NIVA ÝÇÝN TORSEN TÝP LSD (TORK DAÐITICI)

Başlatan kaneruslu, Ekim 15, 2009, 08:27:28

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

dogan54

Alıntı yapılan: reis28 -  Ağustos 02, 2010, 08:03:46
   ön arka 5X7 torsen kilt ve yüksek oranlý ayna mahruti diþlileri kullanarak cok güzel sonuclar elde ettik darýsý tüm nivacýlarýn baþýna

Reis,
"yüksek oranlý ayna mahruti diþlileri" takýlýnca,
"arabanýn hýzý düþüyor ama çekiþi artýyor" demek istiyorsun deðil mi?
4x4 baska,
NiVA baska..

reis28

Alıntı yapılan: dogan54 -  Ağustos 02, 2010, 09:10:50
Reis,
"yüksek oranlý ayna mahruti diþlileri" takýlýnca,
"arabanýn hýzý düþüyor ama çekiþi artýyor" demek istiyorsun deðil mi?

taktýgýmýz orjýnalinden daha büyük lastikler sebebiyle diflerin ayna mahruti oranlarýyla oynamak gerekiyor dedigin gibi aracýn son hýzý düþüyor fakat hýzlanmasý daha iyi oluyor rampalarda devirden düþmüyor buna baglý olarakta daha az yakýt tüketip daha verimli calýþýyor arac
DURSUN USTA 05364629668

babacandar

Doðan Abi.. biliyorsun bende 7.5 X 15 8 kat 78cm çaplý traktörler var..
Normal oranlarda bu lastiði çevirirken zorlanýyordu.. haa Ýðneada parkurunda  Reis'in 6.5x16 lastikleri 6 kat olaný denemiþtim çok rahat çeviriyordu ..  ama dediðim gibi 7.5X15 8 katlý olanda zorlanýyordu.. 10/43 yapýnca koca lastiði çok rahat çeviriyor þimdi.. sürat dersen çok rahat sürati yükseliyor 110 120 gidiyorum çok rahat araba sollanýyor .. fakat nemim gibi 90 civarý giden için hiç sorun yok rahatlayýnca yakýtta düþtü... 

Saygýlar Abim...

wastiee

ön 5 arka 7 torsenle kuru zeminde çapraz geçiþ gibi bir aský durumu denediniz mi? acaba torsen tam kilidin yerini tutar mý diye merak ediyorum
Ýzmir'den Moðolistan'a: www.izmirmogolistan.com

Yevgeni

Bu arada Dursun Usta, bana bir 7 nomero ayýrýr mýsýn arka için?

reis28

Alıntı yapılan: wastiee -  Ağustos 02, 2010, 11:18:00
ön 5 arka 7 torsenle kuru zeminde çapraz geçiþ gibi bir aský durumu denediniz mi? acaba torsen tam kilidin yerini tutar mý diye merak ediyorum

Denedik arac týrtýl gibi oluyor arka bir teker havada ön bir teker capraz havada hatta ön þaftý sökük nivada denedik ayný durumu arka bir lastik havada ve önler hiç yok þekilde arkada tek lastik yerleri kazarak nivayý bu durumdan cýkardý torsenlerin tork oraný arttýkca kilit leme yüzdesi yükseliyor torsen bildigimizin tersine mekanik bir kilit sistemi ve cok uzun ömürlü balatalý tipler gibi yýpranmýyor torsenin ilerleyen zamanlarda baþka araclar için olanýnýda getirtmeyi deniycez
DURSUN USTA 05364629668

morhan06

merhabalar, uzun zamandýr NÝVA TR nin takipçisiyim. özellikle bu TORSEN KÝLÝT konusu, lakin uzun zamandýr bu konuyla alakalý bi yorum yapýlmadý. bu zaman içerisinde torsen taktýran olmadý mý acaba?
saygýlar...

reis28

Alıntı yapılan: morhan06 -  Aralık 05, 2010, 08:58:18
merhabalar, uzun zamandýr NÝVA TR nin takipçisiyim. özellikle bu TORSEN KÝLÝT konusu, lakin uzun zamandýr bu konuyla alakalý bi yorum yapýlmadý. bu zaman içerisinde torsen taktýran olmadý mý acaba?
saygýlar...

Yakýn zamanda bir cok araca ön ve arka olmak kaydýyle torsen kilitler takýldý ve takýlmaya devam ediyor
DURSUN USTA 05364629668

morhan06

ozaman heycanla bekliyoruz video ve fotolarý :)
gerçi bi nivam yok ama sýrf bu torsen için alacaðým inþ. :)

yusuf

Ýstanbul NivaTr de neredeyse torsensiz niva kalmadý.

morhan06

sabýrla; o taktýran arkadaþlarýn yorumlarýný ve videolarýný bekliyoruz ;)
zaten en çok týklanan baþlýk bence. dememkki çok kiþi yorum bekliyor:)

sonata007dr

güncel bir fiyat alabilirmiyiz?
Elazýðda hem ön hem arkaya normal bir usta bunu uygulayabilirmi acaba? Çok araziye çýkmýyorum ama 10 43 ayna mahruti de deðiþtirmek istiyorum. Bu kitle beraber olurmu?
Sadece arka kilit ve 10 43 ayna mahruti alsam nasýl olur yoksa illa ön arkamý almak lazým. Bunlarýn olabilirlikleri ve maliyet durumlarýný anlatýrsanýz sevinirim.Saygýlar...

reis28

Torsen kilitlerin fiyatý 900Tl cývarý adeti sadece arka difede uygulana biliyor 10/43 ayna mahriti diþli takýmý adet fiyatý bulunu bilirlikle orantýlý 200TL ile 150 TL arasý degiþi yor  defransiyel ayarýndan anlayan defransiyelci yada usta bunlarý kolaylýkla monte ede bilir
DURSUN USTA 05364629668

Harun