iPHONE ÝLE NAVÝGASYON

Başlatan yusuf, Temmuz 05, 2010, 10:48:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burakbudak

Alıntı yapılan: yusuf -  Ekim 14, 2011, 10:21:14
Ýphone bir monitöre baðlanabiliyor mu?
bunlarý bile yapabileceðini tahmin etmiyorduk.
belki çevirici bir kablo ile yapýlabilinir, araþtýrmak lazým

farmacc

Ýnternetin olduðu yerlerde diðer GPS kit kullanýcýlarý da ekranýnýzda görünüyor,denedik  birkaç saniye gecikmeli de olsa konvoyda iþ görür,arazide keþke olsa .. .
Bilgisayarda çizdiðim yollarý rahatlýkla maille yollayýp iphone da açabiliyorum,bunu zaten denemiþsiniz ..
Harita yedeklemesi yapmak gerçekten þaþýrtýcý derecede basit .Tüm boðaz hattýnýn 10 km kýyýlarýný google earth hybrit secerek tüm ayrýntý(yükseklik )seçeneklerini iþaretleyerek wireless ile 10-15 dk da indirdim,baðlantý kesildi ve otomatik pause oldu,gelince yeniden baþladý ...

Ýphone monitore direkt olarak baðlanýyor fakat belli uygulamalar bunu destekleyip görüntülenebiliyor,her uygulama görüntülenemiyor.Bu programýn uyumluluðunu sitesinden anlayamadým,kablo alýp denemek lazým,bununla ilgili aþaðýdaki linkin son kýsýmlarýnda umut var  :)

http://www.iphoneturkey.biz/2011/02/iphone-ve-ipadi-televizyona-veya-projeksiyona-baglamak.html

burakbudak

Araç tutacak iþini nasýl hallettin?
saðlammý? arazide iþ görürmü?

Yevgeni

Alıntı yapılan: burakbudak -  Ekim 17, 2011, 11:34:32
Araç tutacak iþini nasýl hallettin?
saðlammý? arazide iþ görürmü?

Çin malý, 40 liralýk bir aparat, cama vantuzlu, mis..

burakbudak

Haftasonu Yusuf abiylede konuþtuk cam'da bir müddet sonra mutlaka düþüyor.
baþka biþey bulmak lazým gibi

Yevgeni

Alıntı yapılan: burakbudak -  Ekim 17, 2011, 12:30:33
Haftasonu Yusuf abiylede konuþtuk cam'da bir müddet sonra mutlaka düþüyor.
baþka biþey bulmak lazým gibi

Asfaltta binekte kullanýyor bizim co-pilotlardan biri, hala düþüremedi.
Arazide ise hiçbir aparatýn garantisi yok bence..

TARIK

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 17, 2011, 01:06:05
Asfaltta binekte kullanýyor bizim co-pilotlardan biri, hala düþüremedi.
Arazide ise hiçbir aparatýn garantisi yok bence..
Burak benim gps e-trex camda asýlý daha hiç düþüremedim (acaba ben beceriksiz miyim??? ;D ;D ;D ;D ;D)

Yevgeni

Sanýrým Fatih'in Oregon'u da cama asýlý kullandýk Küre civarý, o da düþmediydi..

Yevgeni

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 17, 2011, 01:15:12
Sanýrým Fatih'in Oregon'u da cama asýlý kullandýk Küre civarý, o da düþmediydi..

Hafýzam beni yamultuyor.
Tarýk'ýn arabada kullandýðý GPS'inden bahsediyorum. Düþmeyen oydu..

burakbudak

Yusuf abide benim oragonda düþtüðü için tutacak ipini tavan çýtasýndaki vidaya baðlýyorum dediydi..

kocaali

http://urun.gittigidiyor.com/iPad-GALAXY-TAB-AYARLANABILR-VAKUMLU-ARAC-TUTUCU_W0QQidZZ45951607

bende þu üstteki aletten var, asfaltta tableti tutuyor, ancak arazide henüz deneyemedim, muhtemelen yoðun sarsýntýda vantuz camdan kurtulacaktýr..

