Araç Üstü Çadýr...

Başlatan bymuammer, Ocak 29, 2009, 05:01:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

niva07

maksat icat yapmak yavuz abi :) tabi icat yapalým derken düþüp oradan kolu bacaðý kýrmak da var..

Yevgeni

Pratik olmak lazým usta.
Üste mekanizma teferruat; taþýyýcýsý, týrmanmasý, vs..

bymuammer

maksat icat olabilir tabi :) ama bana çok mantýklý gelmiþdi. ben yinede bi deniyecem. kendim yapacam zaten. kaynak mak. felan hepsi var. ama havalarýn ýsýnmasýný bekleyecem. sadece çadýr kapla iþini çadýrcýda yapmak lazým.

aslýnda bu daha da pratik yavuz abi baðaja çýkýp çadýrýn içine girip borularý yerleþtirecen. hepsi 3-5 dk almaz. hem kene derdinde olmaz :)

MOUNTAINBIKER

slm
bu dediginiz biz dorayla aylar oncesinden konustuk ve hatta bi kac alternatif bile bulduk ,ben eskiden 3 seneye yakin karavanda yasadim,evlenince satmak zorunda kaldim.1 oda bi salon banyomutfak wc ve kahvalti masasi filan tek basina yasayn biri olarak bana yetiyordu.ama hanim da gelince biraz sikis tepis oldu,basogli karavan di 6 metre gibi cift dingilli bi seydi.
o gidince simdi arac ustu bisey dusunmeye basladim.gerci cadirim var ama.yer de diilde yukarida yatmann daha cok avantaji oldugunu biliyorum.yukaridaki cizili model de benim aklima yatan bi seydi.hatta bunu katlanir degilde rayli bi sistemle hem one hem arkaya uznir hale getirmekde mumkun.
size bi iki link vereyimde burdan bi bakin.yabanci olan cok super bisey yerliyle kiyaslanamaz bile.yerli sadece bastan savma gibi kalacak onun yaninda..fiyatlarda burda.hadi bakalim goreyim sizi..
http://www.autohomeus.com/products/maggiolina.php
http://www.carrooftoptent.com/indexturkce.html

bymuammer

abi bu harika biþey benimde istediðim tam buydu ve fiyatlarýda fena deðil eðer doðru yere baktýysam 300 $ civarlarýnda. ne diyorsunuz abi hazýrmý alalým yoksa bunu kendinimmi yapalým :)

dora

Bu tarz çadýrlarda niva ya uygun modeller var en kýsa zamanda linkleri vereceðim.
Niva 1041-firefly-Atlantis

bymuammer

Alıntı yapılan: dora -  Ocak 30, 2009, 10:24:02
Bu tarz çadýrlarda niva ya uygun modeller var en kýsa zamanda linkleri vereceðim.

abi çok makbule geçer. iyice oturmasý lazým planýn 1-2 ay içinde bitirip yazýn 15 günlük bi kaçýþ pilanýný hazýrlamam lazým :)

MOUNTAINBIKER

NOLDU BAKTINIZMI MAGGIOLINA MARKASINA...
VARMI BI GELISME ;)

niva07

vallaha çok güzelmiþ verdiðin linkler, yabancý olanýn fiyatý aðýz uçuklatýcý yanlýz

bymuammer

abi linkler güzelde fiyatýna yanlýþ bakmýþým. bizim arabanýn fiyatý kadar :)

MOUNTAINBIKER

karavan kadar fiayi var haklisiniz,biliyorum.burada biz 3.el karavan aliriz o fiyatlara.
ama adamlarin kendi ekonomilerine gore.. ;)
biz gene sanayiye taalim edip,yaratici turk fikirlerini hayata gecirmeye devam edelim degil mi?
yukarida konustugumz imalat isine ben bi sey daha eklemek istiyorum,daha basit bir yol belki goruslerinize sunuyorum.
eli kalem tutan arkadaslar,
bakin simdi...
yukarida cizili bir plan var,ladanin onune kadar acilan ayaklari tampona basan aparat
ben diyorum ki,bu aparati alt -orta-ust olarak uclu planlayalim
daha sonra bunlar rayli olsun.
alttaki one-ustteki arkaya dogru acilsin.
merdiveni iki tane olsun ama bu merdiven arazide aracin basabilecegi bir tasima aparti olarak da kullanilsin.
sonra
bu aparat sepet olarak kullanilsin ancak bu tabanlar ahsap olsun vernikli ve su isi gecirmez.
bu sepet olacak aparat bize bi cadir tabani olustursun.standart bir cadirin olculerinde olsun ve onu sabitlesin.
krom olacagi gibi aluminyum dan olursa hafif ve saglam olur.size kalmis.
ama ergonomik ve hos gorunumlu olmaliki bize parada kazandirsin.diimi?
ucuz olsun haa,biz ladaciyiz ona gore hayl edin.. ;D ;D

kocaali

aþaðýdaki fotoðraflar yardýmcý olabilir, incelemekte fayda var.. umarým planlarýnýzý gerçekleþtirebilirsiniz, hoþ bir uygulama olur..

No mud, no fun...

MOUNTAINBIKER

;D
HE HEHHE HEEEE
ISTE BENDE TAM BUNDAN BAHSEDIYORDUM.ELINE SAGLIK NEREDEN BULDUN BU FOTOLARI...
BIZIMDE ISIMIZE COK YARAYACAK...
SUPER ;)
KAC PARRA ;)

kocaali

yazdým google'a "niva + roof top tent" diye, bunlar çýktý, fiyat bilgisi yok, sadece fotolar var, adam kendisi yapmýþ sanki, seri üretime çok benzemiyor.. ama kolayca yapýlabilir biraz üzerine düþülürse..
No mud, no fun...

dora

Bu tarz bir çalýþmam var ama henüz sonuçlanmadý malum iþlevselliði arttýrmak için ince düþünmek gerekiyor.Detay çok önemli çünki kamp hayatýný ve fotoðrafcýlýðý seven biri olaraktan ihtiyaç olduðunu düþünüyorum.
Niva 1041-firefly-Atlantis