ÝNVERTÖR

Başlatan ckirez, Nisan 05, 2010, 11:45:55

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ckirez

Bu pazar praktiker'de dolaþýrken black&decker invertör gördüm.400 watt 149 tl idi.
bu fiyat fazlamý konuyla bilgisi olan varsa paylaþabilirmi?
http://www.blackanddecker.com.tr/automotive/productdetails/catno/BDV066/

Makrakanta

Fiyat biraz yüksek gibi.Black deker deðil ama sonuçta hepsi çin malý 300 w  90 tl  -
600w 150 tl bence normal fiyatlar bu civarda.
Aldým bir Niva çýktým daðlara Mevlam kayýra 2006 M

burakbudak

Aþaðýdaki linkte detaylý bilgi var.

http://nivatr.com/nivaForum/index.php?topic=447.0

Link'in içinde 2 sayfada Yusuf abinin kullandýðý ve tavsiye ettiði duracell var. Yusuf abinin kullandýðý 12 v 220 ye çeviriyor. bende Yusuf abinin tavsiyesi ile 12 V 110 a çeviren ayný marka ve modelden ebay.com'dan aldým. ben çok memnunum daha önce kullandýklarýmdan tam randýman alamadým.

Acelle yaylasýnda yusuf abi duracell yerine baþka marka bi inventör getirmiþti akþam takýlý unutmuþtu akü bitmiþti. sabah yoldayken konuþtuk eðer duracelli unutsaydým akü bitmezdi demiþti.

colins

Cumhur Abi sen aracý bir al hele ;D ;D
Bendede iki tane var 300 ve 150 vat olmak üzere
En iyisi vatý düþük olan ve aküden direkt hat ile beslemek.

ssbman

Ne için kullanýlacaðýan bakmak lazým . 400-500 wattlýk bir inverter birçok iþi görecektir . az güç deðil birsürü ampul yakabilirsiniz mesela . ufaklarla PC , þarj cihazý gibi ihtiyaçlar zaten çalýþýr . Buna göre seçmekte fayda var .

Çin malý birkaç ürünü biz test ettik bir bir iki senedir de kullanýlýyor . Herhangi bir sorunla karþýlaþmadýk .

Yalnýz unutlmamas gereken nokta özellikle piyasada çokca bulunan çin malý inverterler boþta durduðunda bile akým çekerler . Ki büyüklüðüne göre yarým amper yada bir amper olabilir bu deðer hatta belki biraz daha fazla . Aslýnda hepsi çeker üretim yeri ile alakasý yok ama çok kaliteli ürünlerde koruma devreleri ekleniyor boþta akým çekmesin diye vs . Gerçi devre de basit bir devre belki çinlilerde yeni versiyonlarda koymuþtur .