OREGON 300

Başlatan yusuf, Eylül 16, 2008, 04:57:32

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kocaali

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 05:33:41
Basit. nRoute tan o rotayý seç, kopyala, mapsource a yapýþtýr save de. Ek seceneklere ekle.

evden iþe gidiþ geliþi nRoute birkaç parça halinde kaydetmiþ, tüm izleri kopyalayýp mapsource'a yapýþtýrdým ve farklý kaydet seçeneðiyle gdb, mps, gpx formatýnda kaydetmeyi denedim, gpx'i kaydederken her seferinde hata verdi ve sýfýr kb boyutunda kaydetti. gpx formatýnda bi sýkýntý var..

bir de o parça parça izleri birleþtir deyip tek parça haline getirip kaydettim, gpx'de durum yine ayný :)

bu arada dönüþ yolunda gps ara ara kapandý, tekrar açýp baðlanana kadar bir miktar yol geçti tabi, parça izlerin sebebi bu olsa gerek.....
No mud, no fun...

kocaali

bunlar da .gdb dosyalar...
No mud, no fun...

kocaali

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 05:41:42
Bu iletiþim önemli.

Daha sonra Hadun'la bizim için yapacaðýnýz keþif gezisininde GPS kayýtlarýný vs. bizlele paylaþýrsýn.

Ayrýca nRorouta da gerek yok. Senin oregon un var. Direkt ondan da alabilirsin.

oregon'la zaten yapýyorum abi, cihaz kaydediyor izleri ve noktalarý, sonra evde kopyalýyorum bilgisayara, google earth'le açýyorum.. þimdi tüm geçmiþ izlerimi basecamp'e attým, nedense google earth çalýþmýyor bende bir haftadýr, bilgisayara format attýðýmdan beri...
No mud, no fun...

yusuf

Çok iyi Kocaali. devam

Nilüfer hatunu hasanaga köyü mezalýðýna götürmüþsün.

kocaali

:) teþekkür ederim abi.. evet, ev Ata Bulvarý üzerinde, nene hatun'a çok yakýn, iþ yeri de Hasanaða Köyü ve mezarlýðýna çok yakýn :)

yalnýz þu kopma sorununu çözmem lazým, yarýn araþtýrýcam bi usb kablosu...
No mud, no fun...

yusuf

Alıntı yapılan: kocaali -  Eylül 30, 2011, 08:34:10
þimdi tüm geçmiþ izlerimi basecamp'e attým,

Bu durumda base camp çok yavaþ açýlýr. Delirtir adamý. Bilgileri map source da sakla gerektiðinde base campý kullan

kocaali

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 08:53:07
Bu durumda base camp çok yavaþ açýlýr. Delirtir adamý. Bilgileri map source da sakla gerektiðinde base campý kullan

:) hatta abartýp forumda senin paylaþtýðýn izleri bile attým içine :) tavsiye için çok teþekkür ederim abi, hemen deðerlendiricem..
No mud, no fun...

yusuf

Alıntı yapılan: kocaali -  Eylül 30, 2011, 08:51:03
yalnýz þu kopma sorununu çözmem lazým, yarýn araþtýrýcam bi usb kablosu...

Oregon garmin spanner konumn da mý?

kocaali

No mud, no fun...

yusuf

Kablo sorunu o zaman

kocaali

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 09:00:44
Kablo sorunu o

bunu da çözücez, yavaþ yavaþ :) 

yakýnda bu iþleri tablet pc'de yapmak için debelenmeye baþlýyorum, onu da baþarýrsak tam süper olacak..
No mud, no fun...

yusuf

Alıntı yapılan: kocaali -  Eylül 30, 2011, 09:03:30
bunu da çözücez, yavaþ yavaþ :) 

yakýnda bu iþleri tablet pc'de yapmak için debelenmeye baþlýyorum, onu da baþarýrsak tam süper olacak..

Bu bizim navigasyon programlarý için Tabletin windows iletþim sistemi olmasý gerekiyor. Genelde tabletler android tabanlý. Bu da iþe sýfrdan baþlamak demek.

kocaali

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 09:08:09
Bu bizim navigasyon programlarý için Tabletin windows iletþim sistemi olmasý gerekiyor. Genelde tabletler android tabanlý. Bu da iþe sýfrdan baþlamak demek.

android'le bu iþlemleri yapabilecek program arayýþlarým devam ediyor ancak henüz hiç deneme yapamadým, tablet bi gelsin de, ilk iþim bu olacak :)
No mud, no fun...

yusuf

kolay gelsin. Geliþmelere açýz.

kocaali

Alıntı yapılan: yusuf -  Eylül 30, 2011, 09:00:44
Kablo sorunu o zaman

baþka bir usb kablo ile denedim, sonuç yine ayný, yine kesiliyor :(

baþka neden kaynaklanýyor olabilir bilemedim, belki de oregon'un baðlantý noktasý sorunlu.. çünkü pilde kullanýrken kusursuz çalýþýyor..
No mud, no fun...