Çanakkale den sevgilerle

Başlatan Bigalý Mustafa, Ekim 19, 2010, 11:03:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Bigalý Mustafa

Arkadaþlar hepinizi saygý ile selamlýyorum.Görev yaptýðým yerde çektiðim birkaç fotoyu ekliyorum :)           Orman zararlýlarýnýn en baþýnda gelen çam kabuk böceði için kurulmuþ bir tuzak.Bu tuzaðýn içinde diþi böcek kokusu var ve erkek böcek bu kutuya girdimi birdaha çýkamaz.Doðaya zarar vermeden yapýlan bir mücadele yöntemi            Mehmet amca(namý diðer KocaMehmet)kendisi bu kulübede tam 18 yýldýr hanýmý ile beraber kalýr ve insanlardan uzak doðayla iç içe.Teknoloji olarak sadece pilli radyosu var                        Mehmet amcanýn çok sevdiði köpeði         
Ormancý..  Bir tutkudur niva.....:)

Bigalý Mustafa

Mehmet amcaya arada ziyarete giderim ve beraber demleniriz. :D Bu aþaðýdan gelende bizim Emrullah                                                Emrullah güzel salata yapar :)                      

yusuf

Bigalý

O tuzaklarý senle ilk tanýþtýgýmýza, kaz daðlarýnda anlatmýþtýn bana  ve cok sevinmiþtim

Böyle ince bilgileri sýk sýk aktarabilirsen çok ama çok sevinirim.

Ercova'da görüþmek ümidiyle

colins

Harun

ne sofra kurmuþsunuz öyle Mustafa abi...

aahh ah...

Bigalý Mustafa

Ekim ayý içerisinde baþladýðýmýz tabii tensil çalýþmalarýmýz.Burada ekonomik ömrünü tamamlamýþ kýzýlçam aðaçlarý traþlama olarak kesilir ve saha boþaltýldýktan sonra kesilen aðaçlardan ve çevredeki aðaçlardan dökülen tohumlarla kendi kendine aðaçlandýrýlýr                  Ve iþte Recep abim. :)                              Semaver sürekli yanýyor ve taze çayýmýz herzaman var.Sabah erkenden sahadayýz ve akþam hava kararana dek çalýþmaya devam                                                                                                

Bigalý Mustafa

Alıntı yapılan: yusuf -  Ekim 19, 2010, 11:15:04
Bigalý

O tuzaklarý senle ilk tanýþtýgýmýza, kaz daðlarýnda anlatmýþtýn bana  ve cok sevinmiþtim

Böyle ince bilgileri sýk sýk aktarabilirsen çok ama çok sevinirim.

Ercova'da görüþmek ümidiyle

Ýnþallah gelmeyi istiyorum Yusuf abi.Ancak bu kesim sahasýný yetiþtirebilirsem        .Tarýk cým Harun arkadaþým sizler gelin ben ne sofralar kurarým sizlere.

niva07

resimleri keyifle seyrettim, Çanakkale'nin güzelliðine vuruldum diyebilirim.. Elinize saðlýk.. Sofra çok keyifli :)

reis28

Mustafa hocam harika görseller eline saglýk insanýn caný cekiyor  :D
DURSUN USTA 05364629668

ayrýntý

Mustafa abicim herþey okadar güzelki yalnýs aklýma takýlan biþey oldu bu senin resmini koyduðun vitara yengemin deðilmiydi niye araklýyorsun yengemin arabasýný :)) çok selamlar abim burlarada bekliyoruz ben belki bugün yarýn gelicem yanýna sen anladýn onu

Bigalý Mustafa

Arkadaþlar hepinizin baþým üstünde yeriniz var buyrun gelin.Fatihcim vitara yata yata ayaklarý tutulmuþ bende bi temiz orman havasý aldýrayým dedim. :)Ayrýca nezaman gelirsen farketmez yeterki bi gün önceden haberim olsun ;)

Harun

ekipçe bir hamle de Çanakkale'ye mi yapsak ne etsek bu görsellerden sonra... ;D

ne dersin Yusuf abi belgesel dersen belgeselin alasý olur Mustafa abi nin kýlavuzluðunda o bölgede...

babacandar

Adaþým ... sohbetini özledik billa..

dora

Çok güzel fotolar insanýn oralarda olasý geliyor..
Niva 1041-firefly-Atlantis

suat

Memleketin her köþesi birer cennet bahçesi,önemli olan bunu koruyabilmek