Lada Kulubu Ormaný

Başlatan cihanhorasan, Ekim 05, 2007, 10:07:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

cihanhorasan

Beyler;
Lada Kulubundeki arkadaþlarýmýzýn yaptýðý aðaç dikim olayýna bi hamlede biz dað,taþ,orman,yaðmur,kar,çamur severlerden arazide gezmek için bütün önemli iþlerimizi elimizden geldiðince ertelemeye çalýþanlardan yani NÝVA sahiplerinden bi katký olacakmý acaba?
Niva severler ve sahipleri duyarsýz kalmayacaktýr sanýrým.
1 Fidan bedeli 5 Ytl olup , dikim ve bahar bakýmý bu bedele dahildir.
Ben,eþim ve 1 ay içinde doðacak olan oðlum Arman adýna 3 fidan dikiyorum.
Yolun bittiði yerde Niva baþlar.

KONYA

ERCO

oo neden tabiki bizimde dikili agýcýmýz olacak ben varým
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Yevgeni

Kampanyalar elbette güzel. Ama asýl güzel olan kampanyaya gerek kalmadan insan kiþinin fýrsat bulanda sürekli aðaç dikmesidir. Organize ormanlýk alanlar tabiyki þahane. Lakin beklemesin kimse kampanya, duyuru, bir þey, alýn fidanlarý dikin bulduðunuz her boþluða..

ERCO

aslýnda cok dogru alýp fidanlarý dikmek gerekiyor  boþ gordumuz alanlara
www.guvenlada.com

ERCO

abiler ben ladaya agaç dikmekden vaz gecdim yaylaya cýkýnca dikelim birkac fidan
ben gelirken getireyým ama tutarmý onu bilmiyorum
www.guvenlada.com

Yevgeni

Tutar tutar. Yaylaya da dikelim, lakin þehir içindeki kel noktalara da..

efe

Arkadaþlar her çekirdek bir aðaç kampanyasýnýda ben hatýrlatayým o zaman.
Elinize geçen hertürlü çekirdeði uygun bir alana atýyosunuz bu kadar basit! Maksat çekirdekleri doðal döngüsüne iade etmek!

Yevgeni

Ýþyerinin terasýnda saksýda karpuz yetiþtiriyoruz biz öyle. Tam doðal döngü sayýlmaz ama dediðin gibi, her þekilde tutuyor..

efe

Vayy...
saksý da karpuz...
saksýda domates-biber...
Sonumuz hayýr olsun...Okadar doðadan koptuk ki...
Yakýnda fanusta oksjen kullanmaya baþlarsak þaþýrmayacam  ;D

Yevgeni

Ýþyeri 14. katta, terasta ve içeride saksýlarýmýz var bi ton. Küçük çaplý bir kaç çam aðacý bile var. Aslen maksat iþyerinin biraz yeþillenmesiydi. Ama orman içre þahane ortam gibi asla olmuyor..

MCC

erco biliyor, bornovanýn daðýnda ikametgahým, ormana diktiðim fidanlarý bile harap etti memleketim insaný, o yüzden kampanya daha cazip sanýrým, en azýndan bakýlýp korunuyor, dev gibi olan kaktüslerden diktim orman kýyýsý susuz cýlýz alanlara, söküp bahçesine taþýmýþ þabalaklar, ne diyeyim bulup onlarý dikesim geldi tepetakla topraða, topraðý temizledim taþýný ayýkladým kabarttým hem yeþerir hem spor olur diye, çöp alaný yaptýlar v.s v.s
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

ERCO

vala beyler dikelim biryerlerede en azýndan nivacýlarla beraber dikdik diyelim be
www.guvenlada.com

MCC

nerde ademi ? onun alaný bu, ne dikilir ne zaman dikilir.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

akademic

ben orman fikrini sevdim ama nerde olacak nasýl olacak orda ki doðal bitki örtüsü nedir bunlarý bilmek gerek ona görede dikeriz.

apaz

Öneri :29 Ekim Sapanca-Ercovasýnda kamp yaptýðýmýz alanda 20 adet fýstýk çamý fidaný dikmeyi öneriyorum, Hatta ufak plaket ile reklam yaparýz veya tüm katýlan grup temsilcilerini o gün toplayýp ufak bir organizasyon ile dikim  yapýlabilir, tüm toplantýlarda gelenek haline dönüþtürürüz.

4x4=16  Bursa Tayfasý