Nivanýn En Saðlam Yeri Neresi ? (Çeki Ýçin )

Başlatan burak_oz, Mart 13, 2015, 09:09:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

burak_oz

Merhaba,

çamura saplanmýþ arkadaþýmý çekerken an geliyor ki aracý vurdura vurdura çekmek zorunda kalýyorum.Fakat aracýma zarar vermekte istemiyorum içim gidiyor o esnada.Aracýn altýndaki çeki halkalarý yeterince saðlammý dýr?

Yada çeki demiri yapmak istesem en saðlam þekilde nerelerden montaj baðlantýsý yapabilirim ?

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: burak_oz -  Mart 13, 2015, 09:09:49
Merhaba,

çamura saplanmýþ arkadaþýmý çekerken an geliyor ki aracý vurdura vurdura çekmek zorunda kalýyorum.Fakat aracýma zarar vermekte istemiyorum içim gidiyor o esnada.Aracýn altýndaki çeki halkalarý yeterince saðlammý dýr?

Yada çeki demiri yapmak istesem en saðlam þekilde nerelerden montaj baðlantýsý yapabilirim ?

Çeki yerleri hiçte saðlam deðil vurdurmamanýzý tavsiye ederim sonu arka çamurluðun yýrtýlmasýna kadar varabilir ben bir çok kez söküp tamir etmek zorunda kaldým sanýrým en uygun olan mevcut çeki yerlerini söküp 2-3 noktadan þaseye vidalý daha mukavemetlilerini yaptýrmak ben bu düþüncedeyim

burak_oz

arka tamponda 2 adet kalýn çamurluk baðlantý demirleri var. Bunlarda baðlý bir çeki demiri saðlam olur mu acaba.

muhammedcelik1983

Alıntı yapılan: burak_oz -  Mart 13, 2015, 05:51:53
arka tamponda 2 adet kalýn çamurluk baðlantý demirleri var. Bunlarda baðlý bir çeki demiri saðlam olur mu acaba.

Zaten çeki yerleriyle o demirler ayni tek vidayla saseye baðli mitsubishi l200 battigi yerden cekerken biraz vurdurduk halat ceki yerine bagliydi ceki yeri yerinden kaydi ve tamponu yukari dogru kastirdi söktürüp kaynak attirdim ama þase okadar inceki..ben henuz bir proje gelistiremedim..

rahmieken

vurdururken ikiye bölünen araçlar anlatýlýr. benim aracýmda bahsedilen iki boruya 2 karýþ olacack þekilde kalýn demir kaynaklý duruyor. transiti çýkardým çamurdan. çukurdan çöp kamyonu benim aracý çýkardý þasede gram oynama yok. yükü emen demirde yamulmalar mevcut. bahsedilen yerlerden zorlarsanýz bir þeyler elinizde kalýr. kendi kendine çoðu yerden çýkýyor aslýnda. benzer masrafý vinç yönünde yapmak daha mantýklý olabilir.

burak_oz

Alıntı yapılan: rahmieken -  Mart 13, 2015, 11:41:08
vurdururken ikiye bölünen araçlar anlatýlýr. benim aracýmda bahsedilen iki boruya 2 karýþ olacack þekilde kalýn demir kaynaklý duruyor. transiti çýkardým çamurdan. çukurdan çöp kamyonu benim aracý çýkardý þasede gram oynama yok. yükü emen demirde yamulmalar mevcut. bahsedilen yerlerden zorlarsanýz bir þeyler elinizde kalýr. kendi kendine çoðu yerden çýkýyor aslýnda. benzer masrafý vinç yönünde yapmak daha mantýklý olabilir.

merhaba,
mümkünse çeki yerlerinizin fotoðrafýný ekleyebilir misiniz acaba ? bize de fikir olur

rahmieken

en kýsa zamanda yapmaya çalýþacaðým fakat resim yükleme konusunda sýkýntým var galiba. özelden mail adresinizi atarsanýz oraya atarým.

burak_oz

Alıntı yapılan: rahmieken -  Mart 16, 2015, 05:44:40
en kýsa zamanda yapmaya çalýþacaðým fakat resim yükleme konusunda sýkýntým var galiba. özelden mail adresinizi atarsanýz oraya atarým.

