Pirelli FS40

Başlatan niva07, Şubat 11, 2011, 04:44:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

niva07

Geçen gün Antalya yeni sanayide tesadüfen tanýþtýðýmýz bir aðabeyin arabasýnýn lastikleri dikkatimi çekti. Pirelli FS40. Offset jant üzerinde takýlýydý. Galiba bu lastikleri LR Defender'lara da takýyorlar. Hemen resimlerini çekip paylaþmak istedim :

STI Performance

Lastik güzel.Ölçüleri nedir acaba?Arabada güzelmiþ...

niva07

Ölçüleri bilmiyorum ama 14 jant üzerinde takýlýydý galiba.

afacan899

arkadaþlar bu lastik hakkýnda bilgi vereyim lastik ölçüsü 7.50x14 birde 7.50x16 iki grub ölçüde satýlýyor 14 jantta takýlan bu lastik arazi performanýsý süper olmasý yaný ile birlikte aracýn altýnda çok dehþet duruyor insana güven veriyor denenmiþ testt edilmiþ bir lastikdir takým fiyatý ise 450 civarýndaydý ama dedðim gibi 139.7x14 ölçülerinde marges jant bulup kullnmanýz lazým sonrasý lada nivanýn iþi:)umarým bilgi yeterli olmuþdur arkadaslar

niva07

bilgi için teþekkürler.

niva07

Jant ölçüsü 14"/5x139.7 þeklinde mi olacak ?

niva07

afacan899

evet kardeþ alacaðýn jant tam olarak bu bu jant tam oturuyor hemen al derim zor bulunan jantar bunlar fs 40 prelli tak. istersen bir kaç lastik deseni daha söylerim hepsi bu janta ve nivaya gider arkadasým... bu jant on numara jakýþýyor nivaya

niva07

Lastik deseni alternatifleri nelerdir FS40 haricinde ? Bir de OK144 ler ile kýyasladýðýmýzda, araba yere daha mý yakýn olacak ?

afacan899

http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=1129 petlasýn lastiði var 7.50/14 bu lastik lassa ok 144 deseni gibi bunuda arazide güvenli bir þekilde kullana bilirsin hemde þehir içinde bir goodyear var warger marka üzerinde yine ayný ölçülerde ama goodyear diðerlerine göre biraz fiyat tuzlu olabilir...dediðim gibi gösterdiðin jant ile sana söylemiþ olduðum lastikleri birini kullanman yeterli olacak ve araç nivalarla atný yükseklikte olacak bilgib olsun gayet yüksek olacak bana hak vereceksin aracýna taktýðýn zaman ama ilk önce janttý a lastik neysede bulursun jantý zor bulursun arkadasým ama jantý al ilk önce...umarým yarýmcý olmuþumdur arkadasým..

Cengiz AKAR

Pirelli fs40 üretimden kaldýrýlmýþ
bende  nivaya uygun 14 inç jant var fakat lastik bulamýyorum
tavsiye edeceðiniz lastik varsa sevinirim
Cengo21
0-rh + 1972
Ýst-Güngören
92"Yeþil NÝVA

afacan899

http://www.petlas.com.tr/page.php?ID=1129 buda ayný ölçülerdeki petlasýn lastiði ama fs40 prelli orduda var hala nasýl kalkmýþ anlamýyorum ki arkadasým isersen buradan temin edebiliriz..

Cengiz AKAR

Malesef bu verdiðin linkteki, petlasýn lastiðide üretimden kaldýrýlmýþ
7.50/14 lastiðin muadili 195 R 14 oluyor. fakat bu ebattaki lastiklerin çamur kullanýmýna uygun tipi yok, genelde bu tarz lastikler var http://www.lassa.com.tr/urunler/urun-04-02---IP4-WINTUS
Bizim buradan temin edelim demiþsin teþekkürler. Yarýn birkaç lastiðe bakacaðým kafama yatan lastik bulamazsam sizi rahatsýz ederim artýk ;)
Cengo21
0-rh + 1972
Ýst-Güngören
92"Yeþil NÝVA

afacan899

bende buradan senin için araþtýrayým arkadasým tekrar

Cengiz AKAR

Alıntı yapılan: afacan899 -  Mart 25, 2011, 04:44:31
bende buradan senin için araþtýrayým arkadasým tekrar

Teþekkürler.....
Sevinirim iyi olur
Cengo21