çýlgýn proje!

Başlatan av.mehmet, Kasım 25, 2014, 06:28:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

unlztrk

1600 cc üzeri sýfýr km ladanýn herhangi bir firma tarafýndan Türkiye pazarýna sokulabilme ihtimali yok gibi. 1.3 dizel motor çýkarmýþlar sanýrým o modeli burada çok satar ama 1600 üzeri modelin ÖTV oraný %90 olduðundan asgari 50 bin gibi rakamlara satýlmasý lazým ki lada için zor bir rakam.

atinco

Daha önce de demiþtim, ufacýk kalinada 1600cc var. Hayatta olmaz o iþ.

niva07

yani bu minvalde artýk sýfýr lada (ve elbet kastým ilk etapta NÝVA'dýr!) görmek Türkiye'de ütopya mý oldu ? Lakin 1.7 motor.. :(
Ben de Lada Urban'ý bekliyordum...

av.mehmet

Alıntı yapılan: atinco -  Mayıs 29, 2015, 12:00:04
Bu modele ben de bayýlýyorum. Çok güzel de aile arabasý olurdu, getirseler çok satardý. Amma daha distribütör mevzusu bile çözüme kavuþmadý tabi.
Aynen, ailenle birlikte çýkarsýn gezilere, çok keyifli yolculuklar yapýlýr. oof of, inþallah bir aksilik çýkmaz
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

av.mehmet

Alıntı yapılan: unlztrk -  Mayıs 29, 2015, 04:31:09
1600 cc üzeri sýfýr km ladanýn herhangi bir firma tarafýndan Türkiye pazarýna sokulabilme ihtimali yok gibi. 1.3 dizel motor çýkarmýþlar sanýrým o modeli burada çok satar ama 1600 üzeri modelin ÖTV oraný %90 olduðundan asgari 50 bin gibi rakamlara satýlmasý lazým ki lada için zor bir rakam.
Malesef ikonik arabalar mantýklý motorlarla üretilmiyor. Defenderinde 2.2 litre ve þehir içinde 14litre mazot yakan bir motoru var(fabrika verisi) herkes nivanýn 1.6 granta motoruyla yada 1.3 multijetle üretilmesini çok isterdi ama sebebini bilmediðimiz bir gerekçeyle yapmýyorlar
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar