LASTÝK SEÇÝMÝ VE EBATLARA DAÝR

Başlatan efe, Eylül 05, 2007, 09:45:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

babacandar

Haldun Hocam,
Yokohama araþtýrmasý yaptým... G011 artýk üretimden kalkýyor bundan sonra G012 gelecek dediler.. ama deðiþik ebatlarda G011 varmýþ fabrikada..   
G012 için ne dersin fiyat olarak da sitede görülen fiyat listesinden %15 gibi bir iskonto yapýyolar.Bir tanesi %20 ye kadar çýkýlabilir dedi...
Haaa bir de öðrendiðim biþey..  yýlsonu geldiði için bayilerin kota mota vs.nedenleri ile saðlam pazarlýk yapýlabileceði..
BFGOODRICH liste fiyatý olan 195 YTL den %25 iskontoyla 145 YTL ye kadar indiler..
Saygýlar,

seko

mustafa sana bir alternatif sunayým.tabii son karar yine senin.
þu ilana bir göz at.
üstünede 4 adet ok 144
bak rahatýna ;D
http://www.sahibinden.com/lada_niva_jantiWQQaXQQ4285403WQQpXQQdisplayitem?keyword=niva

taiga

Hocam,

Ben 3 senedir GO-11 in kalkacaðýný duyarým...
Ama nedense bir türlü kalkmaz... ;D
Sitesinde aynen duruyor GO-11... ;D
http://www.yokohamatire.com/TireIntro.asp?TireID=11&ID=lt
Açýkçasý GO-12 yi bilmiyorum...
Bana daha asfalt modeli geldi...
Bu arada BFG de hangi ebatý düþünüyorsun?

babacandar

Haldun Hocam,
BFG de 215 75 15 var, ölçtük uyuyor alete.. benim üstündekilerden biraz daha yüksek elbet.. fakat taban yapýsý gereði daha ince gibi duruyor ..
Saygýlar,

Yevgeni

215 yorar, yürüyeni üzer, dönerken sürter.

205'ten geniþi bozar Nivayý..

babacandar

Yavuz Hocam, ona göre de bakalým o zaman sýkýntýya sokmayalým kendimizi durduk yerde..

Seko Hocam,
Senin dediðin de doðru da elimizdekini deðerlendirelim diyoruz.. jantlara tekrar para vermeyelim, bide bildiðin gibi asfaltta da kullanýyoruz bu mereti zaten sesten yanýndakini duyamýyosun, bari biraz lastik sesi az gelsin istemekteyiz..
Gerçi çok þey istemekte olduðumuzu da biliyoruz.. Saðolsun dostlar görüþ ve önerilerini veriyor,lastik alacak arkadaþlara da faydalý olur en azýndan..

Yevgeni

O vakit Haldun'un dediði gibi GO-11 alýn gözünüz arkada kalmasýn. Sonuçta Haldun yýllarca kullanmýþ, performansýný biliyor. BFG'ye girmeyin, deseni þahane görünür ama ebat olarak uygun deðil, çamurda iþ yapmaz.

Haldun GO-11'in çamurda da iyi olduðunu söylüyor. Her ortamda kullanýrým diyorsanýz düþünmeden alýn (limiti aþmayan ebadý varsa).

Çamura da girmek isterim, Niva'nýn hakkýný vermektir niyetim derseniz bir takým OK144 alýn, gerisini unutun..

taiga

Aman hocam...
Araþtýrýn bakýn beðenin kafanýza yatan modeli alýn...
Sakýn ben dedim diye GO-11 falan almayýn...
Beðenmezsiniz, bir sorun olur, vicdani sýkýntý çekmek istemem...

babacandar

Haldun Hocam..
Ne demek olur mu öyle þey... sen vicdanýný rahat tut görüþ ve önerilerini bizimle paylaþtýn, Yavuz ve Seko Kardeþim da öyle, hepinize teþekkür etmeyi bir borç biliyorum

Saygýlar

engin

Herkese selam
good yearýn nivanýn orjinal lastik ebatýnda wranglar modeli var çok uygun herkese tavsiye ederim ama biraz tuzluca

Yevgeni

Bende vardý 16" cant üzerinde yedek olarak. Hiç kullanmadým. Niva üzerindeki Wrangler ATR 205/75/15 ile devam ettim. Bir ara da 16" cant üzerindeki Wrangler AT'leri verip yerine bir takým OK144 aldým.

Wrangler AT'lerin kýþ koþullarýnda þahane olduðunu biliyorum. Ama çamur performansýný bilemem. ATR'lerin ise çamurda ne yapamadýðýný biliyorum lakin..

babacandar

Arkadaþlar,
Bu akþam üstü bizim yönetim toplantýsý çýkýþý bayiye uðrayýp hayrlýsý ile Yokohama'larýn sipariþini verdik.. 130- 135 YTL fiyattan anlaþtýk BONUS'a 5 taksit falan gibi de yapýyolar;
G011 195 / 80 R15 Beyaz Yazýlý listede gözüken tek uygun G011
fakat listede gözükmese de pazartesi depoya sorulacak G011 205 / 70 R15 Beyaz Yazýlý gelecek var mý diye..

Sevgiler saygýlar

babacandar

Hayýrlýsý ile takdýrdýk lastiklerimizi ..
195 80 R 15 araba yaklaþýk 3 cm kadar yükseldi..
1 cm kadar ince olmasýna raðmen görünüþde bir deðiþiklik yok gibi..
Direksiyon rahatladý dünya varmýþ...
Yalnýz OWL beyaz yazýlý deðiller, bi de OWL olaydý Þamda kayýsý idi..saðlýk olsun..  Deðerli katkýlarýndan dolayý Haldun Hoca'dan baþlayarak herkese teþekkürü borç bilirim..   

Yevgeni

taiga

Ýnanýn benim samurai a taktýðýmda beyaz kabartmalý deðildi...
Üzüldüydüm biraz ama hep büyük modellerde vardý o þekil olayý, o yüzden kafaya takmadýydým sonrasýnda...
Açýkçasý ben çok memnun kaldýydým lastiklerden...
Umarým sizde güzel geziler yaþarsýnýz go-11 le...
Güle güle kullanýn hocam...