nivaya turbo uygulamasý

Başlatan cenker, Ocak 01, 2008, 07:49:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

cenker

nývasýný guclendirmek isteyen arkadas arýyorum
türkiyede de tek olcak bi makina yapalým artýk
divers do it deeper

Yevgeni

Blok dayanýr mý bu güçlendirmeye?

taiga

Aytuð sorun olmayacaðýný söylüyordu...
Hatta uzun uzun anlattýydý...

cenker

1600 cc ler daha guzel gelir bu uygulaamaya
divers do it deeper

diff-lock86

Yakýþýr ama  niva ve turbo  ;) 10 numara olur vala
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr

cenker

divers do it deeper

ERCO

boyle bi uygulama olabilir. motor saglýklý olursa neden olmasýn
yada boyle delardo kcýf karburatorlu da olabilir ama yakýt demiceniz

tabii bu iþlemleri de yapdýkdan sonra saglam býrde aktarma olmasý gerekiyor yadebriaj meselya boyle bi pirinc sacs debriaj olabilir

buda klasýk turbo yaný 1,6 lara rahatca yapýlabilir
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

NÝVA69

Turbo olayý yakýtý ve gücü % kaç artýrýr? Ve kaça mal olur?
Bana kalýrsa sorulmasý gereken bu.

Bilen varsa cevaplarsa sevinirim...
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

Yevgeni

Motoru güçlendirmenin akabinde bilimum yürüyeni (þanzuman, þaftlar, diferansiyel, rot, vs) güçlendirmek gerekmez mi?
Standart haliyle güçlü motor ve standart aktarma organlarýyla arazide zorlandýðýnda en basitinden aks dagýlmaz mý?

BadBoy

ortalama 3 ayda bi defransiyel yiyorum motoru güçlendirrirsek ayda bire düþer herhalde ben çok seri ve sert araba kullanýyorum dayanmaz niva buna çok nazik araba
YA tozudumana katacaksýn YA tozudumaný yutacaksýn

ERCO

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ocak 02, 2008, 10:29:34
Motoru güçlendirmenin akabinde bilimum yürüyeni (þanzuman, þaftlar, diferansiyel, rot, vs) güçlendirmek gerekmez mi?
Standart haliyle güçlü motor ve standart aktarma organlarýyla arazide zorlandýðýnda en basitinden aks dagýlmaz mý?

yavuz mutlaha dier aksamlarý da guclendirmek gerekiyor.yoksa alt tkm falan dayanmaz bukadar gucee.
www.guvenlada.com

ERCO

bu modifiye iþleri  fiyatlandýrmak cok zor bir suru turbo secenegi var  birde sadece turboylada bitmiyor .
www.guvenlada.com

Yevgeni

Erco dediðin gibi, yürüyen aksamý güçlendirmek gerekir.
Sert off road için hazýrlanan bir Niva'da bile standart makineye raðmen, rot, þaft, aks, þanzuman, diferansiyel, vs güçlendirilmiþ malzemeyle takviye ediliyor, yani bu þartlar için özel üretilmiþ malzemeyle.

Arazide çamura batmýþ turbo uygulamalý bir Niva'nýn oradan çýkmak üzere (turbo gecikmesi olmayan bir sistem olduðunu düþünelim, deðiþken zamanlý, vs) gaza yüklendiðinde neler olabileceðini tahmin edersiniz..

babacandar

Yavuz, Erco Ustam benim turbo deðilde yürüyen aksamý güçlendirmeye niyetim var ciddi...Bulma imkaný var mý bu malzemeleri?

Yevgeni

Bulunur, bir kýsmý evrensel parçalar. Bir kýsmý da özel, soruþturmak lazým..