Merhaba,
mail adresim : ozkocacik@gmail.com

mail olarak gönderebilirseniz bende buraya eklerim baþka faydalanan arkadaþlarda olur belki.Teþekkür ederim

burak_oz

Merhaba Mail göndermeyi unuttunuz sanýrým tekrar hatýrlatmýþ olayým ben  :) :)

rahmieken

hayýr unutmadým da arabanýn yanýna gidemedim. motosikete geçtiðim için aracý baþka yere koydum o yüzden :D

NÝVACI

Çeki demirinden eksoz yuvasýnýn oradaki þaseye  yada
çeki demirinden  arka çamurluðun tam ortasýna birer gergi
Etli, lama olur ben 20 lik boru uçlarýný ezip kaynattým çamurluk tarafýna 10luk civata.
tampon borularýný güçlendirmek
borunun þaseye vidayla baðlandýðý saçýn üzerine kalýn 3mm yada daha kalýn saç kesip alýþtýrmak þart.
Çeki demiri hem yükten korkmaz hem çekilmekten
anladýmki meskenim yaylalar daðlar

Yevgeni

Niva'nýn saðlam yeri var da, acep kendisine strapla asýlýp kopartanda saðlam kafa var mýdýr bilinmez.

bkerti

Merhaba abiler. Nivanýn en saðlam yer cidden neresi? Biraz ironik olacak ama bu haber düne ait.  ;D ;D ;D ;D :o :o :o :o :o :o

Konya'nýn Beyþehir ilçesinde, Otomobille çarpýþan cipin ikiye bölünmesiyle iki kiþi yaralandý.
Edinilen bilgiye göre, Þehit Ýbrahim Bey Caddesi üzerindeki iþ yeri önünde geriye doðru hareket eden Hüseyin M. idaresindeki 38 RA 281 plakalý cipe, seyir halindeki Samet S. idaresindeki 15 EC 014 plakalý otomobil yandan çarptý. Çarpmanýn þiddetiyle savrularak park halindeki araçlara çarpan cip, motor bölümünden ikiye ayrýldý. Diðer otomobil de savrularak galeri önünde bulunan park halindeki bir otomobile ve traktöre çarparak durdu. Kazada yaralanan iki sürücü ambulansla Beyþehir Devlet Hastanesine kaldýrýlarak tedavi altýna alýndý.
Kazada, oto galeri önünde bulunan 3 araçta da maddi hasar meydana geldi.
Kazayla ilgili soruþturma baþlatýldý.
milliyet com tr

http://www.milliyet.com.tr/otomobille-carpisan-cip-ikiye-bolundu-konya-yerelfotogaleri-14205617/

Niva67

Bayramcýðým, yüzünü (mesajýný) gören cennetlik!..  :)

Niva' larýn her tarafý saðlamdýr evelallah!..  ;)

Bak o kazadaki fotoðraflara, Niva' nýn önü saðlam, arkasý saðlam, yalnýzca ikiye ayrýlmýþ!..

O kadar olacak.. Ýkiye ayrýldýðý yerden kaynak yap, yola devam!..  ;D

Zaten Niva' nýn güzelliði burada.. Kes, biç, kaynat, birleþtir, yola devam.. Puzzle gibi mübarek araç!..  :-*

Ayný darbeyi baþka bir araç alsaydý, bir daha iflah olmazdý.. ''L'' þeklini alýrdý, pert olurdu alimallah!..  :(

Niva' larýmýzýn kýymetini bilelim.. Baþka araçlar çarpmasýn diye de, mümkün olduðu kadar kalabalýk trafiðe girmeyelim..

En iyisi, daðlarda-bayýrlarda gezelim, þehre pek inmeyelim!.. Zaten, arazi aracýnýn ne iþi var þehirde?!..

Deðilmi ama?..

Bayramcýðým, bizim buralarda daðdan-bayýrdan bol birþey yok. Ama sen Konya' da daðý nereden bulursun, bilemem!.. ;D

Sen de, ''Meram Baðlarý'' nda gezersin artýk!.. ;)

Herkese kazasýz - belasýz günler dilerim..

bkerti

Suat amcam valla haklýsýn. Esim hasta bir süredir. Þimdi de hastaneye yatýrdýlar. Bu nedenle niva yla da ilgilenemiyorum. Sinyalizasyonda sorun var elektrikçiye gidecek. Boya iþlei de var biraz. bu yaz bakýma alýnacak ama önce hastalýktan kurtulmamýz gerekli. Su anda elim ayaðým oldu niva. Ýyi ki almýþým diyorum. Yoksa halimiz haraptý.