BIRDSEYE UYDU GÖRÜNTÜSÜ / oregon

Başlatan yusuf, Nisan 07, 2010, 05:04:00

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Alıntı yapılan: bornowali61 -  Şubat 11, 2011, 01:01:23
Arkadaþlar ben programý satýn aldým bütün yönergeelri tamamaldým ancak server baðlantý haatsý veriyor bir türlü görüntü alamadým bu konuda yardým edebielcek arkadaþ varsa çok sevinirim

þu anda ayný sýkýntýyý ben de yaþýyorum, bakalým bunu nasýl aþacaðýz???
No mud, no fun...

yusuf

Bende de varmýþ meðer.

Yarýn garmin'e bir mail atarým

kocaali

ben de cuma günü Garmin'e mail attým, sýkýntýyý doðru anlamalarý için programdan adým adým screenshot alýp ekleyerek, henüz bi cevap yok..

bu arada Mobile Atlas Creator adlý ücretsiz programla þu anda google earth uydu görüntülerini GPS'e atýyorum, mahalle için bi deneme yaptým, sonuç gayet güzel, þimdi biraz alaný büyütüp dað bayýr indiriyorum, bakalým alan geniþleyince sonuç ne olacak..
No mud, no fun...

kocaali

Mobile Atlas Creator ile Garmin için harita hazýrlama iþlemlerini adým adým gösteren bir animasyon;

http://gpsteam.eu/guide/MOBAC_KMZ/MOBAC_GarminKMZ.htm

bu da Triton GPS için biraz daha detaylýsý..

http://www.tritonforum.com/morel/A%20Guide%20to%20Simple%20and%20Quick%20RMP%20maps%20with%20Atlas%20Creator.pdf
No mud, no fun...

kocaali

Oregon'larýmýzdaki .kmz dosyalarýný birbirimiz ile paylaþsak diyorum, böylece birbirimizle haritalarýmýzý paylaþmýþ oluruz.. ne dersiniz? etkinlikler öncesinde faydalý olacaktýr..
No mud, no fun...

kocaali

No mud, no fun...

yusuf

Kocaali

Senin sever izin vermiyordur.

Bizim þirkette bir kablolu bir de kablosuz internet var. Kabloludan baðlanamýyorum ama kablosuzda þakýr þakýr çalýþýyor.

Senin Base camp laptopta ise baþka bir yerde deneyebilirsin.

kocaali

abi ben sürekli evden deniyorum, iþ yerindeki makinaya program kuramýyorum maalesef.. ama laptopla bi cafe'ye gidip orada deneyebilirim, teþekkür ederim önerin için..

bu arada birdseye çalýþmayýnca ben olayý "mobile atlas creator" ile çözdüm, google earth'ten çatýr çatýr indiriyorum görüntüleri, atýyorum garmin'e, mis gibim çalýþýyor..

No mud, no fun...

yusuf

Hemen indirdim ama haritalarý çýkaramadým. Biraz anlatsana þu programý

kocaali

Alıntı yapılan: yusuf -  Mart 08, 2011, 07:59:47
Hemen indirdim ama haritalarý çýkaramadým. Biraz anlatsana þu programý

abi programý açýnca sol tarafta menüde "map source" kýsmýndan kullanmak istediðin harita tedarikçisini seçiyorsun; ben google earth seçiyorum. harita yükleniyor ve görünür oluyor.

sonra haritasýný oluþturmak istediðim kýsmý farenin sol tuþuna basýlý tutarak seçiyorum. Soldaki "Zoom levels" menüsünden de ne yakýnlýkta görüntü indirmek istediðimi seçiyorum, genelde 17 iþ görüyor. Ekran görüntüsüne zoom yaptýkça üst tarafta hangi zoom seviyesine denk gelen miktarda yaklaþýldýðý görünüyor.

"Layer settings: cutom tile processing" kýsmýnda width 256 height 256 olacak þekilde ayarlýyorum, tile format'ý da JPEG - quality 100 yapýyorum.

"Atlas Content" menüsünde "name" boþluðuna harita için bir isin yazýp hemen üstündeki "add selection" butonuna basýyorum.

Atlas Settings" menüsünden "Garmin Custom Map (KMZ)"'yi seçiyorum.

En alttaki "Create Atlas" butonuna bastýðýmda KMZ formatýnda haritayý oluþturuyor. Sonra bu dosyayý kopyalayýp atýyorum Garmin'e, iþlem tamam..

her seferinde ayný adýmlarla bir çok harita oluþturdum ve her seferinde de sýkýntýsýz çalýþtý..
No mud, no fun...

yusuf

Bende durum bu. Acaba bizim kablolu internet buna izin vermiyor mu ?

Bi kablosuzu deyeyim bakalým.

yusuf

Tamam kablosuzda çalýþtý. Güzel bir programa benziyor. Yarýn Oregona atma denemeleri yaparým.

Çok teþekkürler.

yusuf

Bu süper oldu. Sanki oregondaki görüntü birdseyedan daha net.

dogan54

Alıntı yapılan: kocaali -  Mart 08, 2011, 08:36:39

Sonra bu dosyayý kopyalayýp atýyorum Garmin'e, iþlem tamam..

Garmin Oregon'un neresine, yani hangi dosyaya kopyalýyorsunuz?
4x4 baska,
NiVA baska..

yusuf

Doðan bey

Oregonu pc ye baðlayýp açýn. "custom maps" içine yapýþtýrýn.