OTOMATÝK VÝTES

Başlatan ****OZGUR****, Haziran 19, 2012, 05:13:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Yarýþan abiler takýlmamak için ince lastik kullanýyor.
Trial türü parkurlarda zemine göre lastik kesinlikle.
Hafif araç (eðer aktarmadaki diþli oranlarý iyiyse + kilit vs) kesinlikle daha avantajlý..

NÝVACI

Ne diyordu Erco
tenceremvar tavam var nivam var havam var.
Babamdan gördüðümden þaþmam kardeþim.sokarým tornavidayý vururum çekici giderim abi.
otomatik cama bile güvenim yok.
bütün lüksler  þehirde kalýr bende
düþündüklerimde söylediklerimde beni baðlar kimsenin fikrine  muhalefet deðilim.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

****OZGUR****

Alıntı yapılan: mehmet22 -  Haziran 19, 2012, 05:34:44
kullaným raðatlýðý acýsýndan otamatik vites mantýklý ..Ama arazide bence manuel daga uygun ...
elinin altýnda  vites  2 ara gaz yapýp 4    3    2  yapmadan olurmu özgürr ....

Haklýsýn abi aragazýn tadý baþka  ;D Ama hiç otomatik kullanmadým merak ediyorum ama bi o kadarda korkuyom ya umduðum gibi çýkmassa  :) Ben en iyisi gene manual takýlacaðým galiba  ;)
SuSu SUZÝKÝ SuSu SUZÝKÝ çýkarýmsenle herDAÐASUZUKÝ

mehmet22

1 DE  abart ekzos   2 ara gaz yetmeyecek bu gidiþlee
VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

Nejat

þimdi benim anlamadýðým þu

þu an yazmakta olduðum ara yüz bir dizi komut sonucunda görünür, tekrar okunabilir ve birçok iþlemi gerçekleþtirir. marifet KOMUTLAR'dadýr.

otomatik þanzýýmanlý bir makina. gaza bastýnýz, devire göre diþli aktarýmlarý gerçekleþtiriyor.

yani siz deðil sistem nasýl algýlýyorsa sistemi uyarlýyor,  bunun 6 diþlinin aktarým sýralamasýnda zorluk ve gaz veriþinize göre þekilleniyor olmasý
ve arazi koþullarýnda verimli  olmasý  pek yakýn gelmiyor bana.

yeni teknoloji þanzýmanlar hariç çünkü çoðu 7 aktarýma ve olasýlýk hesaplarýna göre diþliler birbirlerine fazla yakýn duruþa (vites) sahipler.

yani özetle manuel vitesli bir araçla 1 - 3 - 5   yapmak mümkün iken bu otomatik bir araçla nasýl olabilir ?

karakeçi67

þu ana kadar kullandýðým tek niva kendimin ki baþka bir niva kullanmak kýsmet olmadý
lakin sadece benimkinde deðil sanýrým hepsinde aynýdýr, vites deðiþtirirken çýkan o ''klik'' sesine ve telli gaz pedalý ile yapmasý harika
olan ara gazýna bayýlýyorum 
ama bunun yanýnda 7 ileri dsg þanzuman mükemmel bir olay fakat nivaya ve araziye uymaz diye düþünüyorum
kýsaca herþey yerinde ve kullaným amacýna göre güzel..
Murat 1972
kara keci 1991

STI Performance

En iyisi yarý otomatik  :)

cenker

otomatik þanzýman, motor volanýndan sanzýman çýkýþýna artý  % 15 lik daha güç kayýbý meydana getirir,
hiç bir mekanik veyahut elektronik karar verme sistemi, insan kadar mükemel tepki yeteneðine sahip deðildir, bu konuda manuel sanzýmaný arazi þartlarýnda bi adým öne çýkartýr.  ;)
divers do it deeper

Yevgeni

Refleks dedin bitirdin mevzuyu Cenker..

NÝVACI

Adamýmsýn CENKER  ayný kanatteyim.
Allah muhafaza ayaðýn birine bir hal olursa ancak o zaman düþünürüz.
Yada  co plotun oraya  bir pedal koyarýz. :'(

dogan54

Alıntı yapılan: cenker -  Haziran 22, 2012, 09:47:05
otomatik þanzýman, motor volanýndan sanzýman çýkýþýna artý  % 15 lik daha güç kayýbý meydana getirir,
hiç bir mekanik veyahut elektronik karar verme sistemi, insan kadar mükemel tepki yeteneðine sahip deðildir, bu konuda manuel sanzýmaný arazi þartlarýnda bi adým öne çýkartýr.  ;)

Cenker,
"otomatik þanzýman, motor volanýndan sanzýman çýkýþýna artý  % 15 lik daha güç kayýbý meydana getirir, " demiþsin.
Sadece vites geçiþ sýrasýnda olsa gerek ,yoksa devamlý % 15 kayýba kimse katlanmaz herhalde..

4x4 baska,
NiVA baska..

STI Performance

Cherokee gibi araçlarda bu güç kaybýnýn sorun olacaðýný sanmýyorum.Niva gibi bi araçta ise býrak araziyi asfaltta bile gidilmez...

NÝVACI

HOOP sakin olun
Yankilerle geyþalarla uðraþabilrsiniz
Burasý nataþalrýn mahallesi.

mehmet22

VARSA NÝVAN ÖZGÜRSÜN

STI Performance

Alıntı yapılan: NÝVACI -  Haziran 23, 2012, 02:27:29
HOOP sakin olun
Yankilerle geyþalarla uðraþabilrsiniz
Burasý nataþalrýn mahallesi.

:)Mesela yani...yoksa bizde nivacýyýz caným :) 91 nivayla daðlarýn tepesinde gezmek heleki sýcaklarda periþan ediyo beni...biraz konfor olsa biraz güç olsa hiçte fena olmaz hani :)