niva için arka amorsitör lazým

Başlatan afacan899, Nisan 12, 2011, 01:31:12

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afacan899

sayýn niva ustalarý ve sayýn niva kullanan arkadaþlar ben nivayý 3 cm yükseltim daha sonra yükseltme sonunucu arka amorsitörlerin alt tarafýnýn ucuna bir halka ekledim arazide amorsitörün açýlýp kapanma mesafesi yeterli olsun diye nitekim iþe yaradý ama geçenlerde arazide halka amaositörden kpdu ve amaorditör komple bozuldu ve yeni amorsitör almam lazým bu yüzden nivanýn arka kýsmýna göre uzun amorsitör varmýdýr yoksa tekrar ayný amorsitörün ucuna halkanmý yapmam gerkiyor yardýmýnýzý bekliyorum ne yapayým...

Yevgeni

Uzun amortisör var ama Niva için üretilmiþ deðiller, yani açýlýp kapanma deðerleri farklý.
Yapacaðýnýz þey yine Niva'ya uygun amortisör alýp halka kaynatmak. Bu durumda halkanýn neden koptuðunu bulmak lazým sanýrým. Çaylak'ta da ayný þekil var, hala kopmuþ deðiller..

Yevgeni

Afacan, son mesajýný karambolde silmiþ bulundum.

Monroe Adventure Trophy kullanýyorum ben de.
Arkalarý alttan halka ile uzatmýþtýk Rize Ardeþen'de. Senin halkalar düzgün kaynatýlmamýþ olabilir.
Niva versiyonu/ölçüsü Monroe Kaner'den sorabilirsin..

murat067

tofaþ kartalýn amortisörleri birebir uyyor
niva kaçamak aþka benzer...

wastiee

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 12, 2011, 01:38:29
Uzun amortisör var ama Niva için üretilmiþ deðiller, yani açýlýp kapanma deðerleri farklý.
Yapacaðýnýz þey yine Niva'ya uygun amortisör alýp halka kaynatmak. Bu durumda halkanýn neden koptuðunu bulmak lazým sanýrým. Çaylak'ta da ayný þekil var, hala kopmuþ deðiller..
yavuz abi bu halka olayý muayenede sýkýntý çýkartýyor mu?
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Yevgeni

Alıntı yapılan: wastiee -  Nisan 12, 2011, 10:08:48
yavuz abi bu halka olayý muayenede sýkýntý çýkartýyor mu?

Hayýr. En azýndan Çaylak'ta sorun çýkmadý. Düzgün bir uygulama olduðunu düþünmüþ olmalýlar ki arýza vermemiþler. Görmemiþ olduklarýný sanmýyorum..

cenker

araçlarý yükselticem diye takozdu kitti ugraþan arkadaþlar extrem hard offa girmiyecekseniz camurluklarý budatýn bitsin. ;)
camurluklarýn yapýsý buna cok musait.
araç dinamikleri ile oynamak her zaman sorun ve tehlike olarak, birde sanayide anlamsýz saçýlan para olarak kayýptýr  ;)
divers do it deeper

Yevgeni

Alıntı yapılan: cenker -  Nisan 13, 2011, 09:43:17
araçlarý yükselticem diye takozdu kitti ugraþan arkadaþlar extrem hard offa girmiyecekseniz camurluklarý budatýn bitsin. ;)
camurluklarýn yapýsý buna cok musait.
araç dinamikleri ile oynamak her zaman sorun ve tehlike olarak, birde sanayide anlamsýz saçýlan para olarak kayýptýr  ;)

Yalvardým ustaya kes çamurluklarý diye, kesmedi adam.
E ben ne edeyim?

cenker

mekanikçi adamla kaporta lakýrtýsýna girme
berberde diþ dolgusu yaptýrýlýrmý ?  :D ;)
divers do it deeper

Yevgeni

Alıntı yapılan: cenker -  Nisan 13, 2011, 10:03:37
mekanikçi adamla kaporta lakýrtýsýna girme
berberde diþ dolgusu yaptýrýlýrmý ?  :D ;)

Yahu adam yetkili servis, kaporta iþi de onda, mekanik iþi de onda.
Usta dediðime bakma, sanayi ortamýnda deðilim..

cenker

ben senin yerinde olsam camurluklarý kanerin siv gibi budardým
hatta lift kitide sökerdim  ;)
girmiþken bide alt yürüyen takým bakýmý camurluk davlunbazý bakýmý pütürlemesi bide bir kat makyaj rötüþ boyasý, araca tam yaz bakýmý mis gibin  ;)
divers do it deeper

Yevgeni

Bu halinden memnunum, tam istediðim gibi lastik bulmuþum, bozmam bu halini.
Lift kit dediðin de ayný ebatta yay (sadece 3 cm az basýyor, 0.5 cm daha kalýn).
Al, bitti gitti..

cenker

divers do it deeper

kaneruslu

Ben çamurluklara kaynak bile vurmadým sadece eðimli yerini kaportacýmda düzelttirdim , yavuz abinin araçta arb yay var cenker abi

kaneruslu

monroe adventure test videosu , faydalarýný izleyerek görebilirsiniz

http://www.youtube.com/watch?v=g26aROIuTw8