Bir nivanýn hayata dönüþü

Başlatan ugur16, Ekim 30, 2014, 11:34:34

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ugur16

Merhaba Arkadaþlar,

Bende çok uzun uðraþlarla ve genellikle kendi imkanlarýmla topladýðým nivamýn videosunu sizlerle paylaþmak istedim..Çok profesyonel bir toplama olmadý.Çünkü biraz düþük bütçelerle oldu.Ýçine ýsý izolasyon olarak kullanýlan malzemeler,evlerde parke altlarýna kullanýlan elyaflardýr :) inþaat alanýndan alýnan artýk malzemlerden temin edildi.Önüme gelen yere kapladým :) Þuan arabada mum yaksam fýrýn gibi oluyor :)

Malum sanayide kaportacý ve boyacýlar bu tarz eski araçlara pek yanaþmýyorlar ve yanaþanlarda çok afaki rakamlar istiyorlar.Üstelik özenmiyorlarda.Hal böyle olunca elimin geldiði her iþte kollarý sývadým.Ustalarla çok sýkýntýlar yaþadým.Detaylara girip buradan sizi sýkmak istemiyorum.

Aracýn arka camýnda sitenin çýkartmasý var.Sanýrým benden önceki kiþide siteye üyeymiþ.Plakayý belki tanýyan çýkar.

http://ugurdincel.web.tv/video/bir-nivanin-yeniden-hayata-donusu__ogmk5lniogc

Umarým beðenirsiniz.Saygýlar..

Dað+deniz+niva+özgürlük = HUZUR

Maestro

Tebrik ediyorum , videoyu izledim .   Toplama iþinden her ne kadar anlamasamda harcanan emek tebrigi hakkediyor.   Güzel günlerde kullan Ýnþallah , naçizane fikrim , o lastikler yorar be yav , al lassa  OK larý bak keyfine.

Harun

Garaja aldým konuyu...
iþyerinde açamadým ama videoyu evde izlerim mutlak,
emeðine saðlýk...

ugur16

Alıntı yapılan: Maestro -  Ekim 30, 2014, 11:47:19
  Tebrik ediyorum , videoyu izledim .   Toplama iþinden her ne kadar anlamasamda harcanan emek tebrigi hakkediyor.   Güzel günlerde kullan Ýnþallah , naçizane fikrim , o lastikler yorar be yav , al lassa  OK larý bak keyfine.

Çok saol.Yoruyor valla.Ama dün denedim çamurda acayip iyiler.Ama dediðin gibi asfaltta gebertiyor.Zangýr zangýr içerisi :D  Alýcam ilk fýrsatta.En hesaplý nerden alabilirim ?

ugur16

Alıntı yapılan: Harun -  Ekim 30, 2014, 11:53:51
Garaja aldým konuyu...
iþyerinde açamadým ama videoyu evde izlerim mutlak,
emeðine saðlýk...

Teþekkür ederim Harun.Foruma pek alýþýk deðilim henüz kusura bakma.

atinco

Elinize saðlýk. Isý ve ses için hava tutan malzemeler doðrudur diye düþünürüm. Hep alüminyum kaplý zift kullanýlýyor mesela, doðru deðil bence. Yaný sývý için önlem tabi ama asýl poliüretan kullanýlmalý mesele ses ve ýsý ise. Yani siz doðrusunu yapmýþsýnýz aslýnda. Sadece daha kalýný olsaydý daha iyiydi diyebilirim ama boþa harcanan, israf olan malzemeyi kullanmak hem Niva raconuna bence daha çok uyar hem de yenilikçi bir düþünce. Güle güle kullanýn.

ugur16

Alıntı yapılan: atinco -  Ekim 30, 2014, 01:52:04
Elinize saðlýk. Isý ve ses için hava tutan malzemeler doðrudur diye düþünürüm. Hep alüminyum kaplý zift kullanýlýyor mesela, doðru deðil bence. Yaný sývý için önlem tabi ama asýl poliüretan kullanýlmalý mesele ses ve ýsý ise. Yani siz doðrusunu yapmýþsýnýz aslýnda. Sadece daha kalýný olsaydý daha iyiydi diyebilirim ama boþa harcanan, israf olan malzemeyi kullanmak hem Niva raconuna bence daha çok uyar hem de yenilikçi bir düþünce. Güle güle kullanýn.

Çok teþekkür ederim.Evet mesela 2 kat geçebilirdim.Bir dahaki sefere diyelim :)

KAYSERÝLÝ NÝVACI

iyi günlerde kazasýz belasýz kullanýn  :D
ASFALTA ÝHTÝYACIM YOK ÇÜNKÜ; NÝVA'M VAR :D

ugur16

Uluztore

Eline saðlýk güzel görünüyor :) Kazasýz belasýz güzel günlerde olsun inþ..

kocaali

Emeðine saglýk hocam, takdir ediyorum çabalarýný... Naaptýn þanzýman konusunu??
No mud, no fun...

ugur16

Alıntı yapılan: Uluztore -  Ekim 30, 2014, 09:48:27
Eline saðlýk güzel görünüyor :) Kazasýz belasýz güzel günlerde olsun inþ..

Çok teþekkür ederim.Cümlemize inþallah.

ugur16

Alıntı yapılan: kocaali -  Ekim 30, 2014, 11:30:03
Emeðine saglýk hocam, takdir ediyorum çabalarýný... Naaptýn þanzýman konusunu??

Eywh Mehmet kardeþim.Saol eksik olma.Þimdilik kullanýyorum geçen gün görüklede ufaktan bir çamurlu tepelere týrmandým valla banamýsýn demiyor :) Biraz nefes alayým onada baktýrýcam :)

Harun

Alıntı yapılan: ugur16 -  Ekim 30, 2014, 11:55:45
Çok saol.Yoruyor valla.Ama dün denedim çamurda acayip iyiler.Ama dediðin gibi asfaltta gebertiyor.Zangýr zangýr içerisi :D  Alýcam ilk fýrsatta.En hesaplý nerden alabilirim ?

OK 144 ler Lassa bayilerinde bulunur.

ugur16

Alıntı yapılan: Harun -  Ekim 31, 2014, 11:18:33
OK 144 ler Lassa bayilerinde bulunur.

Teþekkür ederim.Ben daha çok fiyat anlamýnda sormak istemiþtim.Kampanya yada indirime girilmiþ durumlarý oluyor mu? Sadece lassa bayilerden mi alýnabiliyor?