Oregon'u ise cep telefonu tutucusu ile kullanýyorum, henüz düþürmedi aleti, vantuzu gayet iyi.. o da þu;  http://urun.gittigidiyor.com/CEP-TELEFONU-PDA-NAVIGASYON-ARAC-TUTUCU-SOK_W0QQidZZ42637356
No mud, no fun...

burakbudak

Yavuz abi bu videoyu izlemeni tavsiye ederim.
araçta ipad montaj iþini bitiriyoruz. sen hemen bi ipad sipariþi ver bence :)

http://www.youtube.com/watch?v=uvSAoREf5Zo&feature=related

kocaali

GPSKit kullaným kýlavuzu gibi bir dosya buldum, þimdiye kadar keþfettiðimden çok daha fazla yeteneði varmýþ.. ekte inceleyebilirsiniz, maalesef ingilizce ama tercüme ederiz ihtiyaç sahipleri için..

mesela ekrana dokunan iki parmak ucu arasýndaki mesafeyi söylemesi þahane :)
parmaklarý üçe veya dörde çýkartýnca da kapsanan alaný söylüyor :)

No mud, no fun...

burakbudak

Alıntı yapılan: kocaali -  Aralık 13, 2011, 09:57:40
GPSKit kullaným kýlavuzu gibi bir dosya buldum, þimdiye kadar keþfettiðimden çok daha fazla yeteneði varmýþ.. ekte inceleyebilirsiniz, maalesef ingilizce ama tercüme ederiz ihtiyaç sahipleri için..

mesela ekrana dokunan iki parmak ucu arasýndaki mesafeyi söylemesi þahane :)
parmaklarý üçe veya dörde çýkartýnca da kapsanan alaný söylüyor :)

Paylaþým için teþekkürler..

burakbudak

Alıntı yapılan: farmacc -  Ekim 16, 2011, 08:49:21
Ýnternetin olduðu yerlerde diðer GPS kit kullanýcýlarý da ekranýnýzda görünüyor,denedik  birkaç saniye gecikmeli de olsa konvoyda iþ görür,arazide keþke olsa .. .
Bilgisayarda çizdiðim yollarý rahatlýkla maille yollayýp iphone da açabiliyorum,bunu zaten denemiþsiniz ..
Harita yedeklemesi yapmak gerçekten þaþýrtýcý derecede basit .Tüm boðaz hattýnýn 10 km kýyýlarýný google earth hybrit secerek tüm ayrýntý(yükseklik )seçeneklerini iþaretleyerek wireless ile 10-15 dk da indirdim,baðlantý kesildi ve otomatik pause oldu,gelince yeniden baþladý ...

Ýphone monitore direkt olarak baðlanýyor fakat belli uygulamalar bunu destekleyip görüntülenebiliyor,her uygulama görüntülenemiyor.Bu programýn uyumluluðunu sitesinden anlayamadým,kablo alýp denemek lazým,bununla ilgili aþaðýdaki linkin son kýsýmlarýnda umut var  :)

http://www.iphoneturkey.biz/2011/02/iphone-ve-ipadi-televizyona-veya-projeksiyona-baglamak.html

"Harita yedeklemesi yapmak gerçekten þaþýrtýcý derecede basit .Tüm boðaz hattýnýn 10 km kýyýlarýný google earth hybrit secerek tüm ayrýntý(yükseklik )seçeneklerini iþaretleyerek wireless ile 10-15 dk da indirdim,baðlantý kesildi ve otomatik pause oldu,gelince yeniden baþladý ..."

Gürol Selam,

Bunu bende yapmak istiyorum ama bi türlü yapamadým. belki versiyon farklýlýðýndan olabilir. vkullandýðýn versiyonu ve bu iþlemi nasýl yapacaðým konusunda yardýmcý olurmusun?