niva 2014

Başlatan av.mehmet, Haziran 24, 2014, 10:37:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

shadowturks

ajda pekkan kývamý olmuþ.
güneþ görmeyen yerler 40 yýllýk teknoloji
dýþýnada biraz allama gülleme.
ver 40-45 bin
benim ihtiyardan konuþmaya deðecek nekadar fazlasý varki?

av.mehmet

Abi senin araban süslü ve fiyakalý, ihtiyar olabilir ama çaký gibi.
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

shadowturks

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Haziran 25, 2014, 03:03:06
Abi senin araban süslü ve fiyakalý, ihtiyar olabilir ama çaký gibi.

eyvallah ta
içi beni dýþý seni hesabý biraz. ;) ;) ;)

av.mehmet

Abi ilk göz aðrýn heralde. Belki bakýmýna harcadýðýn parayla modelini çok fazla yükseltedebilirdi!m. Ama sende arabasýný çocuðu gibi seven adamlardansýn( bende) ama misal þnorkel,jant, tavan çýtasý, Yusuf abinin tampondan olsa, makyaj bu zaten

av.mehmet

Tabi nivanýn þekli anayasanýn ilk iki maddeleri gibi deðiþtirilemez,deðiþtirilmesi teklif dahi edilemez deðil 8)

Yevgeni

Alıntı yapılan: av.mehmet -  Haziran 25, 2014, 03:29:01
Tabi nivanýn þekli anayasanýn ilk iki maddeleri gibi deðiþtirilemez,deðiþtirilmesi teklif dahi edilemez deðil 8)

Ruslarýn umursamazlýðý iþte aslýnda.
Tasarým enteresan bir þey. Yeniden yorumlamak mümkün. Ýyi yapýlýrsa nefis olur.
Kötü yapýlýrsa otomotiv dünyasýnýn 80'lerdeki kazulet yaklaþýmlarýnýn benzeri debelenir gideriz..

av.mehmet

shadowturks

model yükseltmeyi düþünmüyorum.
üstünde yaptýðým tüm bakým onarým ve geliþtirmeler kendi imalatýmdýr.
yani masraf yedek parça ile sýnýrlý.
yeniside ayný bu arabann
sýrf enj sistemli diye mi yenisini alayým.
bir hava akýþmetre gözümde 3 kablosu olan bir plastik parçasý 350 tl.
bende yok akýþmetre. elime bir tornavida alýr 3 dakikada yaparým hava ayarýný 350 cepte.
yani 4 tane nivam oldu çeþitli modellerde bununda diðerlerinden bir farký yok
çürüðü çarýðý yok sýfýr motor (10.000) km de
her türlü aksesuarý var vincine þmorkeline kadar .
eee kurtlanayýmmý yani illaki?
caný sýkýlýnca saç modelini deðiþtiren ablalar gibi arada sýrada bir makyaj tazeleme ve yola devam.
;) ;)

av.mehmet

Abi siyah kaplanýn tekerleri düz bassýn,Allah size uzun ve mutlu bir yaþam versin ;)

atinco

En güzeli. Ben de bizimkiyle öylesini arzu ederim ve bir daha araba almam umarým.

av.mehmet

atinco

Bir de lastik bulaydýk iyiydi :)
Hocam þimdi tampon diyoruzya, aslýnda aynalar da sorunlu. Bu araba yaklaþýk 50 yýllýk mazisi olan, son 40 yýldýr da formunu neredeyse tamamen korumuþ bir araba. Bu eklemelerse çok daha yakýn zamanýn dilini konuþuyor. Bütün arabalarýn birbirine benzediði hüviyetsiz bir zamaný. Bu hüviyetsizlik sadece arabalarda da yok. Müzikte de mimaride de insanda da var... Esasýnda þekil þemal kaygýsý olmadan, sadece fonksiyona yönelik bir hassasiyet varken üzerine þekil þemal dünyasýndan parçalar monte edilince eklektik duruyor. Halbuki sitede görmüþtüm ne güzel, aslýyla uyumlu ön görünüþten, yanlardan veya üst görünüþten açýlý tamponlar var. Ruslara saygý duyarým fakat kapitalist olduktan sonra makyaj iþine cahilce dalýyorlar... hiç gerek yoktu bence. Þimdi bu araba kimlikli bir araba. Onu bir þeye benzetmeye ne gerek var? Olaný da bozuyorlar, dejenere ediyorlar, o da ürküttüðü kuþa deðmiyor diyorum.

atinco

Mesela þimdi biz bu arabayý istediðimizi yapabildiðimiz için de sevmiyor muyuz? E tampona sinyal takacaz mesela, nasý takacaz? Orasýna burasýna bir þey olacak diye endiþelenmek durumunda olmadýðýmýz için de seviyoruz, hoyrat olduðumuz için deðil, düzeltebileceðimiz için bu böyle. Ayrýca hoyrat olsak da kahrýmýzý çeker, vefakardýr, satmaz, ihanet etmez biliyoruz... En basitinden bu durumda tamponun brüt malzemeden, yani malzemenin olduðu gibi kullanýldýðý bir tampon olmasýný tercih ederiz. Al iþte, þimdi bunu boyamak gerek mesela bir þey olsa. Niva'ya hiç boyalý tampon olur mu?

atinco

Ayrýca boyalý malzemeler farklý olduðu için (plastik ve metal) farklý tonlarda durmuyor mu? Olmadý iþte... Zamanla bir de güneþte daha da artacak aradaki fark. Amma da dolmuþum arkadaþ...

av.mehmet

Fakat sahibindende de göruyoruz kýsmen sehirde dikkat çekmek için edinenlerde oluyor nivayý. Maksat çeþit çok olsun,çok satýlsýn nivanýn nesli tükenmesin