Araç Üstü Çadýr...

Başlatan bymuammer, Ocak 29, 2009, 05:01:05

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bymuammer

Yaza yavaþ yavaþ hazýrlanmak lazým bence :)

Geçen yýl 10 günlük bi karadeniz turu yapmýþtýk eþimle. otellerde felan kaldýk. ama yaylada çadýrda kalmak ayrý bi keyif bence.

þu araç üstü çadýrlar benim bayaðý bayaðý aklýma yattý. ama bizim keçilerde nasýl olur onu bilemiyorum. kýsa olur sanýrým. ön tampondan destek alýnarak biþeyler yapýlabilir. bu konuda sizide fikirleriniz vardýr inþallah. örnek olarak bi fotoðraf býrakýyorum.

niva07

araç üstü çadýr tek kiþi mi uygun iki kiþi mi, bir de iki kiþinin yükü direkt kaportaya mý basýyor yoksa port bagaj düzeneðinin kollarýyla yan çýtalara mý

bymuammer

yan çýtalara basýyor abi. 2 kiþilik olmasý lazým :)

bymuammer

abi bu linki buldum türkiyede üretiyorlarmýþ ama çok para 1.000 $ civarý

biz yapamazmýyýz böyle biþey ?

seko

muammer bu iþ için
birde L.R lazým yalnýz. ;D ;D

bymuammer

abi onun farkýndayým ama bence bizimkilerede ufak tefek biþeyler yapabiliriz. uzunluðunu tampondan 2 çubukla halledilirde. geniþliði nasýl olur iþte orda týkandým :)

seko

aslýnda L.R ýn varsa
çadýra da gerek yok

tak bir webasto sýcacýk
uyu içinde:) ;D ;D

niva07

aslýnda araçta uygun ebat ve özelliklerde çadýr bulunduracaksýn, istediðin yere kuracaksýn ama çadýr altýna zemine koymak için çok uygun materyal lazým. Kauçuk mu desem, strafor mu desem, mat mý desem bilmem.. her zemin çadýr kurmaya müsait olmuyor çünkü.

bymuammer

abi ben böyle biþey çizdim kafamdan 2. dk. sizce mantýklýmý. iskeletini biz yaparýz iskelet yapýlýnca çadýrcýdada güzel bi kaplattýkmý 5 dk bile sürmez çadýrý kurmak. hem döþeðimiz yorganýmýzda içinde hazýr bilmiyorum benim aklýma bayaðý yattý :) hem bayaðý ekonomikte olur.

iþte muhteþem projem :) :)

bymuammer

ama defender olduktan sonra çadýrý ne yapacaksýnki :)

niva07

Katlamalý menteþe olayý göze hoþ görünüyor ancak mesele þu ki, bu çubuklar ve menteþe ne kadar yük taþýyabilir ? 2 Kiþi o çadýrýn içine girerse ortalama 70 kilodan 140 kilo olacak üstünde. Artý çadýrýn aðýrlýðý vs.. de var

bymuammer

abi denemek lazým bence kaldýrýr toplamda 170-200 kg geçmez. biraz babayigit malzeme kullanýrsan hiçbir sorun çýkmaz bence. yýldýzsýz otelden iyidir bence. hem portatif olacak sadece tatýle ve kampa gidince takacaksýn yüzden sürekli sýrtýnda kamburda olmayacak

apaz

4x4=16  Bursa Tayfasý

Yevgeni

Babalar, çadýrý aracýn yanýna kurun, daha kolay deðil mi?

Ya da 2 kiþi dolanýyorsanýz, arka koltuk iptal, malzemeler uyku sýrasýnda port bagaja, akabinde Niva içine serilen mat, uyku tulumu. Çadýra da gerek yok..

bymuammer

yavuz abi defenderin üzerinde görünce kýskandým :) bizimde yapmamýz lazým dedim. abi arka kolduðuda gece söküp dýþarý alýnca 4 kiþi yatabilir böylelikle. bide yanýna kurmaya haným okey vermiyor abi kene varmýþ :)