NivaTR buluþma etkinliði için yer seçimi

Başlatan impeesa, Aralık 02, 2010, 11:33:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

impeesa

Geçenlerde forumun hararetlendiði bir konunun sonlarýna doðru Dursun Ustanýn ortaya attýðý "Gelenekselleþebilecek bir toplantý düzenleyelim" fikri çok hoþuma gitmiþti, lakin konu falan silindi gitti.

Yapabilir miyiz ki ? 
"Nivan varsa yolun var!"

cezz

yönetim izin verdiði sürece yapalým..aylýk geziler,sohpet toplantýlarý olursa çok daha keyifli olur.saygýlar.

Yevgeni

NivaTR'de enteresandýr, bir yönetim birimi yok.

Sanýrým büyüklerin, tecrübelilerin yol göstermesi vesilesiyle organizasyon yapýyoruz ki, küçük toplaþmalardan ibaret bunlar.

Bu minvalde Yusuf Abi ve Doðan Abi, ne dersiniz?

Ekrem Usta

selam herkeze yavuz abiii bi yönetim olsa daha iyi olurmu siteye ve nivalara geziler ve organizasyon olarak nasýl olur

Yevgeni

Alıntı yapılan: Ekrem Usta -  Aralık 03, 2010, 10:02:44
selam herkeze yavuz abiii bi yönetim olsa daha iyi olurmu siteye ve nivalara geziler ve organizasyon olarak nasýl olur

Yönetim, vs konuyu inceden profesyonelleþtiriyor, muhtelif sorumluluklar giriyor iþin içine, yükümlülükler..
Kendi adýma site sayesinde bir araya gelen insanlarýn üzerinde bir kurum oluþturmak pek lüzumsuz. Ben hala olasý bir organizasyonun bu iþe gönüllü birinin organizasyonuyla halledilebileceðini düþünüyorum. Misal bu buluþma için yer fikri, bilgisi olan biri çýksýn, mekaný belirledikten sonra tarih saptayýp bir araya gelelim. Açýk alan olmasýnda fayda var söz konusu mekanýn..

hakanbusa

Yevgeni

Alıntı yapılan: hakanbusa -  Aralık 03, 2010, 10:57:07
Lopez veya Camel parkuru olabilir.:)

Parkur etmeyelim.
Ama araçlarýn sýkýntýsýz ulaþabileceði orman içi bir yer misal..

akýn61

arkadaþlar ben forumda da offroad ta da yeniyim. ama araziye çýkmak için can atýyorum. yani sabýrsýzlýkla bir organizasyon bekliyorum. pazar günü olmasý benim için kafi inþallah yanýnýzda olucam.
Bize her yer TrabzoN

taiga

"Yönetim, vs konuyu inceden profesyonelleþtiriyor, muhtelif sorumluluklar giriyor iþin içine, yükümlülükler..
Kendi adýma site sayesinde bir araya gelen insanlarýn üzerinde bir kurum oluþturmak pek lüzumsuz. Ben hala olasý bir organizasyonun bu iþe gönüllü birinin organizasyonuyla halledilebileceðini düþünüyorum. "

Yavuzun görüþüne kesinlikle katýlýyorum...

Yönetim, markalaþma gibi hamleler dostluðu bozan bir yapýyý da beraberinde getirebiliyor...

Ýþin doðrusu bende Yunanistan, Almanyadaki gibi onlarca nivanýn bir alanda toplanýp buluþmasý gibi bir organizasyonu her zaman çok heyecan verici buldum, lakin bunun için çokta detaylý bir plan gerekmiyor sanýrým...

Tarihi ve yeri tamamen sallýyorum, "HER YIL NÝSAN AYININ ÝLK CTESÝ-PAZARI TÜM NÝVALAR ÝNÖNÜ YAYLASINDA TOPLANIYOR" türünden bir "gelenekselleþtirme" bence olasý...

Onun dýþýnda zaten her bölge kendi içinde geziler düzenliyor Ýstanbulu, Ýzmiri Ankarasý...

Sanýrým Gezenbilirin marka (Toyota, Lr Suzuki vb gibi)  gezilerine bir miktar özeniliyor ama inanýn NivaTR nin þu hali çok ama çok daha iyi...

An itibariyle Niva sahibi deðilim ancak görüþlerimi yazmak istedim, umarým kusura bakýlmaz...

