niva ya 1600 doðan motoru uyum saðlamý ?

Başlatan afacan899, Aralık 19, 2010, 01:39:15

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

afacan899

arkadaslar aranýza yen katýldým..benin de 91 model nivam var ben birsey denemk istiyorum mümkün olurmu nivaya 1600 yarým enjeksiyonlu doðan slk motoru takmayý düþün yorum uyum saðlarmý hem daha hýzlý gider hem daha devirli olacak kanatindeyim ama su varki uyum saðlarmý sizce... sayýn niva cý ustalr ve kullnýcý arkadaslardan bu konuyuda tastýsalým diyorum.. ;)

ERCO

nerden cýkardýnký tofaþýný motoru daha iyi nivadan diye benca nivayý yurutemez bile ama uydurmasýna uydurulur,takýlabilir ama verim alamasýnýz
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Maestro

motor degiþimlerinin artýk yasak oldugunu biliyorum..  yoksa niva ya 6 silindir bir V6 ford motoru güzel giderdi...  arkadaþýn Willys  de vardý.. tadýndan yenmiyordu...

afacan899

doðan motoru dememdeki amaç hani parça bakýmýndan birde 100 beydir civarýnda diðer bir olayda bu tip motorlarda modifiye tarsý seyler yapýla bilir açýsýndan..yanlýz motor deðiþmi kalktý lakin ben benzinli motoru dizel motor yapmayacaðým bu yzden tekrar benzinli olacaðý çin iþletimde saece prje çizdirilip ruhsata geçmesi yeterli olacaðýný biliyorum eger farklý birþeyler varsada bu tekrar araþtýrmam lazým...ama v6 motor olsa çok güzel olur:)

hakanbusa

Niva' nýn motor parçalarý Doðan ýnkinden daha bol ve ucuz. Ayrýca devir çevirmesi de çok baþarýlý. Bence paranýzý boþa harcamayýn. O paraya aktarma organlarýný güçlendirin. Çok istiyorsanýz, dereceli eksantrik taktýrabilir siniz.

vehbi

nivaya bu kadar modifiyeyi haksýzlýk sayýyorum.. :-\ aktarma için herþey ok.. ama motor dersen  8)
slmlar
"free as a bird"

feyzullah

iyi bir usta takar ladanýn yedek parcalarýnda bende çok sorun yaþadým 3 defa devirdaim aldým yine bozulmak üzereydi

alerdem

Doðanlar için çýkan bir dönem dizel motorlar var dý onlar uyuyor ama devir trafik iþlemlerini bilmiyorum.