niva aþký

Başlatan mehmet22, Şubat 14, 2012, 05:22:02

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

tam konusu oldu,
ayna mahruti ile chipi ayný gün yaptýrdým,hangisi hangisinden bilemem ama;
Niva serileþti,gaza en ufak dokunuþa karþý hassaslaþtý,modifiyeden sonra tayfayla Kemerburgaz'da buluþmuþtum,iki kere sapaðý kaçýrdým,hýzlandýðý gibi durmuyor hayta :D
yakýtý ölçüyorum sürekli en az 2-3 litre kardayým diyebilirim,gebertsen 10 lt den fazla yakamadým (nazar deðmesin)
beni en çok memnun eden ise düþük devirde yýðýlma bayýlma kalmadý hemen hemen.

denk gelelim benim standartý da denersin Emre.

Nejat

chip dediðiniz þey ile ilgili bir bilgim yok ama
ayna mahruti (diþli oranlarý olarak anlýyorum)

her makina için benzeri bir uygulama ile elde ettiðiniz fayda hayata geçirilemez mi ?

Yevgeni

Her makine için ayný þey geçerli..

Nordic

harun,

sendeki lastikler standart lastik dolayýsýyla az yakýyorsun, ben de diþli lastik var, yer temasý fazla olduðu için 11 yakýyor.

normal asfalt lastiði ile (195/75/16) kanerden çýktýðým gün, pendik - bahçeþehir arasý 7,8 yaktý araba.

giosué

Alıntı yapılan: Nordic -  Haziran 20, 2012, 10:35:26
harun,

sendeki lastikler standart lastik dolayýsýyla az yakýyorsun, ben de diþli lastik var, yer temasý fazla olduðu için 11 yakýyor.

normal asfalt lastiði ile (195/75/16) kanerden çýktýðým gün, pendik - bahçeþehir arasý 7,8 yaktý araba.

Abi sanýrým diþli lastik olunca temas yuzeyý artmýyor daha da azalýyor çap büyürse yada taban geniþlerse tüketim artabilir ancak bir de bu çocuðun standart lastýk ebatý 185 75 16 yada 175 85 16 gibi ya 195 75 16 nasýl duruyor ustunde aracýn merak ediyorum varsa görsel paylaþalým abi iyi olur ok 144 gibi doldurur mu çamurluk bosluðunu ?

Yevgeni

Kerem, sizdeki yeþil Niva (sanýrým OK144 lastik) Pazar günü Sapanca'da mýydý?

NÝVACI

Demek sapancadaydýk sevindim.
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Yok be Burhan Abi, bizimkileri ziyare gittiydik Adapazarý'na, dönüþte yolu uzatýp Sapanca kýyýsýnda bir kahve içip öyle çýktýk otobana..

NÝVACI

bizde haným köyü ziyarettn nemalanýyoruz.
demekki sýraya girmiþ. :-*

Yevgeni

Gerçi yüksek rakýma da çýktým, Keremali, Dikmen taraflarýna.
Daðda bir mekan sabitledim, uygun zamanlamalarla oraya uzayýp bir barýnak inþa edeceðimdir.

giosué

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 20, 2012, 02:29:39
Kerem, sizdeki yeþil Niva (sanýrým OK144 lastik) Pazar günü Sapanca'da mýydý?

yoo pazarlarý fena kalabalýk biyere çýkmadým abi evde bahçede otlarý çýmleri falan kesiyordum yaný kesmeeye çalýþýyordum yarým metre olmuslar  :D var oyle  biri ama denk getimedim bende park halýnde görüyordum muhtelif yerlerde genelde

giosué

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 20, 2012, 02:53:41
Gerçi yüksek rakýma da çýktým, Keremali, Dikmen taraflarýna.
Daðda bir mekan sabitledim, uygun zamanlamalarla oraya uzayýp bir barýnak inþa edeceðimdir.

Vayy doðada tek baþýna þekli  ;) Beni de al abi her türlü yardýma hazýrým alet ardavat emek yemek hertürlüsü
Abi senin  Adayla bir baðlantýn var demek ki oralalýmýsýn yoksa ?

Burhan Amcam selam nasýlsýn?

Yevgeni

Ben Adapazarý'nda doðdum, ailem hala orada.

Doðada tek baþýnda þeklinden ziyade, küçük bir kulübe yapýp akabinde fýrsat buldukça da oraya kaçmak derdim.
Nasýl olsa yakýn..

giosué

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Haziran 20, 2012, 03:05:10
Ben Adapazarý'nda doðdum, ailem hala orada.

Doðada tek baþýnda þeklinden ziyade, küçük bir kulübe yapýp akabinde fýrsat buldukça da oraya kaçmak derdim.
Nasýl olsa yakýn..

Vallahi sevindim  bu coðrafyadansýn  sen de demek ki abicim iyi ya takýlýyorum ben sana zaten doðada tek baþýna falan anlýyorum sený çok ýyý olur biliyormusun  gerçekten yardým etmek  ýsterim aklýnda bulunsun

NÝVACI

Saðol kerem  nivayla karþýlýklý bakýþýyoruz.