artýk bende buradayým

Başlatan yaðýz volkan, Aralık 16, 2009, 01:49:40

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 2 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

yaðýz volkan

Alıntı yapılan: NÝVA69 -  Aralık 16, 2009, 07:19:31
Hoþgeldiniz...

Yavuz bey size de acil þifalar... baþta bal olmak üzere tüm arý ürünlerinin "sakinleþtirici" özelliði vardýr, bilginize...
hoþbulduk niva69 teþekkürler

ufo

Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

ufo

yavuz sana da çok geçmiþ olsun.
acil þifalar diliyorum.
Gökhan (1966)
Ataþehir-Ýstanbul
2000 / 1.7i

yaðýz volkan

yaðýz volkan

Alıntı yapılan: Nejat -  Aralık 16, 2009, 09:41:15
yeni arkadaþlara bende hoþgeldiniz demek isterim

iyi dersinde usta bunlarýn hasýný bulmak þehirlerde mümkün deðil artýk

sadece bir zamanlar halis olanlarýda vardý, artýk herþey gibi bunlarda hikaye diyoruz  :-\

teþekkür ederim nejat bende hoþbulduk demek isterim :D

Yevgeni

Sabah aç karnýna bal kan þekerini tavan yaptýrýr.
Kahvaltý sonrasý daha ehven..

bymuammer

yaðýz volkan

yaðýz volkan

benim tanýþmada baþ rol BAL oldu bende hakký geçmesin diye faydalarýný sýralýyayým dedim :D (biraz uzun olursa kusura bakmayýn ;)
Bal, bel aðrýlarý için havanda dövülen kuyruk yaðý ile karýþtýrýlýp sürülürse 3 gün içinde aðrý gittikçe azalýr, ve sonunda yok olur.
Bal, soðuk su ile karýþtýrýlýp içilirse ishali durdurur, sýcak su ile veya ýlýk su ile içilirse kuvvetli müshil olur.
Bal, boðaz aðrýlarýnda ýlýk nemli bezle boðaza sürülüp sarýlýrsa aðrý kýsa zamanda geçer yok olur.
Bal, bir miktar tuzla karýþtýrýlýp, devamlý içilirse balgam söktürür.
Bal, sýrt aðrýlarýnda aðrýyan yere sürülür, üzerine dövülmüþ karabiber ekilirse aðrý kesilir.
Bal, beynin çalýþmasýný kolaylaþtýrýr. Düþünceye mükemmellik kazandýrýr.
Bal, kan yapar. Kanýn temizlenmesine yardýmcý olur. Kan dolaþýmýný hem düzenler, hem kolaylaþtýrýr ve damar sertliðinde olumlu etki yapar.
Bal, yaðýn hazmýný kolaylaþtýrýr, anne ve inek sütünün demir eksikliðini tamamlar, iþtah açar ve baðýrsaklara özgü hareketleri artýrarak rahatlýk saðlar.
Bal, kalp çarpýntýsýndan ve yüksek tansiyondan þikayetçi olanlar için son derece yararlý bir besindir.
Bal, yiyerek, sinir bozukluðundan yakýnan uykusuz kiþiler rahatlayabilirler.
Bal, altýný ýslatan çocuklara 1-2 ay devamlý yedirilirse bu huylarýndan vazgeçtikleri saptanmýþtýr. Çünkü balýn sinirler üzerinde olumlu etkisi vardýr.
Bal,beslenmeden doðan bazý eksiklikler çocuklara ve hatta büyüklerde bile kemikle ilgili hastalýklarýn tedavisinde çok faydalýdýr.
Bal, hem sabah hem akþam devamlý yedirilirse sarýlýðýn çok kýsa zamanda tedavi edilmesinde yardýmcý olur.
Bal, kusma, öksürük, bronþit gibi hastalýklarda kaynatýlmýþ arpa suyu ile içirilirse hastalýk tedavi edilir.
Bal,  bademciklerin doðal  ilacýdýr.  Kaynatýlmýþ ada çayýna  biraz sirke biraz bal karýþtýrýlýp önce gargara yapýlýp sonra yudum yudum içilirse boðaz içindeki aðrýlar geçer, bademcik iltihaplarýnda iyileþme görülür.
Balýn çabuk enerjiye dönüþen hazýr gýda maddesi olmasý özelliði ile sporla meþgul olan kimselere enerji vermek için ve yorgunluklarýný gidermek için sade veya portakal suyuna karýþtýrýlarak kullanýlmaktadýr.
Bal, kozmetik sanayisinde çeþitli güzellik malzemelerinin yapýmýnda da kullanýlmaktadýr. Bal, limon suyu ve bir bardak sýcak su ile içildiðinde boðaz aðrýsýný ve öksürüðünü giderir, gribe yakalanmýþ kiþileri rahatlatýr.

emre_ozk

öncelikle hoþ geldiniz.

hazýr konu baldan açýlmýþken
bir teneke bal 1000 tl bizim evde bir teneke (28kg) bal yaklaþýk 6 ayda bitiyor :D

Geçen ilk baharda bahçeme arý oðulu konmuþtu onu yakaladým þuan bir petek arým var. bu kýþý atlatýrsalar seneye bal'a para vermiyeceðim.  :)
Emre özkaradeniz
Ýzmit

bymuammer

abi bende o balý yiyemiyorum bünye kabul etmiyor nedense :(

yaðýz volkan

Alıntı yapılan: emre_ozk -  Aralık 17, 2009, 11:12:46
öncelikle hoþ geldiniz.

hazýr konu baldan açýlmýþken
bir teneke bal 1000 tl bizim evde bir teneke (28kg) bal yaklaþýk 6 ayda bitiyor :D

Geçen ilk baharda bahçeme arý oðulu konmuþtu onu yakaladým þuan bir petek arým var. bu kýþý atlatýrsalar seneye bal'a para vermiyeceðim.  :)
öncelkle hoþbulduk o halde bir teneke bal 1000 tl iyiymiþ umarým bu kýþý kazasýz belasýz atlatýrlarda sene onlarýn ballarýda sana kýsmet olur :D

fast81

Alıntı yapılan: Nejat -  Aralık 16, 2009, 09:41:15
yeni arkadaþlara bende hoþgeldiniz demek isterim

iyi dersinde usta bunlarýn hasýný bulmak þehirlerde mümkün deðil artýk

sadece bir zamanlar halis olanlarýda vardý, artýk herþey gibi bunlarda hikaye diyoruz  :-\

Nivatr üyelerine bu konuda faydam olabilir diye düþünüyorum. Babam 30 yýla yakýndýr bu iþi yapýyor isteyene petek yada süzme bal temin edebilirim :)

yaðýz volkan

sitemizin yeni adresi www.balýmnivatr.com olarak deðiþsemi yoksa :D
yaa arkadaþlar kusura bakmayýn girdiðim her ortamýn geleneðini alt üst etmekle meþhurum burdada konu bal muhabbetine döndü yani FORMUMDAYIM :D

H@K@N

Volkan,www.balýmnivatr.com mu yoksa NivaTR mi bilemicem,ama aramýza hoþ geldin.
Hakan TUTEKÝN
1959 BRh(+)
Sinanoba/B.Çekmece/ÝST