Diferansiyel kilidi hakkýnda..

Başlatan dogan54, Mart 22, 2007, 01:53:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 4 Ziyaretçiler konuyu incelemekte.

barýþ

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Ekim 12, 2012, 09:46:08
Bahsedilen kumandali %100 kilit, ARB, Eaton gibi. Ilk bakarken rastladikti yillar evvel.

Bizdekiler pullu (Dursun Usta) ya da helikal disli tip (Automatic Torque Bias (ATB) (Kaner) LSD. Yani arazide is yapmasini dogal olarak beklemedigimiz turde kilit ya da tork dagitici dedigimiz duzenekler bunlar.

Pullu tip bir dereceye kadar performansli ama sonucta sinirli kaydirmali diferansiyel.

Helikal disli tip (Torsen diye bilinir ama bizdekiler Qualife markadan kopya, Torsen ve Qualife ayni sey), yapisi geregi surekli gorevde ve olayi kilitlemek degil surekli guc aktarmak, bosa cikmiyor yani herhangi bir teker.

Pullu tip belli bir tur sonrasi sikisip kavriyor, derecelendirmesi bu kavrama oranina isaret ediyor. Sendeki bu tip. Vaktiyle kaptanin, Ekrem Usta'nin araclarina takilan bu tip..

Sadece arka diff mi yoksa ön-arka difflere  birden mi takmalý. Pullu tip öne takýlýrsa dönüþlerde sýkýntý yaþanýr mý aceba Yavuz Bey?
Live to ride, Ride to live

Yevgeni

Pullu tip donuslerde dikkat ister.
ATB olanlar tam tersi, viraja gir, aynen cikarsin.

Bizim Caylak'ta on ve arkada 2 adet var (ATB), cillop gibi..

barýþ

Siteye üye olmadan önce gýyabýnýzda sizi ve aracýnýzý baya tanýdým. Forumu incelerken. Sizce 2010 ve üstü M dedikleri model olmasý çok mu önemli benim fantazyamdaki niva için?
Live to ride, Ride to live

Yevgeni

Iyi durumdaki bir 2006 ve uzeri fazlasiyla is yapar.
2010 sart degildir..

nihat_derin

sn yevgeni 2006 modeli alt modellerden ayýran özellikler hangileri?

Yevgeni

Alıntı yapılan: nihat_derin -  Aralık 19, 2013, 03:46:37
sn yevgeni 2006 modeli alt modellerden ayýran özellikler hangileri?

Akslar kalinlasti. Bana gore en onemlisi bu..

nihat_derin

Alıntı yapılan: YEVGENI -  Aralık 19, 2013, 06:13:46
Akslar kalinlasti. Bana gore en onemlisi bu..

2006 modellerin hepsinde var mýdýr? Araç alýrken nasýl anlarýz kalýn aks olduðunu?

Yevgeni

Sokup bakmadan anlamak olanaksiz.
Az da olsa ozelliklerin farkli oldugu araclar memlekete girdi cunku..

rima61

birisi sanki 2003 lere kötü  dedi YAVUZ  ABÝ.........................

Yevgeni

Alıntı yapılan: rima61 -  Ocak 05, 2014, 09:22:57
birisi sanki 2003 lere kötü  dedi YAVUZ  ABÝ.........................

Ben miyim o densiz?

diff-lock86

Konuyu hortlatýcam ama :) konu baþlýðý güzel yakýn tarihlerde tecrübesi olan varsa paylaþmaya devam edebilir.Güzel muhabbetler tecrübeler dönmüþ.
instagram;@b_l_a_c_k___n_i_v_a___tr