Yevgeni

Doðan Abi de Niva sahibi deðil ama hala moderatörümüz.
Niye bakýlsýn kusura?

dogan54

"GELENEKSEL 1. NÝVA BULUÞMASI"

Böyle baþlýk altýnda her sene bir defa yapýlan bir etkinlik güzel olur sanýrým.
Bu buluþma;
Yeri ve zamaný bir ay önceden ilan edilen,
yapýlý olmayan niva'larýn da gelebileceði yerde,
bir gece kamplý,
mümkünse her sene farklý yerde,
ikinci gün,kendi çapýmýzda ufak organizasyonlar yapabileceðimiz,
yönetimce onaylanan gönüllü bir üyenin organizasyonunda,
yapýlabilir bu buluþmalar.
Seneye Mayýs ayýnda Ýzmit/Ýnönü yaylasýndaki ilk etkinliðe davetlisiniz... :D
4x4 baska,
NiVA baska..

impeesa

Evet her sene gelenekselleþsin fakat bazý hususlarda fikir birliði elde etmekte faide var kanýmca.

Her sene ayný yerde mi olsun, farklý mahaller mi seçilsin?
Günü birlik mi olsun kamplý/konaklamalý mý olsun?
Daha önceden programlanacak etkinlik(ler) (offroad oyunu, küçük bir gezi v.b.) olsun mu? yoksa doðaçlama mý olsun ?

Birde nacizane þuna dikkat etmekte yarar olduðunu görüyorum. Ýzmit ve Ýstanbul baz alýnarak deðilde Antalyadan, Adanadan, Trabzondan, Muðladan katýlmak isteyenlerde göz önünde bulundurularak merkezi bir mekan seçilirse az da olsa katýlýmý artýracaktýr görüþündeyim

Her yýl ki toplantý için birer aný objesi(arma, biblo, oyuncak) yaptýrýlýp daðýtýlabilir/satýlabilir ?

"Nivan varsa yolun var!"

cezz

NÝVA TR büyüyor bunu kimsede engelleyemez sanýrým...admin ve mod.var o zaman yönetim'de var :)

kocaali

geleneksel bir buluþma fikri bana da sýcak geliyor.. aktivitelerin çoðu istanbul'dan üyelerin önderliðinde gerçekleþiyor, bursa üyesi olarak bu konuyu Ýstanbul kadar iyi beceremediðimizi veya yeterli potansiyele sahip olmadýðýmýzý düþünüyorum, nedenlerini çok da kurcalamaya gerek yok. Aktivitelere gezilere katýlmak istiyorum ancak mesafe arttýkça her zaman katýlmak mümkün olmuyor, zamansal ve ekonomik sebeplerden dolayý.

Benim fikrim;
  - bir haftasonunu kapsayacak þekilde, günübirlik olunca þehir dýþý katýlýmý pek mümkün olmuyor,
  - mekan çok da önemli deðil, önemli olan birlikte olmak, eðlence nasýlsa bulunur, ancak her yýl farklý bir yer olmasý ilgili arttýrabilir. nispeten ortalarda bir yerler bulmak da daha gidilebilir kýlabilir. evet kriterler arttýkça bu organizasyonlar zorlaþýyor, o yüzden çok da sýnýrlarý olmamalý.

Farklý þehirlerde düzenlenen aktivetelere katýlamasam da, bu þekilde gelenekselleþmiþ bir organizasyonu kaçýrmamak için üzerime düþeni yapacaðýmý söylemek isterim.

Yönetim konusunda gelince; Admin ve moderatörlerin bazý düzenlemeler ve kontroller için varlýðý kaçýnýlmaz, bahsi geçen arkadaþlarýn forumu yönettiklerine ve yönetmeleri gerektiðine katýlýyorum. Ama bir forumu yönetmekle bir kulübü yönetmek farklý þeyler. Ne kadar informal de olsa ister istemez bir hiyerarþi sözkonusu oluyor. NivaTR platformunda böyle bir hiyerarþiye hiçbir zaman þahit olmadým, böyle bir davranýþý hiçbir zaman hissetmedim. Aynen olduðu haliyle devam etmesini doðru buluyorum.
No mud, no fun...

Yücel

inanýyorumki profesyonelleþmemiþ bir nivatr çok daha güzel kalacaktýr gelenekselleþen bir etkinlik mutlak her yýl farklý bir mekanda daha güzel daha ilgi çekici olacaktýr bahar ayý ve en azýndan 1 gece kalmalý çok daha güzel olur ayrýca ailecek katýlma þansý tanýrki bu çok daha harika olacaktýr