ederim  ;)

mehmet22

özgürüm sana kesin cözüm sonuc bak benim arabanýn önündeki ler nikelaþ barlardan onlarý onla sildim  ilk günkü gibi parlýyorr  yapacagýn 2 yol var 1. cisi marketlerde satýlan por cöz denilen bir temizlik malzemesi var onla sil  2 dak. pýrýl pýrýl yanlýz dikket eline ve vücuduna deydirme cok zararlý amilyat eldimeni kullan yok bu riskli dersen abim  2. si daga kolay yine acýk deterjan satan yerlerde fayanslarý silmek icin kullanulan bir malzeme var onlar zaten biliyor sývý bi madde bu eline falan hic bir zarar vermiyor onla sil yine pýrýl pýrýl þaþýracaksýn ilkin ben þaþýrdým küf icinde pas icinde olan nikelaþý  15 saniye icinde yenisi ile ayný oldu her kýþ tan cýkýþ ta temizliyorum nikelaþ olan kýsým larý dene iþlem yüzde yüz cözüm
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

****OZGUR****

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Kasım 23, 2011, 11:18:17
özgürüm sana kesin cözüm sonuc bak benim arabanýn önündeki ler nikelaþ barlardan onlarý onla sildim  ilk günkü gibi parlýyorr  yapacagýn 2 yol var 1. cisi marketlerde satýlan por cöz denilen bir temizlik malzemesi var onla sil  2 dak. pýrýl pýrýl yanlýz dikket eline ve vücuduna deydirme cok zararlý amilyat eldimeni kullan yok bu riskli dersen abim  2. si daga kolay yine acýk deterjan satan yerlerde fayanslarý silmek icin kullanulan bir malzeme var onlar zaten biliyor sývý bi madde bu eline falan hic bir zarar vermiyor onla sil yine pýrýl pýrýl þaþýracaksýn ilkin ben þaþýrdým küf icinde pas icinde olan nikelaþý  15 saniye icinde yenisi ile ayný oldu her kýþ tan cýkýþ ta temizliyorum nikelaþ olan kýsým larý dene iþlem yüzde yüz cözüm

Bunuda mutlak deniyeceðim abim çook çookk tþk ederim.Ama bi sorun benim aracýn lastikleri nikelajmý deðilmi onu bilmiyorum  ;D

mehmet22

Alıntı yapılan: ****OZGUR**** -  Kasım 23, 2011, 11:22:01
Bunuda mutlak deniyeceðim abim çook çookk tþk ederim.Ama bi sorun benim aracýn lastikleri nikelajmý deðilmi onu bilmiyorum  ;D  sen lastikler deyilde özgürüm jantlara bak  ;D ;D ;Dnikelaþmý diye üzerinde boya falan yoksa burdan nikelaþ olarak görüyorum  nikelaþ parlak boyasýz bir metaldir bi incele
sen lastikler deyilde özgürüm jantlara bak   :D ;D :D ;D  ;D nikelaþmý diye üzerinde boya falan yoksa burdan nikelaþ olarak görüyorum  nikelaþ parlak boyasýz bir metaldir bi incele
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

****OZGUR****

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Kasım 23, 2011, 11:32:51
   sen lastikler deyilde özgürüm jantlara bak   :D ;D :D ;D  ;D nikelaþmý diye üzerinde boya falan yoksa burdan nikelaþ olarak görüyorum  nikelaþ parlak boyasýz bir metaldir bi incele

Cahillik zor abim  ;D ;D :D :D ;D ;D ::)

mehmet22

olurmu arkadaþým cahillik ne demek iþin makarasý ara sýra kafamýzýda dagýtmamýz lazým  yardýmcý olduysam ne mutlu bana 8) 8)
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

****OZGUR****

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Kasım 23, 2011, 11:40:25
olurmu arkadaþým cahillik ne demek iþin makarasý ara sýra kafamýzýda dagýtmamýz lazým  yardýmcý olduysam ne mutlu bana 8) 8)

tabi abim iþin esprisi bunlar  ;)Mahakkak yardýmcý oldun abi tþk

mehmet22

Alıntı yapılan: ****OZGUR**** -  Kasım 23, 2011, 12:19:18
tabi abim iþin esprisi bunlar  ;)Mahakkak yardýmcý oldun abi tþk
her zaman elimden biþey gelirse bilgim varsa paylaþýrým sonunda benle topraga gelecek o da nasýlsa en azýndan geride kalanlara aktaralým faydalansýnlarr benim bilgilerim dahilinde her zaman her þey sorabilirsin zevkle herkeze her zaman yardýmcý olurum
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

vehbi

özgür mrb
senin vitara jantlar mikelaj kaplý deðildir..
istiyorsan temiz iþ: sök ,temmizle ve fýrýn boya..
"free as a bird"

NÝVACI

o jantlar alaþým deðil eðer iyi bir krom kaplama atolyesi bulusan sýfýr kývamýna gelir.
asitler ve aþýndýrýcýlarla uðraþýrsan var olan kaplama'da zarar görür demir görüntüsü ortaya çýkar kromajcýya eriþemezsen.
ciddi bir mazot yada gaz temizliðinden sonra mümkün olduðu kadar temiz býrakmaya gayret et.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

NÝVACI

üstteki yazýmý yok sayýn
resimden grünen, kromaj gibiydi.
oysa lastik bölümünde ki resimde anlaþýld
bildiðin demir jant.
acilen iki paket zýmpara  1kilo eneamel boya 2 inch fýrça
anladýmki meskenim yaylalar daðlar