Nivaya Ek Radyatör Faný konusu

Başlatan ssbman, Ekim 11, 2009, 11:40:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ssbman

Selamlar ,

Aracýmýn radyatörünü deðiþtireceðim . HAzýr sökülmüþken ön sað tarafa bir fan eklemek istiyorum . Biliyorsunuz daha önce uygulayan arkadaþlar olmuþtu . Sýcak havalarda sýkýþýk trafik dýþýnda sorun yaþamdým pek aslýnda . Þimdi 1.7 radyatörüyle daha da düzelecektir sanýrým soðutmam . Ama yinede aðýr devirde ve arazide hityaç olabileceðini düþünüyorum ek soðutmaya ..

Neyse çok laf kalabalýðý oldu  :) Ankarada sýfýr olarak 100-120 liradan aþaðý klima faný bulamadým . Yada belkide doðru þeyi aramadým . Takýlacak fan konusunda bilgi ve öneri rica ediyorum .

Yardýmcý olursanýz çok sevinirim .

pasalý

yený model tofas yaný kartal 98 model faný on taraftan takýlabýlýyor

reis28

Alıntı yapılan: ssbman -  Ekim 11, 2009, 11:40:31
Selamlar ,

Aracýmýn radyatörünü deðiþtireceðim . HAzýr sökülmüþken ön sað tarafa bir fan eklemek istiyorum . Biliyorsunuz daha önce uygulayan arkadaþlar olmuþtu . Sýcak havalarda sýkýþýk trafik dýþýnda sorun yaþamdým pek aslýnda . Þimdi 1.7 radyatörüyle daha da düzelecektir sanýrým soðutmam . Ama yinede aðýr devirde ve arazide hityaç olabileceðini düþünüyorum ek soðutmaya ..

Neyse çok laf kalabalýðý oldu  :) Ankarada sýfýr olarak 100-120 liradan aþaðý klima faný bulamadým . Yada belkide doðru þeyi aramadým . Takýlacak fan konusunda bilgi ve öneri rica ediyorum .

Yardýmcý olursanýz çok sevinirim .

Ekstra takýlan üniversal fanlarýn fiyatý 50tl cývarý ben en son 40 tl ye almýþtým.

DURSUN USTA 05364629668

feyzullah

ön taraf çok dar size kýlýma faný olmasý lazým tam oraya göre

ERCO

evet arkadaþlar unýversal klima fan motorlarý tam o boþluga denk geliyor ben devamlý onlardan takýyorum
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

ssbman

Dursun usta ve Ercan usta öncelikle teþekkür ederim . Bu universal faný ne diye sormam lazým . Üniversal klima faný diye mi? Bunu hangi aracýn parçacýsýna sorucam þimdi  :) Ercan Usta boþluk dediðin ön panjurla radyatör arasý deðil mi?

Alýrken dikkat etmem gereken birþey var mýdýr ?

Feyzullah ve pasalý hocam cevaplar için teþekkürler . Universal fanlarýn fiyatlarý güzelmiþ , sýfýr ürün sonuçta tofaþýn fanýna da bakacaðým .

Tekrar herkese teþekkürler .

ERCO

ben genelde istetmenin al kýsmýna gelen tarafa baglýyorum faný ice dogru cekiyor
bulammazsanýz oralarda ben yollarým size
birazdanda fotolarýný eklerim 
www.guvenlada.com

ssbman

Ustam çok saðol .Bulamazsam seni rahatsýz edicem artýk .

ERCO

www.guvenlada.com

feyzullah

Alıntı yapılan: ERCO -  Ekim 12, 2009, 05:43:34
ben genelde istetmenin al kýsmýna gelen tarafa baglýyorum faný ice dogru cekiyor
bulammazsanýz oralarda ben yollarým size
birazdanda fotolarýný eklerim  

tofaþ faný bak ama oraya sýðmaz öndeki devamlý dönen dursun yeniiyide önden takarsanýz rahat edersiniz diye düþünüyorum denedim ve yaptým bizzat baþka araca yani

size bahsettiðim kýlýma fanlarý var onlardan alýn daha devirli ve sessiz dir tavsiyem olsun

ERCO

fotolardaký fanlar klima fanýdýr her iki yonede calýþýr ve devirlidir
www.guvenlada.com

ssbman

Sayýn Ustam çok teþekkür ederim . Bu fan çok uygunmuþ gerçekten. Bugün fýrsat bulup çýkamadým . Burdan bakayým bulamazsan baþýný aðrýtýcam artýk kusura bakmazsan ...

Fotolarda çok yardýmcý oldu . Bence 1.6 kullanan arkadaþlara böyle birþey lazým . Çünkü tek fan özellikle arazide yada sýcakta sýkýþýk trafikte yetmeyebiliyor . Komple elektrikli fana çevirmeye kalksak 170 lira sadece fan . Takýlmasý rölesi falan filan derken 250 yi rahat buluruz heralde ...

Acaba derin su geçiþi öncesi kendimiz orjinal fanýn kayýþýný çýkaramaz mýyýz ? Su geçiþi sonrasý taksak mesela . Evet pratik bir yöntem deðil ama arazide gezmekte pratik deðil :) Acaba bezerebilir miyiz yada bir zarar vermemiz sözkonusu olur mu ?

sonata007dr

eski kasa yani þu efsane kasa 93-98 model toyotalarýn fanlarý birebir uyuyor hem çok kibar duruyor. Sýfýrlarýna çok para isteyebilirler ama çýkma alýrsanýz daha uygun olur. ben 2007 de 30 tl ye montaj dahil taktýrmýþtým.  Saygýlar...

Yevgeni

Eski kasa dediðin Land Cruiser BJ serisi midir Onur?

colins

Fotolarda çok yardýmcý oldu . Bence 1.6 kullanan arkadaþlara böyle birþey lazým . Çünkü tek fan özellikle arazide yada sýcakta sýkýþýk trafikte yetmeyebiliyor . Komple elektrikli fana çevirmeye kalksak 170 lira sadece fan . Takýlmasý rölesi falan filan derken 250 yi rahat buluruz heralde ...
Benim araç 93 model.Karamandere gezisinde sýcaktý hava ve kumda debelenip durduk Burak la birlikte, hararet yükseldi ama aþýrý derecede deðil kaldýki ben bütün yaz bazý sebeplerden dolayý nivamý kullandým istanbul trafiðinde hiç hararet sorunu yaþamadým bakýmlý bir radyatör ve temiz hortumlarla.