iPHONE ÝLE NAVÝGASYON

Başlatan yusuf, Temmuz 05, 2010, 10:48:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burakbudak

Alıntı yapılan: farmacc -  Aralık 13, 2011, 03:32:53
Hangi kýsmý yapamadýn ,tam anlayamadým ..

Yapamadým derken yaparken ayarlarda yanlýþlýk yaptým heralde. akþam tekrar deneyip yazýcam yine..

farmacc

'' 1000 tiles'ý aþmamasýna dikkat ediyorum, 1000'i geçince indirmiyor; ''  bende 4994 var en yüksek cache lenmiþ,bunu paralý versiyonda mý engelliyor acaba anlayamadým ..

kocaali

Alıntı yapılan: farmacc -  Aralık 13, 2011, 03:59:15
'' 1000 tiles'ý aþmamasýna dikkat ediyorum, 1000'i geçince indirmiyor; ''  bende 4994 var en yüksek cache lenmiþ,bunu paralý versiyonda mý engelliyor acaba anlayamadým ..

ben 1000'i aþan bir kaç parça denedim, hiçbirinde olmadý :(  tuhaf..  tekrar deneyeceðim..
No mud, no fun...

burakbudak

4706m olarak denedim sorun yok. görüntü çok güzel.
teþekkür ederim

kocaali

ben de 9900 küsürlük bir parça denedim, sorunsuz indirdi :)  galiba oldu bu iþ.. :)
No mud, no fun...

NÝVACI

Kutlarým arakadaþlar.
SEZARIN HAKKINI SEZARA.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

i Pad'i, mini de olsa tikistiracak yer bulamadim diyen adama da bu i Phone tamdir.
Ayni varsayim tum PDA kilikli akilli telefonlar ve tabletler icin elbette gecerli..

taiga

Þimdi arkadaþlar bir yardým çaðrýsýný ileteyim...

Karý koca emekli öðretmen bir karavancý aile (full time 12 ay) Ýsuzu midibüs karavanlarýyla sürekli yaylalarda dolaþýrlar...

Þu an Þavþat civarýndalar... Kazdaðlarýnda gittikleri rotalarý gördüydüm cidden saðlam yerlere kadar çýkmýþlar...

Teknoloji özürlüler...

Wifi olan yerde GE den rota çizip sonra arazide gitmeye çalýþýrlar akýlda kaldýðýnca...

Ýstedikleri GE de rotayý çizip sonrasýnda laptop yada gps cihazý üstünden o rotayý izlemek, sürekli yanýlýp orman yangýn yollarýnda geri dönüp dolanýp durmamak...

Bu abimiz için en kolay yol, en rahat çözüm hangisidir...

Yevgeni

Ekranýný yeterli bulduklarý herhangi bir akýllý telefon iþlerini görür..

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 22, 2014, 11:52:50
Ekranýný yeterli bulduklarý herhangi bir akýllý telefon iþlerini görür..

Nasýl...

Yevgeni

GE'de çizdikleri rotalarý telefona aktaracaklar, telefon üzerindeki navigasyon uygulamasý ile yürüyecekler.
Tüm akýllý telefonlar internet üzerinden GPS datasý alýyor. Bu yüzden dahili GPS'si olan bir telefon bulmalarý iyi olur.

Ya da yeni nesil bir Garmin (ya da Magellan) GPS alacaklar (ekraný geniþ), telefon yerine bunu kullanacaklar..

Harun

Karavanda yer sýkýntýsdý olmaz deyu düþünüp
laptop+gps de düþünülebilir.
ben benim konfirigasyondan çok memnunum (laptop+holux gps+nroute program)

kocaali

Alıntı yapılan: taiga -  Haziran 23, 2014, 12:12:02

Nasýl...

bir adet ipad alýnýr; içine GPSKit programý yükenir... internet mevcutken gezilecek bölgenin uydu görüntüsü full detay indirilir, sonra internete falan ihtiyaç olmadan dünyanýn her yerinde kullanýlýr.. orman yolu patika vs herþey görünür, üstünde de canlý navigasyon yapýlýr, iz kaydedilir, el gps'inin yaptýðý herþey ve hatta fazlasý bile yapýlýr...

þahsen ben çok memnunum bu yöntemden, çok pratik geliyor bana...
No mud, no fun...

Yevgeni

Ýnternet yok iken daha evvel kaþelediði haritadaki GPS datasýný, anlýk GPS datasý ile naýl eþleþtiriyor?
Diðer bir deyiþle hangi bilgiyi kullanarak haritada geziyor? Edge yok, 3G yok, hat yok?

kocaali

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 23, 2014, 05:19:51
Ýnternet yok iken daha evvel kaþelediði haritadaki GPS datasýný, anlýk GPS datasý ile naýl eþleþtiriyor?
Diðer bir deyiþle hangi bilgiyi kullanarak haritada geziyor? Edge yok, 3G yok, hat yok?

Haritayi koordinat bilgisi iceren fotograf tarzi bi formatta indiriyormus bu program, sonra da gps sinyali ile konumu belirleyip kaydettigi resmin ustune konumlandiriyor noktayi...

Misal su anda Varþova'dayim, otelde iphone'a indirdim sehir merkezini, az sonra çýkýp dolanicam disarida ve kaydedicem harita uzerinde yaptigim gezintiyi..
No mud, no fun...