BLACK&DECKER INVERTÖR

Başlatan Yevgeni, Nisan 16, 2010, 10:30:21

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Aslýnda sorup soruþturmam gerekirdi ama bir yerde gördüm, pek düþünmeden aldým.
Ne dersiniz?

"12 Volt DC araç gücünü 230 Volt AC þebeke gücüne çevirir, maksimum güç araç içi 12 Vdc aksesuar çýkýþý: 100W-akü baðlantýsý: 400W, USB soketi, kademeli güç artýþý, aþýrý güç korumasý, topraklama devresi, ses filtreleme teknolojisi, akü þarj uyarýsý ve otomatik kapanma, geçici baðlantý için akü kutup kýskacý, araba içinde kullaným için çakmak adaptörü" demektedir teknik özelliklerinde.

ssbman

Abi güle güle kullan . 400 watt birçok þeye yetecek bir güç .B&D da piyasada ki çin malý ürünlerden daha kaliteli tabi . Yalnýz bence çakmaða güvenme içeri saðlam bir hat çektir . Zira 400 wattlýk birþeyler taktýðýndan aküden 30-35 amper çekecek demektir ki ciddi bir deðer . Bundan özel bir koruma devresi falan yok ise bütün inverterler gibi , hiçbirþey takýlý olmasa da bir miktar akým çekebilir .Bu akým 500ma ile 1 amper arasý olabilir .

Ben yazarken mesaj gelmiþ :) 12-13 Volt Dc girer ve 220V AC yani þehir elektriði çýkar . 400 watt ta çekilebilecek maximum güç .

Aslýnda önemli ve zaman zaman çok iþ gören bir ekipman . Güzel günler kullanmaný dilerim .

k. yusuf

benim bildiðim anlýk yüklenmesi 400 watt. 100 watt da sürekli verebiliyor. fiyatý da pahalý kalýyor B&D lerin.

Yevgeni

Cihaz üzerinde akü için koruma fonksiyonu var özelliklerden anladýðým Nejat Abi.
Barýþ, elektriði sadece netbook þarjý için kullanacaðým, ek olarak cep telefonu, vs.
Buzdolabý ve benzeri gibi fantazyam yok.

ssbman

Sürekli max 400 wattdýr diye tahmin ediyorum ama teknik özelliklerine bakmak lazým tabi . Peak power daha yüksetir diye düþünüyorum .

Yavuz abi saydýðýn cihazlar için rahat rahat yeter . Tasarruflu ampullerle bir seyyar teþkilat yaparsan ýþýl ýþýl aydýnlatabilirsin kampý  ;D

ckirez

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 16, 2010, 11:23:35
Cihaz üzerinde akü için koruma fonksiyonu var özelliklerden anladýðým Nejat Abi.
Barýþ, elektriði sadece netbook þarjý için kullanacaðým, ek olarak cep telefonu, vs.
Buzdolabý ve benzeri gibi fantazyam yok.

Bu pazar praktiker'de dolaþýrken black&decker invertör gördüm.400 watt 149 tl idi.
bu fiyat fazlamý konuyla bilgisi olan varsa paylaþabilirmi?
http://www.blackanddecker.com.tr/automotive/productdetails/catno/BDV066/
bende aldým.bakalým ne kadar iþ görecek.

Yevgeni

Benim aldýðým fiyat da ayný..

ssbman

Black and decker için normal .

Çin malý markasýz ürünler için bir miktar yüksek .

ayrýntý

Yevgeni merhaba ben bu invörtör olayýndan fena çektim çok araþtýrdým ve türk malý olarak bi model aldýk güya en iyisi oymuþ bi aldým patladý deðiþtirdiler oda patladý ondan sonra saygýsýz musti yine deðiþtirdi saðolsun bende getirdim yine taktým yine yandý  ondan sonra bi gün pratikerde dolaþýrken senin kinin aynýsýndan 8 ay evvel vende aldým o günden buyana hiçbi þikayetim yok süper dediðin gibi akü korumasý var selamlar...

Yevgeni

Fatih o vakit sormadan da olsa düzgün malzeme almýþým.
Sevindim..

ckirez

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Nisan 18, 2010, 08:21:52
Fatih o vakit sormadan da olsa düzgün malzeme almýþým.
Sevindim..

bu yazýlanlardan sonra bende aldýðýma sevindim... ;D ;D ;D

niva07

netbook, cep telefonu, pil þarjý, vs.. gibi hafif akým çeken cihazlar için olmazsa olmaz bir ürün, kalitesi adýnda saklý bence. güle güle kullanýn

Harun

benim black and decker invertörüm Kýrklareli gezisinde sizlere ömür ???,

garantisi de geçmiþ galiba,yine B&D mi alsam baþka bir marka mý ne derseniz?

Yevgeni

Alıntı yapılan: Harun -  Ekim 17, 2011, 01:38:52
benim black and decker invertörüm Kýrklareli gezisinde sizlere ömür ???,
garantisi de geçmiþ galiba,yine B&D mi alsam baþka bir marka mý ne derseniz?

Ben senden önce aldýydým hala yürüyor. Dolayýsýyla garantisi de daha evvel bitmiþ olmalý.
Seninki niye bizlere ömür?

Harun

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 17, 2011, 01:50:53
Ben senden önce aldýydým hala yürüyor. Dolayýsýyla garantisi de daha evvel bitmiþ olmalý.
Seninki niye bizlere ömür?

muhtemel sebep;bagajda sað sola savrulup durduðundan,
sabitleyip koyduydum sað köþeye,artýk ne zaman fýrladýysa oradan ???