ETKÝNLÝKLERE KATILACAK ARAÇLARIN ÖZELLÝKLERÝ VE SINIFLANDIRILMASI

Başlatan colins, Şubat 04, 2011, 12:24:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

reis28

Alıntı yapılan: Nejat -  Şubat 06, 2011, 03:59:50
iyi de abi yine anlýyamadýðým þeyler var

ek diff.kilidleri ile performans arttýrabilir diyorsun ama
aktarma organlarýnýn eski haliyle kalýyor olmasý, yerine göre
kaþ yapalým derken göz çýkarmak hesabýna gelmiyor mu ?

Nejat hocam difkilitleri aracýn capraz aský dedigimiz pozisyonlarda aracýn hareketsiz kalan tekerleklerine güc aktarmaya yarayan mekanik bir yapýdýr aracýn mevcut diþli aksamýna uygulanýr
DURSUN USTA 05364629668

reis28

Alıntı yapılan: rasta -  Şubat 06, 2011, 04:20:21
merhaba,

iðneadaya senelerdir gerek motor gerekse araçla giden biri olarak araçlarýn sýnýflandýrmaya tabii tutulmasýndan yanayým.
iðneada gibi aðýr bir zeminde standart bir aracýn saplanacaðý muhakkak,baþka bir konu yolda kalanýn omuzlanacaðýda muhakkak.böyle özel bir parkura çýkýp zevk almak adrenalini yükseltmek için yola çýkan birinin araç çekmesi gerçekten eziyet olacaktýr kanaatindeyim...

ÖNEMLÝ BÝR DURUM:
Ben hala araç bulamadým,bir yardýn edin bu garibe...bir sýnýfým bile yok bende sýnýflandýrmaya tabii olmak istiyorum tek istediðim makul fiyat,yüksek model bide mümkünse yapýlý olsun :))))
  Ýmza: Nivasýz Nivacý

Umarým aradýgýnýz aracý bulursunuz formu takip etmeye devam edin
DURSUN USTA 05364629668

rasta

Dursun ustam

kendimce gözüme kestirdiðim 2 araç var,pazarlýk halindeyiz bir orta yol bulunca zaten sendeyim.ilk etap bir yükseltme koymak,lastik jant gerekirse onda sýkýntý yok zaten bahçeþehir birlasýn baþýndayým.son plan bir de kilit koymak...bakalým kýsmet..
yani iþin özü 4 teker tamam iþ aracý bulmaya kaldý.  :)
H.Orhun Arpad
O RH +
1971

Yevgeni

Benim anladýðým þudur; olasý bir sert parkurda katýlan araç en azýndan kendini kurtarabilir donanýmda olmalýdýr.
Doðru mudur?

hakanbusa

Alıntı yapılan: rasta -  Şubat 08, 2011, 01:59:10
Dursun ustam

kendimce gözüme kestirdiðim 2 araç var,pazarlýk halindeyiz bir orta yol bulunca zaten sendeyim.ilk etap bir yükseltme koymak,lastik jant gerekirse onda sýkýntý yok zaten bahçeþehir birlasýn baþýndayým.son plan bir de kilit koymak...bakalým kýsmet..
yani iþin özü 4 teker tamam iþ aracý bulmaya kaldý.  :)

Yücel (conker) ile bir görüþün. Full Yapýlý ve hesaplý niva.

colins

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Şubat 08, 2011, 03:06:48
Benim anladýðým þudur; olasý bir sert parkurda katýlan araç en azýndan kendini kurtarabilir donanýmda olmalýdýr.
Doðru mudur?
Yavuz Abi kesinlikle doðru bende bu lafa katýlýyorum.
Olasý bir sert parkura katýlan araç en azýndan kendini kurtarabilir donanýmda olmalýdýr.
Diðer türlü donanýmlý olupta parkuru bir türlü sebeplerden dolayý (arýza-kýrýlma) bitiremese bile ekip onu asfalta kadar bir þekilde götürür.

suat

Üstüme vazife deðil, madem niva cýyýz bir iki kelam etmek hakkýmýz olsun
Zorluk derecesine göre araç sýnýflandýrmasý yapýlýyor ama takip ettiðim kadarýyla hiç kimse kullandýðý aracý yapýlý halde almadý hep sonradan yapýldý yükseltme,kilit,þanzýman defransiyel vs.vs.neden çünki zor parkura girince yapýlý aracý olanlarý bi saatten sonra kesmiyor dahada zor yerler denenmek isteniyor ama bunun sonu yok görüyoruz hiçbiþey bulmazsa bile düz duvara týrmanmaya çalýþanlar bile var kesmiyor adamý yani istediðin kadar aracýn yapýlý olsun ayný tip araçlarýn kendi aralarýnda sýnýflandýrýlmasý bana göre doðru deðil davetini yaparsýn zorluk derecesini belirtirsin gelen gelir gelen kiþi baktýki zorlanýyor bir sonraki ayný zorluk dereceli parkura iþtirak etmez aracýný yapar öyle gelir veya hiç gelmez bana öyle geliyorki zor parkura alýþan hafif parkura girmez artýk kesmez çünki...

Yevgeni

Harputlu abi, þöyle düþün, amaç ne? Arazide yol yapmak. Önüne ne çýkacaðý belli mi? Hayýr. O vakit araç en azýndan kendini kurtarabilir halde olmalý. Düz duvar denemesi yapmak isteyen arkadaþlarý daha sportif deðerlendiriyorum ben, motor sporlarýnýn arazi bölümündeler. Günün birinde eðer yarýþçý olmuyorlarsa zaten ara sýra sert parkur yapan genelde sakin dolanan sürücüler haline geliyorlar. Hepsi tatmin meselesi.

Misal ayný menzile ayný konvoyla ama farklý rotalardan gidiyorum ben artýk. Benim derdim kamp yerine ulaþmak, diðer arkadaþlarýnki zor yoldan benimki kolay yoldan. Yine tatmin meselesi..