niva 2014

Başlatan av.mehmet, Haziran 24, 2014, 10:37:35

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Harun

arka plaka üstü ve ön panjurdaki amblem dýþýnda ben de beðenmedim,
kasa ile ayný renk tampon eðreti geldi Niva'da.
çok baðnaz bir bakýþ açýsý ama ne yapalým....
yoksa bir zamanlar bize atfedilen 'Yeniliðe Kapalý' yaftasý essah mýdýr nedir? ;D ;D ;D

av.mehmet

yoksa bir zamanlar bize atfedilen 'Yeniliðe Kapalý' yaftasý essah mýdýr nedir? ;D ;D ;D
[/quote]

Hay yaþa  ;D  ;D
Bekle beni baþý dumanlý amanoslar

Yevgeni

Aga yeniliðe kapalý olma tribinde, tümden bir tasarým söz konusu olduðunda haklýsýn.
Ama bu ..ktan bir makyaj, o anlamda beðenmeme hakkýmý saklý tutarým..

atinco

Renault 9'un tamponunu deðiþtirip Spring diye satarlarken kurnazlýklarýný nasýl beðenmiyorsam bunu da makyaj diye beðenmiyorum. Mis gibi arabayý hazýr Kalina boyasýyla, Bursa kaportasý iþi doðan görünümlü hale getirmiþler yazýk deðil mi? Özetlemek için büyük bir laf edeyim: Yenilik algýlanabilir mekânda, zamanýn bir t anýnda gerçekleþmez. Yenilik zamanda bir çatallanmadýr. Yeni olan biçim olarak farklýdýr ama bu öze dair bir niteliðin deðiþiminin neticesidir. Form neticedir yani. Mesela, ben olsam yeni Niva'yý lego gibi yapardým. Konstrüksiyonu arazi için gerektiði kadar çýplak kalabilen, istenildiðinde þehir-arazi þartlarýna göre eklenip eksiltilebilen unsurlarla donatýrdým. Hatta bu iþlem sadece üretim bandýný deðil, kullanýcý senaryolarýný da kapsardý. Ne yalan diyim, vallaha iþim gücüm olmasa Lada'ya bedava yapasým var, tasarlayýp gönderesim var.

av.mehmet

zaten tipi deðiþse nivanýn nivalýðý kalmýyacak, bizi kendine hayran býrakan klasik görüntüsü. ama misal modifiye iþine girenlerin ilk modifiye ettiði yerlerden biriside tampon..yani demek istediðim bu iþ zevk meselesi bu aracý ben beðenirim siz beðenmezsiniz fakat ortak kanýmýz küçük makyajlar kötü olmaz deðilmi?

berkayonwheels

ormana girilmez bu nivayla , ormana girmeyeceksen ne iþin var nivayla?
...and to hear the lamentation of their women

av.mehmet

Birinizde beðenmeyin, destek çýkmayýn he!

taiga

Tamponu bende beðenmedim de...

Asýl merakým bu modeli alýnca daha 2. yada 3. ayýnda camlardan þuradan buradan paslanmaya gene baþlayacak mý...

Yürüyen aksamý daha saðlam, kaportayý çürümez ve de motoru daha verimli yaptýlarsa sýkýntý yok...

Takýlýr eski tip tamponlar yürünür...

av.mehmet

en önemli mevzuyu halletmiþler. paslanmaya karþý iþlemin adýný tam bilmemekle bir havuza (sývýya) konulup iþlemden geçiriliyormuþ. yani o sorun tarih olmuþ. birde granta sport motoru olsa(120 beygir)..ama onu yapmamýþlar motor eski motor.

taiga

1.7 yerine 1.5 motor koysaydý da bari  vergiden kurtarýp satýþ fiyatý kayda deðer düþeydi...

av.mehmet

server oto baþarabilirmi o mevzuyu, bizim ülkeye gelenler o motorla gelebilirmi? zor..bu ruslardaki inat ve sabit fikirlilikle zor..

Yevgeni

"Saðýna soluna iki týk týk, al sana Niva, yerse!" yapýyorlar. Konu seri üretim olunca baþka oluyor.
TR'deki distribütörün hatýrý aracýn donanýmýnda motor opsiyonu belirleyecek kadar iyi olabilir mi bilmiyorum.
Sonuç olarak halihazýrda bir distribütör de yok zaten.
Tamam seviyoruz bu haytayý ama seviyoruz diye de düdüklemeyin bizi, deðil mi ama?

vehbi

ne yapýyorsan yap bizim kasaya -görüntüye tokanma.. Makyaj ya da baþtan yarat adýna Niva deme.. :) 
"free as a bird"

av.mehmet

abooov amma muhafazakar varmýþ burda!

Yevgeni

muhafazarlýk deðil, bilakis modern kafalar.
amma kek yerine konmak istemiyorlar mevzu bu..