Ve iþte Huzurlarýnýzda LADA AVNÝ ! 31 AH 312

Başlatan alitutuncu, Mart 10, 2011, 03:10:08

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

alitutuncu

temizliðe baþladýktan sonra !

bugünün akþamý banyo yaptýðýmda akan suyun rengi, radyatördeki suda bile yoktur sanýrým.
Lada AVNÝ 1997 / memleket AYDIN ikamet KARS

alitutuncu

antipas boyayý attýktan sonra.

niva07

aracýnýz hayýrlý uðurlu olsun.. büyük bir özveri ile gayet baþarýlý gidiyorsunuz, tebrik ederim sizi. ortaya çok etkileyici sonuçlar çýkacaðý aþikar.

alitutuncu

Yýrtýk yeri kaynatma iþi yarým günümü aldý ama orijinal sacýndan daha saðlam oldu. sanayiide kaynakçýdan 10 puan aldým.  ;)

MCC

Güle güle kullanýn,

Önceki resimlerde dikkatimi çekmiþti orta diff.sað koltuk civarýndaki çürük, zaten hastalýðýdýr bizim makinalarýn, söylemekte geçmi kaldým bilmem ama eski sacýn civata deliklerinin yerine çok dikkat etmek gerek yenilerini delerken, aksi durumda vibrasyon problemi doðuyor.

Kolay gelsin.
Ergonomi mi ? Ekonomi mi ?

alitutuncu

zeminin þuanki durumu, poliüretan oto kaplama yaptým 2 kat. oldukça saðlam biþeye benzedi.

sayýn MCC; bu vidalarý sanayide diff salýncaðýný kriko yardýmýyla kaldýrýp saca dayadýk ve ondan sonra deldik ve vidayla sabitledik. inþallah yanlýþ biþey yapmamýþýzdýr. yoksa bunu sökmek herþeyi berbat etmek demek. teþekkür ediyorum iyi dilekleriniz için.

wastiee

bu poliüretan kaplama dediðiniz malzeme pütür gibi bir þey mi?
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

kenancaglayan26

aracýnýz hayýrlý olsun güle güle kullanýn yapým aþamasý icinde allah kolaylýk versin...
SAYGILAR...
... YOL OLSADA OLUR OLMASADA ...

rasta

çalýþma çok güzel,elinize emeðinize saðlýk
H.Orhun Arpad
O RH +
1971

BAHADIR

Hayýrlý olsun. Güzel gidiyorsunuz, diðer yaptýklarýnýzýn da resimlerini bekliyoruz.

alitutuncu

tekrar teþekkür ediyorum. 2 gündür lpg tankýný bagaj altýna almayla uðraþýyorum, bugün sona yaklaþtýk. yarýn resimleyeceðim inþallah.

Alıntı yapılan: wastiee -  Mart 11, 2011, 09:42:18
bu poliüretan kaplama dediðiniz malzeme pütür gibi bir þey mi?
sayýn wastiee; pütür aþamasýna gelemedim henüz o yüzden pütüre benziyor mu benzemiyor mu biþey diyemeyeceðim. bu malzemeyi zift almaya gittiðimde malzemeci ziftten daha kaliteli biþey var abi istersen onu vereyim dedi. arkasýný okuduðumda ziftin kullanýldýðý heryerde kullanýlýr, su ve ses izolasyonu saðlar, fibere ve saca çok kolay yapýþýr vs... gibi bilgiler vardý. önlerde kullandým, yarýn da lpg için yaptýðým haznenin içine de uygulayacaðým. oldukça güzel, hatta önlere uyguladýktan sonra aracýn içini hortumla yýkadým. oldukça güzel bir malzeme.

ERCO

güzel oluyor hazýr sokülmüþken el fren kollarýný ciftlesedin
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

alitutuncu

Alıntı yapılan: ERCO -  Mart 15, 2011, 10:55:47
güzel oluyor hazýr sokülmüþken el fren kollarýný ciftlesedin

bana bunun avantaj ve dezavantajlarýný anlatabilir misiniz ? yada bu konuyu biyerde gördüm, linkini yollayabilir misiniz ? þuan forumda kaybolmak üzereyim !

alitutuncu

dün akþama lpg tankýný haznesine yerleþtirdim ve kafasý büyük perçinlerle sabitledim. acaip saðlam oldu, içine girip tepinsem bile çýkmayacak þekilde saðlam oldu. bu sabah da oto kaplamasýyla boyadým, en son hali ! lpg tankýný da yerleþtirip çalýþtýrdým mý istikamet doooðru sanayiye. önce alt takýmlar, ardýndan boya kaporta iþlerine.

alitutuncu

lpg tank haznesinin derinliði konusunda hepinizin fikirlerini almak istiyorum. derinliði nasýl ? arazide beni hangi konularda ne kadar zora sokar ? amacým off-road yapmak deðil. fotograf, av ve gezi maksatlý kullanacaðým nivamý. böyle yapmamdaki amacým bagajý dümdüz yapmak. önceki halinde 4 parmak kadar yüksek duruyordu. ben de dümdüz olsun diye yeni saç kestirip resimdeki haline getirdim. üstüne kapak koydum mu dümdüz olacak, yani çýkýntý olmayacak. ayrýca köpeklerim de rahat edecek bagajda.