EMEKLÝLÝKTE YAÞANACAK EN GÜZEL YERLER...

Başlatan taiga, Ağustos 06, 2008, 12:40:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

taiga

Nejat hocam,

Burasý neresidir?

Bodrum mu deðil mi anlayamadým açýkçasý... :o

Kaleden Bodrum diye düþündüm ama belki Çeþme falandýr diye de bir an durdum...

Bodrum yarýmadasýný seviyorum...

Fazla bozulmamýþ bir köþesinden yer ayarlamak isterim ama oralara da bütçe yetmiyor ne yazýk ki...

Hem biz gidene kadar oralardaki betonlaþma iyice artar... :'(

Bu arada emekliler için müzikli yol haritasý çýkmýþ... ;D

Þarký aþaðýdaki linkte...

http://www.kiwi6.com/file?id=84e24i22

Yevgeni

Alıntı yapılan: taiga -  Ağustos 07, 2009, 07:46:44
Hem biz gidene kadar oralardaki betonlaþma iyice artar... :'(

Haldun oralar zaten külliyen beton, büyük þehir kývamýnda.
Senin gitmeni bekleyemediler son 15-20 yýldýr..

taiga

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 07, 2009, 08:17:44
Haldun oralar zaten külliyen beton, büyük þehir kývamýnda.
Senin gitmeni bekleyemediler son 15-20 yýldýr..

Yapma be dayý...

Koskoca yarýmada...

Kalmamýþ mýdýr diyorsun... :'(

Yevgeni

Kalmamýþ, gidip yerleþen abiler, ablalar öyle dediler.
2 yýl önce gittiðimde (tatil içün deðil) gördüðüm kadarýyla da haklýlar..

NÝVACI

Evet Turgut reisde yaþamayý düþünenler kýþ olunca birde çapa yaptýrmalý.
Bir aný: Yusuf abi bu yataklarý burda býrakma biþey olmaz  bari yastýklarý al,çok
israr ettin usta alt teresa atayým ve sabah kalkýnca 70 adet yatak ve yastýklarý
Abideden Turgut reise kadar kýyý boyu serbet dalýþ yapýyor sukuba yapanlara ancak
bay bay yapabildik. Turgut reis merkez çukuru hariç kýþýn çok deli rüzgar tutar.
yaz oluca arabaný koyacak yer bulamazsýn. Pazarý kaçýrdýnmý alýþveriþ söylemeye dilim varmýyor.Kýþýn iri balýk kýyýlar, oltadan keyfine göre balýðýný tutabilmelisin. orada olmaz,
Küçük bir tekne edinsen barýndýaramazsýn.
Acizane önerim; Karburun yarým adasý+ güney ve kuzeyi seferi hisar körfezinin kuzey
taraflarýgümuldü ürkmez gibi.
sen daha iyi biliyorsun edremit körfezi ve civarlarý.tekne dedinsen barýnýr,
oltadan balýðýn çýkar,Ýzmir ulaþýmý saðlýk vs yönünden.
birde ahaliyle uyum meselesi Bodrum Marmaris ve civarlarý seni ekmek aðacý olarak görecekleri için ancak senin gibilerle kaynaþacaksýn
Bence çok önemlidir.
Selamlar.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

taiga

Karavan aldým görüþlerim deðiþti... ;D

Öncelikle bir yere yerleþmek gibi bir kaygýmýz artýk yok, çünkü istediðimiz her yerde istediðimiz kadar kalabiliriz...

Eþimle birlikte tam zamanlý emeklilik hayatýna geçtiðimizde yýlýn min. 8 ayýný karavanda geçirmeyi planlýyoruz...

Peki bu topiði neden hortlattým?

Son 2 haftalýk kuzey ege turumuzda Assos, Dikili, Foça vb dolandýk...

Eski Foçada þaþýrdýk, çünkü ciddi deðiþmiþ ve hýzla deðiþiyor, insan kalitesi de ne yazýk ki dramatik olarak düþüyor, bunu gözlemledim...

Ýlk mesajýmda emeklilik hayali listesinde ismi geçen Foça artýk listemde üst sýralarda deðil...

Onun boþalttýðý yere ise Dikili geldi... :D

Hep duyduðum ancak ilk kez gitme olanaðý bulduðum Dikili cidden insan odaklý bir belde...

Belediye cidden bilinçli ve iyi çalýþýyor, insanlarý oldukça sakin ve huzurlu gördüm...

Kýsaca Dikili yi çok beðendiðimizi gönül rahatlýðýyla söyleyebilirim...

kocaali

Haldun abi, bu hafta Köyceðiz Dalyan Fethiye taraflarýndayým ama pazartesi itibariyle ben de Dikili'den baþlayýp sahilden Çanakkale'ye kadar 5 günde gitmeyi planlýyorum, beðendiðim yerlerde çadýrý kurup geceleyerek olacak bu gezi, yalnýz olucam... civarla ilgili tanýdýklardan tavsiyeler topladým biraz ama, en taze giden olarak senin tavsiyelerini rica edebilir miyim? özellikle campinglerle ilgili bilgiler müthiþ faydalý olur :)
No mud, no fun...

taiga

Alıntı yapılan: kocaali -  Ağustos 02, 2011, 10:36:41
Haldun abi, bu hafta Köyceðiz Dalyan Fethiye taraflarýndayým ama pazartesi itibariyle ben de Dikili'den baþlayýp sahilden Çanakkale'ye kadar 5 günde gitmeyi planlýyorum, beðendiðim yerlerde çadýrý kurup geceleyerek olacak bu gezi, yalnýz olucam... civarla ilgili tanýdýklardan tavsiyeler topladým biraz ama, en taze giden olarak senin tavsiyelerini rica edebilir miyim? özellikle campinglerle ilgili bilgiler müthiþ faydalý olur :)

Foçayý es geç, fasulyeden, uðrarsan eski limana git akþamlarý, Giritli den mutlaka sakýzlý dondurma ye...

