LASTÝK SEÇÝMÝ VE EBATLARA DAÝR

Başlatan efe, Eylül 05, 2007, 09:45:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

cenker

oyoyoy haldun baba
damardan girdin dehset makina fiyatý býraz tuzlu ama tam söküp takmalýk valla  ;D
divers do it deeper

ctkn

ben de þu an Good Year Wrangler ATR 205/75/15 kullaniyorum ancak forumda da yazýldý gibi camurda rezil ediyor. kuru arazi zeminde asfalta ve karda cok iyi bence .ancak ben þu an þu kaz ayaðý denilen (petlas ) serisi ariyorum böylece karda ve camurda  zincir derdinden kurtulcaðýma inaniyorum umarum yanýlamam bilgisi olan varsa yardýmcý olura seviinirim saygýlar cüneyt

Yevgeni

Kaz ayaðý Petlas debriyaj yer aklýnýzda bulunsun.
OK144 çamurda iyidir, karda kullanmadým ama karda da iyi olduðunu söyler arkadaþlar.

Petlas ile asfaltta gitmek azaptýr, OK ile o derece deðil..

engin

sizin sordunuz çavuþ desenli petlassa Ankarada iç lastikler dahil 300ytl gibi bir rakama alýnabilir yazýn sormuþ idim

Yevgeni

Petlas debriyajý bitirir.

Bu akþam 1000 km bakýmý için servisteydim.
Cuma günü debriyaj deðiþtirip Petlaslarý takýp haftasonu araziye giren akabinde Pazartesi günü de Cuma takýlan ve bitik haldeki debriyajý tekrar deðiþtiren adamýn* hikayesi anlatýlýyor hala.

Petlas sýfýr debriyajý bile yer bitirir..

(*Bu kiþi bir kýsmýmýzýn yakýndan tanýdýðý ve forum üyesi bir abimizdir.)

ERCO

izmirde kime sorduysam 0k lassa bulamadým hep sýparýþ cekeriz diyorlar hazýr yok
gecen seneler baya takdýrdýk ama bu hafta arýyoruz yok cekiyorlar ve fiyatýnýda 125 ytl diyorlar dogrumudur sizce
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

babacandar

Erco Hocam,
Benim lastikleri alýrken benim jantlara uygun olmasa da sormuþtum ok 144 leri elde yoktu o zamanlar standart olmadýðý için depodan sipariþ ediyorlardý..
Liste fiyatý 121 YTL fakat pazarlýk dahi etmeden 105 YTL ye býrakýrýz diyorlardý..
Pazarlýkla 100 YTL den alýnýr diye düþünüyorum..

NÝVA69

Dün birkaç lastikçi gezdim ve bilgilenmek için standart Nivaya uygun ebatta lastiklere baktým. Bizim servisin tavsiye ettiði Michelan 4 mevsim peþin 190 ytl imiþ.

Bir de Toyo, Bangook, Maxis gibi Tayvan-G. Kore malý 4 mevsim lastikler var onlarda 160-180 ytl arasý deðiþiyor.

Kýsacasý bizim orjinal janta her marka ve modelde lastik bulmak zor iþ.. Epey aramak ve kafa yormak gerekiyor.. Bilginize..
2007 LADA 4X4/BAYBURT-KOCAELÝ-ANKARA.

reis28

bende orj jantlarýnda ok 144 takýlý bir takýmda cýkma vitara 15 cantlarým var onlardada daha cok yol kulanýmý ve hafif arazi amaclý bir lastik düþünü yorum 15 de secenek baya vazla
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Onur'un tavsiyesiyle OK 144 yerine yumuþak hamurlu ve dahi daha sessiz, muhtemel asfaltta ve ýslakta biraz daha güvenli Federal Couragia M/T. Lakin en yakýn ebat 205/80/16. Sýðar mý? Sýðsa da döner mi?

reis28

yavuz hocam lastik þýk duruyor burlarda varmý bu lastik fiyatý nedir
DURSUN USTA 05364629668

niva07

Lastik güzelmiþ.. Tabii ayakkabý beðenir gibi lastik beðenmek de anlamlý deðil; performansý test etmiþ birilerinin fikri lazým..

Yevgeni

Onur iyi olduðunu söyledi. Ýstanbul'da satan var.

G talk üzerinden konuþuyorduk. Satan arkadaþýn telefonunu kaydetmedim. Sorar öðreniriz.

Pahallý deðil onu biliyorum. Hatýr gönül iþi 160 lira falan..

reis28

yavuz hocam petlastan vaz gectik cünki bilen kulanan arkadþlarýn yorumlarý pek iyi degil bu lastik için þu fedareller baya hoþ
görüþtüm firmayla fiyattlarda baya iyi bu hafta ayarlama yapa bilirsem 4 tane takacaz lastik için bir araþtýrma yaptým baya olumlu tepkiler var lastikleri aldýktan sonra fiyatý acýklarým
DURSUN USTA 05364629668

Yevgeni

Fiyattan ziyade sýðýp sýðmayacaðý akabinde dönüp dönmeyeceði benim derdim.

Sen takarsan bir fikrim olur..