Lada Niva 1989 Restorasyon

Başlatan cemfe, Nisan 15, 2011, 11:16:07

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

mcgalip

kolay gelsin merakla takip ediyorum.

Almanyalı

cemfe

Çok teþekkür ederim olumlu yanýtlarýnýz için :)
Aracý istediðimiz konuma getirip iþyerine çektik çýplak bir þekilde geri kalan kýsmýný yavaþ yavaþ kendimiz halledicez inþ. büyük ilerlemede kaydettik sayýlýr fakat üniversite sýnavlarý yaklaþtý ne araçla nede forumla fazla ilgilenemiyorum en yakýn zamanda yeni fotoðraflar ekliycem..saygýlarýmla  :)
Gidilmeyene git!Yapýlamayaný yap!

cemfe

Herkese yeniden merhabalar.Okul iþleri,sýnavlar falan derken aracý ve forumu biraz boþladým.Fakat yaklaþýk 10 gün önce kaldýðýmýz yerden devam :)
Aracý boyadan çýkarýp iþyerine çektik aslýnda araç bi ustanýn elinde toplanýcaktý fakat(sözüm meclisten dýþarý) biçok usta gezip adam gibi birini bulamayýnca baþýmýza kaldý.Ýtiraf ediyim aslýnda benimde istediðim buydu :) Sonra babamla beraber sývadýk kollarý..
Ýlk önce arazi þanzumanýný güzelce sabitlemekle baþladýk iþe

Sonra ön takým ne halde deyip onu daðýttýk

Durumlarý çokta iyi olmayan bu parçalarý hiçbir usta parça listesine yazmamýþtý bir tane ön aks bilyasý vardý sadece..ön takýmý tek bilya ve fren hortumlarýyla yapýcaklardý sanýrým :)

Nacizane ben.Temizlik iþlerine tam gaz devam...

Ön takým için alýnan parçalarýn bi bölümü..Poryalar,tüm bilyalar,keçeler,komple rot takýmý ve rotiller,burçlar hepsi yenilendi.

Salýncaklarýn burçlarý deðiþti.

Acaba ne zaman lastik üstüne oturtucaz derken ön takýmda sona geldik

cemfe

Sonra arka tarafa geçtik yapýlýcak iþlemleri yapýp astar boyamýzý attýk

Aracýn yürür aksamýndaki iþler bitince araç biraz göze hitab etsin biraz zevklenelim diyip iç ve dýþ iþlerine baþladýk önce tavan.

Araca son 2 hafta içinde yaptýklarýmýz bunlar dün yan-arka camlar takýldý.Ve yan basamak-port bagaj iþlerine baþladýk yarýn basamak iþleri biticektir kýsmetse sonra torpido için sývýycaz kollarý.Eksiklerimiz ise kaportacýlarda çalýnan radyatör ve patlatýlmýþ ön cam önümüzdeki haftada bunlarý temin edip elektirik iþlerini halledip yürütücez kýsmet olursa.Saygýlarýmla..

cenker

arkadasým gördügüm kadarý ile arazi kulaklarýný takviyelemiþsiniz ama taban 5 mm kalýnlýgýndaki plaka ziftler ile kaplý gözüküyor, üstüne sac plaka ile takviye, altý zayýf ve çürük ise size vibrasyon olarak geri dönecektir, foruma göz gezdirip biraz daha derine inin derim.
keyifle takipteyim kolay gele ..
divers do it deeper

cemfe

Ziftli kaplamayý sýfýra sýfýr kesip direk taban saçýna montaladýk þanzumaný,fotolarda çok net belli olmuyor.Taban sacýda aracýn kaporta sýrasýnda yenilenmiþti çürük bi bölge býrakýlmadý :) teþekkürler yorumlarýnýz için :)

Beykoz

17 yaþýnda ben çelik çomak oynuyordum hala :) Helal olsun cem kardeþime çiçek gibi de yapmýþ arabayý umarým satmak zorunda kalmamýþtýr çocuklarýna miras býrakýr.