Lakin Foça-Yeni Foça yolu arasýnda 2 adet kamping var, çadýrcýlara da uygun...

Dikili yoluna Bademli üstünden git, Çandarlýya uðra...

Büyük beyaz bir J9 görürsen (ön camda Dalgýç, Athena falan yazar) Abdi abidir o, yanýnda konuþlanýrsýn...

Dikili emekli yeri, kentin her yerinden denize giriliyor...

Þimdi ben hep kamping dýþý gezdiðim için sana kamping tavsiye edemem, çünkü bilmiyorum...

Lakin Assos-Kadýrga koyunda Beyaz kamping ve Marin Assos kamping var, ikisi de iyidir, denizde orada cidden çok güzel.

Bozcaada düþünüyorsan çadýra ve karavana izin vermiyor askeriye, hiç boþuna geçme, pansiyonda kalacam dersen de feci kazýk, ,inan deðmez...

Assos Kadýrga koyunu cidden tavsiye ederim, çok rahat sakin ve denizi güzel...

Ayvalýkta Ada kamping var, pahalýdýr, ben sevmemiþtim bir kere nivayla gidip bakmýþtým ama elit karavancýlar gidip orada para saçmaya bayýlýyorlar...

Ayvalýkta þu an karavanýnda kalan bir ablamýz var, istersen özelden telini atayým ona da danýþýrsýn...

Ben dediðin aks üzerinde, Dikili, Burhaniye-Ören, Kazdaðlarý (Pýnarbaþý, Baþdeðirmen) ve Kadýrga koyunu çok severim.

Soracaðýn olursa cepten ararsýn...

Ýyi tatiller...

Not: Dönüþte isterse Akyaka ya uðra, oradaki kampinge bak, kýþýn enfesti Akyaka bir hafta kalmýþtým ama þimdi kalabalýk olabilir, gene de ramazanýn hatýrýna tenha olabileceðinden Gökova orman kampýna (Akyaka da) bak derim...

kocaali

çok teþekkür ederim abi, süper oldu bu bilgiler..

maalesef jimny ve ekipmanlarý dikili'de yazlýkta býraktým, dönüþte oraya ulaþana kadar kamp þansým olmayacak, ama Akyaka'ya bi akþam balýk yemek için gitmek vardý kafamda, methini duymuþtum, umarým uðrayabilirim..

Ada camping'i tavsiye etmiþlerdi; lakin senin fikrini aldýktan sonra o çevreyi günübirlik gezip akþam Dikili'ye dönmek ve evde kalmak daha anlamlý gelmeye baþladý. Ertesi gün de direk Burhaniye, Ören ve Assos istikametine yeniden yola çýkarým.

Niyetim mümkün olduðunca az ana yollara çýkmak, köy yollarýný falan kullanmak, bakalým nasýl olacak :)
No mud, no fun...

taiga

Yahu bizde sana Dikili yi anlatýrým, meðer yazlýðýn varmýþ... :D

kocaali

Alıntı yapılan: taiga -  Ağustos 05, 2011, 07:57:33
Yahu bizde sana Dikili yi anlatýrým, meðer yazlýðýn varmýþ... :D

yazlýk benim deðil abi, kayýnpeder saðolsun..

bu arada dün Akyaka'ya gittim, Gökova körfezinde tekne turuna katýldým, Sedir adasý Kleopatra plajý ve civarda birkaç koy daha gezip dönüþte de Azmak Çayý'nda bir tekne turuna daha katýldým. Akyaka'ya hayran kaldým; mutlaka daha uzun süreli gidip oranýn iyice bi tadýný çýkartacaðým :) 
No mud, no fun...

kocaali

Sedir Adasý ve Kleopatra Plajý;

Akyaka;

Akyaka Azmak Çayý;

No mud, no fun...

vehbi

akyaka :) cennetten bir yer..
orman kampý ,azmak ve diðer güzelim koylar koruma altýnda, ama inanýmaz kalablýk ve deli gibi bir ticari hayat yerleþmiþ.. sonunndan pek ümitli deðilim..
"free as a bird"

taiga

Alıntı yapılan: vehbi -  Ağustos 08, 2011, 10:04:17
akyaka :) cennetten bir yer..
orman kampý ,azmak ve diðer güzelim koylar koruma altýnda, ama inanýmaz kalablýk ve deli gibi bir ticari hayat yerleþmiþ.. sonunndan pek ümitli deðilim..

Eðer baþarýp tam zamanlý (yýlda 8-9 ay) karavan hayatýna geçebilirsem aralýk-mart sonu arasý Akyakada olacaðým kýsmetse...

Yazlarý zaten yaylalar yaylalar... :D (Özellikle Alakýr vadisini inanýlmaz merak ediyorum, Antalya tayfasýnýn fotolarý en büyük yardýmcým)

Bu hafta sonu Ýnönüdeydik, ramazan diye herhalde bomboþ ve dahi enfesti... ;)

rasta

Çnakkale kýyý bölgeleri,gökova,abhazya,iskoçya...para var nasýl olsa
H.Orhun Arpad
O RH +
1971