DÝFERANSÝYELDE BOÞLUK

Başlatan Yevgeni, Ağustos 17, 2007, 02:39:03

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Yevgeni

Arka aks deðiþiyor, yani eskisinden geriye sadece þaft ve lastikler kalacak. Masraf iþçilik dahil 1 teklik civarýna çýkar. Diferansiyel, dif karpuzu, yarým þaftlar, ayna mahruti, bilye, vs parça fiyatý 800 civarý bir þey tutuyor. Ýþçilik de 200-300 arasý bir þey olur..

seko

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ağustos 30, 2007, 03:33:49

Arka aks deðiþiyor, yani eskisinden geriye sadece þaft ve lastikler kalacak. Masraf iþçilik dahil 1 teklik civarýna çýkar. Diferansiyel, dif karpuzu, yarým þaftlar, ayna mahruti, bilye, vs parça fiyatý 800 civarý bir þey tutuyor. Ýþçilik de 200-300 arasý bir þey olur..

bence çok makul bir fiyat yani diðer 4*4 lerle kýyaslandýðýnda

Yevgeni

Fiyatlar makul olduðu için bozulan herhangi bir þeyi gönül rahatlýðý ile "deðiþtirin" diyebiliyorum. Hem kullanýlan parça garantili, hem de bir daha ayný arýzayý yapar mý diye kýllanmaya gerek kalmýyor..

Yevgeni

Yevgeni

Öte yandan servise havale etmeden önce güvendiðim 1-2 kiþiye sordum (mekanik tecrübesi olan) mevzuyu, tamir yoluna gidildiðinde (karpuzun içinin elden geçirilmesi vs) ayarlarýn tam olamayabileceðini, duruma göre maliyetinin de yüklüce olabileceðini söylemiþlerdi. Bu yüzden ayarlarý zaten yapýlmýþ fabrika garantisindeki parçayla külliyen deðiþtirmek iþime geldi.

Bundan sonrakilerde seni de arayýp fikir alayým bundan kelli.

Hatta ilk soru, ön diferansiyelde de hatýrý sayýlýr bir boþluk var. Diferansiyel kilidini (araziye çýkmadýðým sürece) kullanmadýðým için idare ediyor, yani öne binen yük artmadýðý sürece ilerleyecek bir hastalýk deðil. Öne ne yapalým?.

Yevgeni

Ýsrafil Usta'yý tanýyorum. Yusuf Abi tanýþtýrmýþtý. Uygun bi vakit gideyim Maslak Sanayi'ye..

ERCO

gidebildinmi ne cýkdý merak ediyorum ... bende boluya cýkmadan bi þalft balanslarýný kontrol edirecem sanký biraz balanslandý gibime geliyor
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com

Yevgeni

Önlere baktýrmadým henüz. Hafif bir boþluk olduðunu biliyorum, rahatsýz eder bir halde deðil. Diferansiyeli kilitleyip debelendiðimde üzerine yük binmiþ olacak ama þimdilik zil vaziyetteyim, yani param yok. Olduðunda o iþi de çözmüþ olurum..

ERCO

anladým hayýrlýsý bakalým
güven oto lada servisi    izmir
www.guvenlada.com