NÝVA KASASINDA DÝKKAT EDÝLMESÝ GEREKEN PASLANMA NOKTALARI

Başlatan Yevgeni, Nisan 16, 2010, 11:20:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

fatih61

paslarý temizleyip ziftledikten sonra çamurluk davlumbazý alýp takmayý düþünüyorum

fatih61

Camurluktaki paslari temizleyip 2 kat zift surdum iyice kuruduktan son sac plakanin kenarlarini silikonlayip takacagim plastik davlumbazi takmadan once yapmam gereken baska bir sey var mi

Yevgeni

Tavsiye elbette var, plastik davlumbazý takma, elbette bu benim fikrim sadece..

fatih61

merhaba yavuz abi çýkardýðým saç plakanýn üstünde bir boþluk var kum ordan girmiþtir diye tahmin ediyorum plastik davlumbazý taktýðýmda bu sorun ortadan kalkacaktýr

Yevgeni

Davlumbaz, dodik gibi ekipman kasanýn dýþ dünya ile ilþkisini tam olarak kesmez.
Göremediðin, dolayýsýyla önlem de alamayacaðýn bir ortam yaratýrlar. Yani nem içeride birikir, kasada paslanma baþlayabilir, sen sökene kadar (ki asla söküp merak etmezsin) iþ iþten geçmiþ olur.
O yüzden her þeyin göz önünde olmasýnda fayda var.
O iç kapaðý da 3-4 ayda bir söküp içini kontrol edersin, bitti, gitti..

fatih61

teþekkürler yavuz abi sonraki adým iç döþemeyi söküp tabana bir çözüm bulmak zira dün pedallarýn altýný söküp baktýðýmda döþemenin altýndaki keçenin epey nemli olduðunu fark ettim

Yevgeni

Alıntı yapılan: fatih61 -  Eylül 08, 2014, 10:18:11
teþekkürler yavuz abi sonraki adým iç döþemeyi söküp tabana bir çözüm bulmak zira dün pedallarýn altýný söküp baktýðýmda döþemenin altýndaki keçenin epey nemli olduðunu fark ettim

Tavsiyemdir, keçeyi komple sök at.
Altýný temizle (pas, vs). Önce kasayý saðlama al, sonrasýna yöntem çok..

fatih61

aracýmý imkanlarý zorlayarak aldýðýmdam  :)
maddi durumlarý toparladýktan sonra döþemeyi söküp su ve ses izolasyonu yapmayý düþünüyorum

Yevgeni

Ýzolasyonu yaparsýn, önemli olan bu deðil.
Sen izlasyona karar verene kadar taban çürümesin, p yüzden bir an önce sök keçeyi..

Yevgeni

Bir de pasý gidermek üzere zýmparayý, antipas boyayý, normal boyayý kendin de uygularsýn.
Göz önünde olmadýðý için estetik dert yok..

NÝVACI

Evet Yavuza katýlýyorum
pas senden önde gider  önce sök helede karadenizde
ben davlumbaz hiç kullanmadým tarafda deðilim
dediðniz saçýn arkasýna get koyup sýk saç vidasýyla tuturdum
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

NÝVACI

fatih61

çamurluk içine sürdüðüm ziftten 15 litre aldým 1 ya da 5 litrelik yokmuþ döþemenin altýnda da zift kullansam acaba koku yapar mý?
zift, üstüne pütür sonrasýnda ses yalýtýmý planlýyorum.

NÝVACI

Alt temizlik çok ciddi olmalý epoksi yada anti pastan sonra zift
ziftin altýndan küf devam eder ziftin pasa küfe koruyucu özelliði yok nefes alma özelliði yoktur
Pütür ziftin geliþmiþ hali bence içeride gerek yok artý masraf
eðer zift çok kalýn atýlýrsa zamanla sertleþerek çatlar
pütür esnektir bu nedenle yaygýnlaþmýþtýr

Harun

Konuyu hortlatayým bir yandan da not düþmüþ olayým tarihe:)
Dün bir vesile ile yolum Maslak Oto Sanayi de servise düþtü, yeni 5 Kapýlý Niva'lar vardý, sanýrým 2018 modeldi, pencerelerinde diplerde kusma baþlamýþtý. Usta "deðiþen birþey yok. Kaporta ayný kaporta" dedi. Þaþýrdým doðrusu.